Līdz 6.decembrim Vīnes Arhitektūras centra (Az W) virtuālajā galerijā apskatāma izstāde Archicard Edition 02 — Icons. Fotogrāfijai veltītā mēneša ietvaros Az W rāda Austrijas arhitektūras arhīva atklātnīšu otro sēriju, kas veltīta tēmai — ikonas. Iepriekš izdotais kartīšu albums stāstīja par austriešu anonīmo arhitektūru. Šoreiz 16 pazīstami arhitektūras fotogrāfi tika aicināti iesniegt vienu dievišķu kadru — pētījumu par laicīgās arhitektūras svētbildi.
Ikonas ir veltījums ievērojamiem arhitektūras fotogrāfiem, kuri savos darbos fiksē arhitektūras uztveres veidu. Nosaukums piesaka svētdienīgu redzējumu, jo ikdienā vārdu ikona pielieto, runājot par ēku, kuras tēls nonācis publicitātes degpunktā un kļūst īpašs — līderis vai paraugs.
Ikonas ir arī subjektīvs skatījums. Tā iegūšanai tiek izmantoti individuāli fotogrāfa izteiksmes līdzekļi, kuri attālina no pierasta skata uz ēku, iemānot skatītāju autora personīgā patikšanā vai priekšrocībās. Dažādās pieejas arhitektūras fotogrāfijai rada spriegumu starp kanoniem un nekanoniem. Attēlot kronētas celtnes, pārmaiņu pelnrušķes vai ēkas — popzvaigznes.
Az W interaktīvi ir pieejams kopš 1997.gada, kad tika komplektēta izstāde XX gadsimta arhitektūra Austrijā. Datu bāzei pieaugot, Az W sistēmā tika integrēts Austrijas arhitektūras arhīvs, kurš operē kā interneta arhitektūras izpētes instruments. Arhīvs glabā plašu informāciju par austriešu celtnēm un projektētājiem, krājums palielinās par 200 vienībām gadā.
ka arch objects labi izskataas tikuz bildes un dazhi objecti tiek realizeeti tikai taapeec vien, lai tos ielktu kaarteejee ach journal vai uz pastkartes, ko piespraust pie ledusskapja? un ka funkcionaali nepamatoti un telpiski achgaarni reizeem tie iraid?