a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Mad City Riga. Viedokļi pēc notikuma

<< Raksti

Mad City Riga. Viedokļi pēc notikuma

Pirms divām nedēļām, jūnija pirmajās dienās Rīgā norisinājās pasākums, veltīts pilsētu plānošanai, attīstībai un tuvajai nākotnei. Lai gan pēc formas atgādināja konferenci, tas tika pieteikts vienkārši kā «pasākums», — krietni vien mazāk formāls, tiecoties ne vien prezentēt dažādas idejas un pieredzi, bet arī radīt jaukus apstākļus starpbrīžu sarunām un komunikācijai.  

Komentāri:

Miķelis: Lielais Pilsētplānošanas Baļķis... [16/06/2017 15:27]

Lielajam Pilsētplānošanas Baļķim piemīt maģisks pievilkšanas spēks. Jo tas ir liels, pirmkārt, tam ir diezgan raupja, viegli apstrādājama virsma ( tur pat var iekalt savus iniciāļus ). Baļķis parasti tevi atbrīvo no jebkādas atbildības. Tu vari stundām pie tā stāvēt un runāt, runāt, runāt. Pēc tam mazliet padzerties prosecco un atkal runāt, runāt, runāt. Otrkārt, pēc tam tu vari visiem stāstīt, ka tu biji tas, kas Baļķi nesi ar Hietanenu, piemēram. Tu jau tālajā 2017.gadā piedalījies Lielā Pilsētplānošanas Baļķa nešanā. Tas nekas, ka tas bija Helsinku vai Ņujorkas baļķis. Tu tur biji un piedalījies. Tad, kad neviens to vēl nedarīja, tev bija mazs apzeltīts baļķa nešanas rokturis, kuru tu pieskrūvēji un piepūti vaigus, tā, ka visi apkārtējie izbijās - vai tik baļķa nesējs nepārpūlēsies. No tās reizes, tev sekcijā stāv apzeltītais Baļķa nešanas rokturis, kuru tas mazdēls ar bijību paņem savās mazajās rokās, protams, tu to tam uzreiz atņem un sabari, jo tā taču ir Ģimenes relikvija. Jā Helsinku un Ņujorkas Lielais Pilsētplānošanas Baļķis ir tīkams un arvien kņudina pakrūti ar lepnuma trīsām. Tu tur biji un nesi...

Liels ir tavs izbrīns, kad tu ieraugi Rīgas Pilsētplānošanas Baļķi. Jo tas nav ne tik spožs, ne tik ērts kā Helsinku vai Ņujorkas Baļķis. Tas pat ir kropls, jo tur pat nav kur iegravēt savu vārdu, kur nu vēl pieskrūvēt savu apzeltīto rokturi. Tas garantēti uzkritīs tev uz kājas tikko tu centīsies to pacelt. Tajā brīdī stāsts par droniem, virtuālo realitāti, koplietošanas auto iesprūst kaklā un nelīdz tik atspirdzinošais prosseco. Tu iedomājies tos nabagus no Rīgas Domes, kas to nenes, - kur nu,- bet ripina to ikdienā. Tas nav ne skaisti, ne pagodinoši, ne rezultatīvi. Tas nevis jānes skaisti, iznesīgi ar gudru sejas izteiksmi, bet jāvelk ar virvēm, kuras katru dienu plīst. Tu iedzer kārtējo prosecco, apdomā KISS konceptu un uz tevi lūkojošos Burova seju, piemēram, tajā brīdī, kad tu viņam stāsti par KISS konceptu un saproti...

...ka tev mīļāks ir tomēr Helsinku un Ņujorkas baļķis, tos vismaz var eleganti un iznesīgi panest, - ar droniem, virtuālo realitāti un visām pārējām fīčām. Ar KISS konceptu.

Kāpēc tur nebija Rīgas Domes pārstāvju un kāpēc pilsēta nekļūst mūsu pēc Astronautu tērpa uzvilkšanas? Domāju, ka Jānim atbildēju pietiekami skaidri.


zaļknābis: Re: Lielais Pilsētplānošanas Baļķis... [18/06/2017 14:49]

Laikam ne pa tēmu, bet kā studentam jāsaka, ka, lasot komentārus, rodas iespaids, ka pie mums viss ir bezmaz vai līdz galam sačakarēts, ka arhitektūrā nav vispār vērts iet, izdzīvot no tās nevarēs, Fakultātes pilnas ar stagnātiem, visur kaut kādas padomju paliekas, kuras es, kā pēc padomju laika dzimušais, nav līdz galam vēl neesmu apjautis. Jaunajām paaudzēm būtu jācenšas kaut ko uzlabot, bet nav jau pieredzes, utt. Bet jātiek tad pie varas.

Lasu A4D, jo vismaz ir iespēja ieskatīties, ko paši arhitekti domā, un varētu kaut ko iemācīties par notiekošo, projektu vērtēšanu, kaut kāds skats uz pašu to nozari, ko paši dalībnieki saka, jo no malas neko tādu redzēt īpaši nevar u.c. Pēc studentiem vairāk izskatās ka saskatījušies archdaily, skolā īsti neko sliktu jau nereklamē, bet palūkoties uz pie mums notiekošo arī īsti ne.


Miķelis: Re: Lielais Pilsētplānošanas Baļķis... [19/06/2017 10:12]

Dārts ieviesa labu terminu "brālēnu oikonomika". Tas izsaka diezgan daudz. Reāli jaunajiem pie valsts pasūtījumiem tikt gandrīz neiespējami, arī nesen ieviestās Būvkomersantu gradācijas dēļ ( LAS ). Ja izdodas vinnēt kādu konkursu, seko iepirkums, kur brālēnu oikonomikas adepti pievāc pasūtījumu ( LU studentu jaunā pilsētiņa Torņkalnā, u.c. gadījumi ). Vara iegūstama caur Būvvaldi ( brālēni, māsīcas, tantes un onkuļi ) vai caur sabiedrisko organizāciju - padomes, ekspertu grupas, plenēri utt. Varu realizējot iegūsi konkurences priekšrocību un pasūtītājus, jo spēsi kaut ko reāli saskaņot. Ja visa tā rezultātā bez naudas pelnīšanas taps arī vietēja līmeņa Arhitektūra, var teikt ka dzīve šajā Eiropas nostūrī Tev būs izdevusies. Izmantojot varas resursu ir iespēja kļūt par arhitektūras miljonāru. Bez varas resursa ir iespēja arhitektūrā klibot ar abām kājām visu mūžu. Pasniedzēji Tev to nekad nemācīs un pareizi - ar skarbo realitāti jāsastopas aci pret aci, tas norūda raksturu un audzē pakaļas smagumu. Ar vieglāk pakaļām vieglāk pacelties kosmosā, tas gan, bet radīt Arhitektūru vai nopelnīt sviesta kluci neizdosies. Tas īsumā.


krustiņš: Re: Lielais Pilsētplānošanas Baļķis... [19/06/2017 21:31]

Nu ko Tu cepies! Dzīve ir tik īsa un šodienas jaunie jau rīt būs veci! Un varēs tikt pie kārotajiem pasūtījumiem, un atkal būs jaunie, kas būs nemierā, Nekas jau nav mūžigs


Miķelis: Re: Lielais Pilsētplānošanas Baļķis... [19/06/2017 23:41]

Tā bija ekselentākā Brālēnu oikonomikas devīze. Paldies par precizitāti.

Vecais zoons ventiš ar too smuko hūt, šito baro ventišiem vasoliem grāpjiem. Un tie too ēd ar un tik veco zoon ventiš ar too smuko hūt godā kā tād Liel Vadoon.

Brālēnu oikonomikas filozofiskais pamats ir dzīves mirklīgums, īsums, nepieciešamība strauji gūt labumu sev pašam, uzspļaujot pārējai sabiedrībai un morāles normām. Nopirkt var visu. Jautājums ir cenā. Tādā veidā pērk likumus Saeimā. Sev labvēlīgu grozījumu Maksātnespējas likumā cena Saeimā ap 50kEUR. Tas notiek visos līmeņos valstī.

