Vēl viens ieraksts ar visādām fīčām

Viena no lielākajām un nozīmīgākajām Rīgas būvēm, kas pabeigtas iepriekšējā gadā, ir Parex bankasēka Citadelē. Piešķirot vietai mazliet mūsdienīgas darījumu rajonanoskaņas un dzīvības, Meinharda fon Gerkāna piedāvātie racionālie unģeometriskie apjomi manāmi kontrastē ar šodienas Rīgas arhitektūrastradīciju, kur dominē piesātinātas fasādes, apjomu krāvumi unvēsturisko motīvu interpretācija.

Projektaidejas pamatā ir arhitekta Meinharda fon Gerkāna filozofija, ka ēka irdialogs ar vietu, kur tā atrodas. Tādēļ arhitekta prioritāte bijaCitadelei pieguļošās teritorijas vēsturiskā apbūve un Rīgas panorāmasvēsturiskā centra panorāmas veidols. Šis projekts ir kā sasaiste arRīgas Centrāltirgus četriem paviljoniem.

Jaunajā ēku projektā šī idejapārtapa moduļu sistēmā, kas atkārtojas četras reizes ar uzsvērtuvertikālo līniju. Tas panākts, fasādi ietērpjot profilētu alumīnijalamellu struktūrā, kas apvieno divus stāvus, vizuāli radot lielākumēroga iespaidu. Tās nostiprinātas, iegriežot tās dažādos leņķos,attiecīgi orientētos uz dažādām debespusēm. Lai saglabātu fasādessaistību ar apkārtējo vidi, lamellas krāsotas dzeltenīgo toņu niansēs.

Augšējieēku stāvi ir savstarpēji saslēgti, veidojot noslēgtu, homogēnu telpu,kurā biroji pāries no viena otrā. Ēkas galvenās izejas ir vērstas uzpilsētas centru, fonā atstājot automašīnu stāvvietas. No Citadeles ēkukompleksu atdala simetriski projektēti apstādījumi ar diviem mākslīgiemūdens baseiniem un centrā novietotu skulptūru. «Lielā ieejas halle arkāpnēm telpas centrā aizņems divus stāvus, kas cilvēkam atrodotiesiekšpusē, radīs asociācijas ar vēsturisko Citadeli» — tā profesors  fonGerkāns.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx