Igaunijas arhitektūrai veltīta pēcpusdiena

Pirmdien, 27. maijā, plkst. 16.00 Arhitektu namā, reflektējot par jaunāko Igaunijas arhitektūrā, pārdomās dalīsies Artis Zvirgzdiņš. Aicināti visi interesenti.

Kas man patīk igauņu arhitektūrā un kāpēc?

Darba specifikas dēļ jau vairāk kā desmit gadus man iznāk sekot līdzi tuvāko Baltijas kaimiņvalstu arhitektūrai. Tostarp bijuši ceļojumi, ko neizpušķojot var dēvēt par arhitektūras ekskursijām, — gan iepazīstoties ar Lietuvas un Igaunijas arhitektūru pašam, gan rādot to kādiem citiem. Šopavasar tieši šādā saistībā, — iepazīstināt latviešu kolēģus ar Igaunijas arhitektūru —, iznācis piedalīties divos izbraucienos.

Apjomīgākais no abiem bija LAS rīkotais izbraukuma seminārs maija sākumā, viesojoties Pērnavā, Raplā, Tallinā un Tartu. Un, lai gan semināra un visa ceļojuma saturs tika vērpts ap renovācijas tēmu, tverot to diezgan plašā nozīmē, tomēr mans personīgais vadmotīvs nebija Latvijas kolēģiem vienkārši parādīt jaunāko Igaunijas arhitektūrā. Iepazīstinot ar interesantāko no pēdējo gadu veikuma, mans nolūks bija pieskārties un mudināt ielūkoties un arī rosināt izprast gan apstākļus un nosacījumus, gan to telpisko, konceptuālo, pilsētbūvniecisko un māksliniecisko domāšanu, kas izpaužas šajos darbos un arī virza un veido mūsdienu igauņu arhitektūras ainu.

Artis Zvirgzdiņš

Lūdzam reģistrēties šeit.

Dalīties ar ierakstu:

Pievienot komentāru

avatar
10000