Pēdējais padoms zaļknābi ( pavisam nopietni ) - ja gribi radīt Arhitektūru, emigrē pēc 3 vai 4 kursa un neatskaties vairs atpakaļ.


?: Re: Lielais Pilsētplānošanas Baļķis... [20/06/2017 12:50]

Nu gan sašūmējies! Vai tad Tu domā, ka pēc pavisam īsa laika šodienas jaunie nebūs vecie ar pieredzi un sakariem un nebūs jaunie un talantīgie rindā uz viņu vietu? vai šitie mūžam jauni paliks?


Miķelis: Re: Lielais Pilsētplānošanas Baļķis... [20/06/2017 13:02]

Jāsaprot, ka šodienas pasaulē dārgākais ir dzīves laiks. Nav vērts to notriekt zemē, kur darbojas brālēnu oikonomika. ja esi jauns, ar pietiekošu pelēko šūnu daudzumu smadzenēs, veido karjeru ASV vai Rietumeiropā. Jo ātrāk iesāksi, jo labāki rezultāti būs. Brālēnu oikonomikas zemēs Arhitektūras % ir ļoti zems, jo arī oikonomika nestrādā kā nākas.

Tā kā , zaļknābi, gaidīt kamēr no jaunā kļūsi par veco brālēnu oikonomikas adeptu nav produktīvi un prasīs tieši visu Tavu dzīvi. Bēdz, zaļknābi, bēdz no šīs bēdu ielejas un saņem Prickeru mūsu-nejēgu vietā...

Turēšu par Tevi īkšķi!


nu ne: Re: Lielais Pilsētplānošanas Baļķis... [20/06/2017 17:53]

Nu , kamēr praksē, viss vēl ok, bet pēc tam jau šajā konkurences un arhitektu pārprodukcijas valstīs neviens negaida


Miķelis: Re: Lielais Pilsētplānošanas Baļķis... [20/06/2017 18:23]

Nu vai nu Rietumeiropas kapitālisms ar konkurences dzinuli, tai skaitā arhitektūrā

vai nu Latvijas brālēnu oikonomika un arhitektu dīli

vai nu austrumāzija - Krievija ar šprotu ēdājiem, dzīvokļu augstceltnēm, vadoņa oikonomiku un milzīgiem otkatiem administratīvajam aparātam

vai nu vidējā āzija ar klanu sistēmu, neskaidru skatu uz arhitektūru, mošejām

vai nu Ķīna ar tūkstots miljonu pilsētām un savu izpratni par būvniecības tehniku, suņu gulašu u.c. specifiskām lietām

vai nu Indija ar savdabīgu garīguma auru un arhitektūru.

Vienmēr ir iespēja izvēlēties, bet brālēnu oikonomikas karaļvalstī protams var justies kā mājās, kā nekā esam visi latvieši cēlušies no senajiem neandertāliešiem, kuriem stīvais smadzenēs un alkatība asinīs un mīļākā nodarbe vakaros sēņotājus ar pārliecību aizsūtīt tur, kur beciņu nav, iesmejot un iestrebjot sēņu mērcīti no sava lielā baraviku katla. Nu gluži kā Neils.


tukšs: Re: Lielais Pilsētplānošanas Baļķis... [21/06/2017 10:20]

Nu jau nu! Tāda nekur nebijuša onkas runa, pamēgini Itālijā pastrādāt par arhitektu, aizmirsīsi visu, ko par LV esi rakstijis.


Miķelis: Re: Lielais Pilsētplānošanas Baļķis... [21/06/2017 10:28]

Kapitālismā ir jāstrādā, a ko Tu gribēji? Konkurence atsijā švakākos, tie tad dodas atpakaļ un Brālēnu oikonomikas zemi un kļūst par brālēniem, onkuļiem uc. figurantiem.


