a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Noslēdzies konkurss Ķīpsalas galam

<< Raksti

Noslēdzies konkurss Ķīpsalas galam

Pēdējā mēneša laikā noslēgusies virkne konkursu pietiekami nozīmīgām vietām un interesantām programmām, gan Rīgā, gan ārpus galvaspilsētas.  A4D plāno iepazīstināt ar šo konkursu labākajiem projektiem, uzsākot publikācijas ar labākajiem darbiem deviņstāvu dzīvokļu namam Balasta dambī 90 — zīmīgajā vietā Ķīpsalas ziemeļu galā.

Šobrīd gan oficiāli žūrijas protokoli un konkursa darbu vērtējumi un viedokļi nav izplatīti, pagaidām izziņoti tikai konkursa uzvarētāji. Iegūstot kādus vērtējumus no konkursa rīkotājiem, raksts varētu tikt papildināts.

Sešu darbu sacensībā par labākajiem atzīti:

1. vieta — U-R-A Studio (Jevgenijs Leonovs, Ivo Dzenis, Antons Gonda, Marija Solovjova)

Piezīme: lai gan iesūtījuši publicēšanai A4D savu projektu iepriekšējā nedēļā, autori šodien (07.04)  vēlējās aizturēt darba publikāciju, lai publicētu kopā ar savu viedokli.

2. vieta — OUTOFBOX (Pēteris Bajārs, Elīza Anete Kaužēna, Marta Kulitāne, Ausma Ķibilde, Roberts Sekste, Sabīne Vecvagare)

3. vieta —  NRJA (Uldis Lukševics, Linda Leitāne–Šmīdberga, Zigmārs Jauja, Ivars Veinbergs, Mārtiņš Rusiņš, Elīna Lībiete)

Konkursa darbus var apskatīt Arhitektu savienības Lielajā zālē līdz 9. aprīlim.

Žūrija

Konkursa žūriju vadīja  SIA Ķīpsalas spice pārstāvis Viesturs Koziols un tajā darbojās arī cits šīs kompānijas pārstāvis — Mārtiņš Pevko. Pārējie žūrijas locekļi bija arhitekti, pārstāvot vai nu Arhitektu savienību vai atbildīgas pilsētas un valsts institūcijas: Juris Poga (žūrijas priekšsēdētāja vietnieks), Andris Kokins, Raimonds Saulītis (visi trīs — pārstāv LAS), Pēteris Blūms (VKPAI Arhitektūras daļas pārstāvis) un Viesturs Brūzis (Rīgas pilsētas Būvvaldes pārstāvis).

Citi nesenie konkursi

Starp citām aktuālajām arhitektūras sacensībām, kas nesen noslēgušās Rīgā (lielākajai daļai vērtēšanas process vēl nav biedzies un uzvarētāji vēl nav paziņoti), ir konkurss Sporta pils kvartālam, viesnīcai Alberta laukumā (Kalēju ielā 64/66), namam t.s. Klusajā centrā — Strēlnieku ielā 4b, mākslas centram un biroju kompleksam Kalnciema ielā Āgenskalnā, kā arī — jāpiemin konkursi bibliotēkai Gāliņciemā Ventspilī un Ogres kultūras centra tā pieguļošās teritorijas revitalizācijai.

1. vieta — U-R-A Studio 2. vieta — OUTOFBOX 3. vieta —  NRJA

Raksts publicēts: 07/04/2015

Sagatavoja: Artis Zvirgzdiņš


Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.