EU: Re: Lielais Pilsētplānošanas Baļķis... [21/06/2017 19:48]

Nu, tā jau domāju, neesi saskāries ar ārpasaules praksi. Itālijā sākt strādāt par arhitektu vienkārši nav iespējams. Praksē jā, bet darbā nē. Tur šos amatus manto, ir grāfi un citi izbijuši augstmaņi, bet atrodi kādi latvieti vai ķīnieti- nebūs vis. Tā kā Tavs stāsts par to, ka LV nav iespējams vislielākos objektus projektēt jauno birojiem ir smieklīgs salīdzinājumā ar to, kas slavētajā EU notiek. ASV neesmu bijis, nezinu, bet Vecās Pasaules atieksme pret imigrantiem nu gan ir zināma. Darbs par zemāko algu, bez bonusiem un prēmijām. Un nevienā EU valstī nav dzirdēts, ka tiko nodibinātiem birojiem atdod lielos darbus. Tā kā droši soļo uz Eiropu pats, un nestāti "zaļknābjiem" muļķības Mēs, lielākoties, esam to visu jau redzējuši.


Miķelis: Re: Lielais Pilsētplānošanas Baļķis... [21/06/2017 20:26]

Nu protams. Ārpasaulē viss ir slikti, jo tur jārukā 24/7. Pie mums var arī muļķi palaist, par mākslinieku iztaisīties un no rīta 3 stundas Latte dzert. Nestāsti tikai ka Itālijā nav jāmācās augstskolā, lai iegūtu arhitekta izglītību, jo to manto. Kas tiesa, bezdarbs augstskolu beidzējiem ir gandrīz 100% un daudzi jaunie itāļu arhitekti dodas strādāt uz citām valstīm, bet tas tādēļ ka itāļu ekonomika nav tālu no grieķu kritiena. Pašvaldības aizņemas naudu ar 10% likmi un lielākā daļa faktiski ir bankrotējusi.

Tavs ieteikums zaļknābim?


?: Re: Lielais Pilsētplānošanas Baļķis... [22/06/2017 09:46]

Par Itāliju Tev nudien nav priekšstata. Jāmācās ir, bet darbu normālu bez arhitektiem paaudzēs neredzēt. Tas nu tā. Bet zaļknābim jāstrādā, jāgūst pieredze un tad jau arī darbi atnāks. Darbs pie pierdzējušiem kolēģiem tikai iemācīs to, ko nemāca skolā. Kas tur slikts?


Miķelis: Re: Lielais Pilsētplānošanas Baļķis... [22/06/2017 10:21]

Cik saprotu Tu par arhitektu mūsdienīgu verdzības formu, kuru nupat ar LAS palīdzību ieviešam arī Latvijā, par vecākā brāļa biroju, kurā rukā zaļknābis, par pieredzes gūšanu brālēnu oikonomikas ietvaros? Nu tāds Osteuropas Itālijas variants, tikai augstmaņu vietā padomju laikā dzimuši Brālēni jebšu Paliec tur kur liktens sien? Nav Bezcers? Zaļknābis neraudās spilvenā atlikušos 2 gadus, pēc tam vēl 10, un pēc tam, kad no viņa kā no armatūras gabala tiks izkalta skrūvīte kļūs priecīgs un atplestām rokām uzņems nākamo zaļknābi brālēnu oikonomikas valstī?

Žurnāls Ir. Lielo Brālēnu sarunas. Tas uz ko mums tiekties?


jtd: Re: Lielais Pilsētplānošanas Baļķis... [24/06/2017 17:25]

Ja man nebūtu aizdomas, ka Miķelis mēģina spēlēt tik augstā līgā, kur man pietrūkst saprašanas līdzklausīties, tad teiktu, ka der pārlasīt profesora Preobraženska teikto.


.: Re: Lielais Pilsētplānošanas Baļķis... [21/06/2017 13:04]

ļoti pesimistisks skats uz dzīvi.

par suņiem un neandertāliešiem - tik stereotipisks blefs.


Miķelis: Re: Lielais Pilsētplānošanas Baļķis... [21/06/2017 14:14]

Saprotu ka ar melno humoru nedraudzējies, Kurtu Vonegūtu nekad neesi lasījis, Monty Python redzējis. Kabatā Tev Ķīnā ražots suņu ādas maciņš, kaut nezini kādā veidā šīs ādas iegūst, un sejā optimisma radītas krunkas, internetā archdaily un par savu smadzeņu apjomu Homo Sapiens atbilstībai esi pārliecināts par 100%.

Tev ir skaista dzīve, un tas ir labi. Par laimi mēs a4d.lv vēl mazliet atšķiramies un tas ir vairāk labi nekā slikti.


Miķelis: Re: Lielais Pilsētplānošanas Baļķis... [21/06/2017 17:19]

Te vēl viens stereotipiskais blefs par suņiem: http://www.del....d?id=48976401


par suņiem: Re: Lielais Pilsētplānošanas Baļķis... [21/06/2017 19:31]

Attiecībā uz sarunu kopumā, noniecinošo Miķeli nebija pagātnē bijusi iespēja novērot. Parasti cieņa un humors ir bijuši tie iecienītākie Galvenā Komentātāja ieroči,bet šis temats (un ar to saistītās sarunas/runātāji) kaut kā pat Miķeli ir šķietami padarījuši par vienu no prastajiem.

Ja runājam par suņiem un to gaļas ēšanu (starp citu, kāpēc to darām? Stereotipi - ja ari pa Monty Python lāgam, tomēr ir un paliek sterotipi un katrā valstī jau saujiņa cilvēku dara lietas citādāk nekā mēs), tad nepalaid garām arī citas valstis, kur to dara www.foxnews.co...t-eat-dog.html


Miķelis: Re: Lielais Pilsētplānošanas Baļķis... [21/06/2017 20:19]

Nu piedod, pamēģini kaut ko uzprojektēt suņu ēdājiem. Tas nebūt nav viegli. Tādēļ arī iestarpinājums par suņu gulašu, tā drīzāk tāda metafora. Bet suņu ādas maciņi ir gandrīz visiem arhitektiem, tas nekas ka tur uzspiests itāļu zīmols, tur vajag Florencē pakontaktēt ar ādas apstrādes meistariem.

Miķelis var arī ar pleciņu iegrūst bortā, ar to jārēķinās uzsākot kādu asu dialogu. Tas brālēnu oikonomikas valstī ir parasts izdzīvošanas paņēmiens.


Miķelis: Re: Lielais Pilsētplānošanas Baļķis... [21/06/2017 22:08]

P.S. Miķelis nekad nav bijis Galvenais Komentētājs. Galvenais Komentētājs a4d.lv ir klusums, kas seko sevis iedomātam zinātāja statusam. Distancēšanās no visa veida arhitektūras sabiedrības problēmām, interese par savu cūku un druvu, iespēja izrādīties un izsist sev kādas preferences ar komentāru. Ieskriet, atzīmēties, klusēt un vērot - tas ir labākais kā komunicēt a4d.lv.

P.S.P.S. Tas neattiecas uz Tevi, jo /: negūst nekādas preferences. Dažreiz apkārtējā vienaldzība it visā ( pat megaprojektā Rail Baltic ) un rēķināšanās tikai ar savu maku mani pamatīgi saērcina. Šoreiz laikam tika Tev. Atvaino.

Tam visam pa virsu spiedzošs meiteņu bars sagaida Janu Gēlu. Man tas atgādina apokaliptiskas ainas, kur zudis skaidrais saprāts. Par to uzcepos.


jtd: Re: Lielais Pilsētplānošanas Baļķis... [19/06/2017 12:59]

Arhitekta profesija mūsdienās praktiski nekur nav naudas pelnīšanas arods. Izdzīvot gan var (pat LV), bet der padomāt par alternatīviem ienākumu avotiem (vecmāmiņas mantojums, tēvs-rūpnīcas īpašnieks utml.). Biroju bosi dzīvo labāk, daži spēj tikai no arhitektūras.

Tā kā arhitekts vulgaris ir pilntiesīgs būvniecības procesa dalībnieks, mākslai un arhitektūrai daudz laika nepaliek, cik nu personiskais talants. Toties lieliski jāorientējas projektējamā reģiona būvnormatīvos un pārējā būvniecības likumdošanā. Tas apgrūtina mūsu darba eksporta iespējas, kaut nekas neiespējams tas nav (daži kolēģi to jau veiksmīgi pierāda).


...: Re: Lielais Pilsētplānošanas Baļķis... [19/06/2017 21:36]

Nu nav jau te to komentētāju vairāk par pusduci, un tie paši tādi pusnīgri.


Miķelis: Re: Lielais Pilsētplānošanas Baļķis... [20/06/2017]

Neredzu kur Tu saskati nīgrumu, dzīvei pārsvarā tumšā puse ir kā reiz dikti smieklīga, tai skaitā Arhitektūras tumšā puse. Tur notiek tādas pasāžas, uzdarbojas visdažādākie kadri un spēle rit skaistos mažorīgos toņos. Katrs Spēlētāja iznāciens atgādina Medņu riestu, ar savu dramatismu un vērienu likdams mums parastajiem arhitektiem apbrīnā klusēt un vērot. Dzīvei un tās sastāvdaļai arhitektūras procesam piemīt dzīvelīgums, humors un seksapīls it visās stadijās. Varbūt Tu maldies, jo mazais pusducis šeit tikai reflektē šo procesu, vēro pusēnas un refleksus uz kopējās lietas fona. Neviens no komentētājiem nav nīgrulis, bet drīzāk izgaršo katru Soli kā laba vīna malku. Mad City ir ģeniāls gājiens, es to ļoti novērtēju, Fišera lielmeistara cienīgs gājiens. Neilam piemīt meistarība, nevar noliegt. Tikai to enerģiju vajadzēja veltīt Rail Baltic trases izpētē, tad mēs būtu saņēmuši ļoti kvalitatīvu produktu. Tādai konferencei bija jāsaucas Rail Baltic & Riga city, jānorit pirms diviem gadiem un viss būtu labi. Tagad sorry, netēmā....


Ansis: Re: Lielais Pilsētplānošanas Baļķis... [30/06/2017 15:37]

"palasīt ko domā arhitekti" :)

- cik vispār Latvijā ir arhitektu? šeit raksta tikai atsevišķi dīvaiņi, izņēmuma kārtā, absolūtais mazākums, mazāk par 1% no arhitektiem:) un pat ne vidējais arhitekts, vai veiksmīgs arhitekts, vai slikts arhitekts, bet vienkārši tāds, kam nav ko darīt, vai kam ir nosliece uz rakstīšanu internetā...

tapēc, jāsaprot, ka arhitekti to ko Tu domā, ka domā - patiesībā nedomā, un neraksta. Saprast, ko domā arhitekti lasot šeit komentārus - tas ir vēl švakāk, kā saprast kas notiek Latvijā, vai pasaulē, lasot interneta ziņu lapas.


Dārts Veiders: Re: Lielais Pilsētplānošanas Baļķis... [19/06/2017 21:03]

Manās mīļajās latvju brīnumpasaku tradīcijās trūkst :" ...Es arī tur biju. Pa ūsām tecēja, pa bārdu tecēja, mutē netika...."


Miķelis: Plus + [16/06/2017 15:47]

Indulgence.

Nesot Ņujorkas vai Helsinku Lielo Pilsētplānošanas Baļķi tu saņem indulgenci vienmēr un visur apgalvot:

Johaidī, mēs taču to sen pilsētai ( Rīgai ) piedāvājām, kādi gan auni sēž Rīgas domē, mēs taču sen to uzzīmējām, kādi gan atpalikuši kadri sēž Rīgas domē, kuri nesaprot KISS konceptu. Burov, Princi un citi - jūs taču esat stagnāti. Ko jūs te vispār esat saplānojuši. Viss šķērsām. Tad kad mēs tik skaisti nesām ar Hietanenu Helsinku baļķi, jums vajadzēja uz mums paskatīties kā tas jādara un iegaumēt mūsu tehniku. Johaidī...

Tas ar humoru, jo jāsaprot, ka Rail Baltic rezultātu nevar piesegt ar Ņujorkas vai Helsinku pilsētplānošanas paņēmienu paraugdemonstrējumiem. Rīgas pilsētplānošanas Kļūda ir tik acīmredzama, ka par to nākošās paaudzes rakstīs arhitektūras doktora disertācijas ar visiem uzvārdiem, ar visiem kuri šīs Kļūdas radīšanā piedalījās.


Dārts Veiders: Re: Plus + [19/06/2017 21:11]

Un tagad pareizajā toņkārtā, aiziet:

Some things in life are bad,

They can really make you mad.

Other things just make you swear and curse.

When you're chewing on life's gristle,

Don't grumble, give a whistle!

And this'll help things turn out for the best

And

Always look on the bright side of life!

Always look on the bright side of life

If life seems jolly rotten,

There's something you've forgotten!

And that's to laugh and smile and dance and sing,

When you're feeling in the dumps,

Don't be silly chumps,

Just purse your lips and whistle -- that's the thing!

And always look on the bright side of life..."


Dunduks: A4delfi [21/06/2017 09:19]

dažas nenozīmīgas replikas:

- RD PAD darboņi bija, pat relatīvi kuplā skaitā

- Par baļķi varbūt mēģiniet atcerēties, kad, kā nabadzīgi arhitekti, kam grūti izdzīvot, pasūtītāju uzdevumā spītīgi mēģiniet "izspiest" vēl kādu stāvu, vēl lielāku blīvumu vēl ...

- kad eleganti pamanaties no viena stūrīša sākt Andrejostas likvidācijas procesu

- kad atkal jau (ne)iesaistaties plānošanas dokumentu izstrādē (kur ir Miķeļa ierosinājumi Uzņēmējdarbības funkciju nodrošināšanai nepieciešamo teritoriju tematiskajam plānojumam?), bet pēc tam purpināt par "baļķi", ko kāds nes ne tā, ne tur, ar nepareizo sejas izteiksmi...

mazāk izmocītas sejas, lūdzu! #:)


Miķelis: Re: A4delfi [21/06/2017 18:11]

Izstāsti par Andrejostu:

- liels projekts, n-tie dzīvokļi 3 tortes kārtās, torņi cits par citu augstāks,

- briesmīgs tuss, pat Rems Kolhāss attaicināts, būs, būs,

- visiem tiek solīts LLMM būs kā likts, ideja spīdoša, patiešām laba ( varētu būt vienīgais pasaulē pazīstama stārhitekta projekts Latvijā ),

- plenērs uz plenēra, Pekča kukča u.c. aktivitātes

- par Andrejsalu izsakās pat RTU prof. I.Strautmanis, notiek pamatīga šūmēšanās,

- pilsēta bez tā nu nekādi nevar iztikt, šitas ir tas, kas raksturo modernu pilsētu,

un tad....

....čusis

Politbiznesmeņi iesūdz tiesā valsti par kādiem dažiem mio EUR, valstij izrādās jāmaksā, nu par to ka tā valsts

ne čiku ne grabu

Tad viss tas bija Mākoņu stūmēju saiets? Tad RD Pilsētplānotāji tādi Mākoņu stūmēji vien ir? Un ja tā, tad varbūt nav ko ķerties klāt Zaķusalai? Varbūt nav ko sabiedrību muļķot ar vīzijām. Ja tev nav bankas garantijas par 200 Lielajām Pakām EUR, pirms tu uzsāc šūmēšanos, tad varbūt ieskaties, - tur ir durvis, atnes konta izdruku un tad parunāsim par taviem lielajiem plāniem. Citādi arī jūs tur RD izskatāties pēc tirliņiem, kuri pat līdz Baļķim netiek. Jums taču RD piemīt kāds skaidrais saprāts kā iespējams atšūt Mākoņu stumējus, pat ja tie ir trīs Lielie A.

RD Pilsētplānotāji ielaidīs šrēderī visus Attīstības plānus un tur Daugavas krastmalā turpinās izkraut granīta šķembas un baļķus ( Rīgas centrā )?

Kuram tad tās samocītās sejas?


Dārts Veiders: Re: A4delfi [21/06/2017 23:01]

Miķeli, Tavs , mans, jebkura viedoklis , kurš konkrētajam( komentētājam, RD&LR darbonim, kolēgam, akadēmiskajam d. spēkam, studentam) kadram nenes konkrētu taustāmu labumu ,neinteresē... Un tāpēc atliek ....

Whenever life gets you down, Mr. Michael,

And things seem hard or tough,

And people are stupid, obnoxious or daft,

And you feel that you've had quite eno-o-o-o-o-ough,

Just remember that you're standing on a planet that's evolving

And revolving at 900 miles an hour.

It's orbiting at 19 miles a second, so it's reckoned,

The sun that is the source of all our power.

Now the sun, and you and me, and all the stars that we can see,

Are moving at a million miles a day,

In the outer spiral arm, at 40,000 miles an hour,

Of a galaxy we call the Milky Way.

Our galaxy itself contains a hundred billion stars;

It's a hundred thousand light-years side to side;

It bulges in the middle sixteen thousand light-years thick,

But out by us it's just three thousand light-years wide.

We're thirty thousand light-years from Galactic Central Point,

We go 'round every two hundred million years;

And our galaxy itself is one of millions of billions

In this amazing and expanding universe.


Miķelis: Re: A4delfi [21/06/2017 23:29]

Ja nevienu nekas neinteresē, tad pēdējais lidostā nodzēš uguni.

Ja sirdsapziņa naktīs ļauj cieši gulēt pēc visa tā bardaka, kas notiek ar pilsēplānošanu Rīgā, tad jānovēl saldi sapņi.

Ja nauda svarīgāka par ideju, tad pilsētplānošana kā opcija jāsvītro no fakultātes nosaukuma.

Ja visapkārt papilnam vienaldzīgo, automātiski sekos īsta okupācija.

Tad jau jāiet lūkot pēc vecā labā ādas čemodāna, var gadīties ka paspējam ielekt prāmī uz Rietumiem.


tas: Re: A4delfi [21/06/2017 23:50]

Nu, Miķeli! Bet tas jau kādu brīdi ir darīts: http://www.apf.rtu.lv/

Un atklāti sakot, starp plašu pilsētas teritoriju Projektēšanu un Pilsētplānošanu ir atšķirības. Tā otrā nekad RTU nopietni nav pasniegta, vai, pareizāk - kamēr es tur esmu bijis, tā tur nav pasniegta. Varbūt kādam ir cita pieredze.

Ja runā par komentāru "nauda svarīgāka par ideju", tad nevajag visa priekšā vilkt tikai lielos AAA (lai gan ignorēt, protams, nevajag). Kādreiz vajag paskatīties arī uz mazajiem "a"(rhitektiem), kas lielo A idejas sazīmē un ne jau nu tikai idejas vārdā.

Par vienaldzību jāpiekrīt, bet es to sauktu nevis par vienaldzību, bet bezpalīdzību un apjukumu - varētu jau iet kliegt, bet uz ko?


Atis: Re: A4delfi [22/06/2017 10:17]

Tāds kā sērīgi depresīvi jauks epilogs pat sanāk - ļoti tuvu patiesībai: kamēr 3A strādā, tikmēr visiem mazajiem a-ž nāksies vienoties līdzi dziedāšanā, lai netiktu samīti. Tā nu nonākam līdz vecajai labajai (īstenībā, sliktajai) atziņai un diskusiju tematam, un jautājumam par to, vai Lv ir kāds arhitekts, kurš atteiktos, piemēram, projektēt Andrejsalu vai Zaķusalu par labu samaksu, ja samērā skaidri redzams, ka šie objekti ir pilsētas telpsiskajai struktūrai šķebinoši. Skanste - OMG! Bija pliks laukums, kur izpaust brīnišķākās un pasauli valdzinošās plānotāju un projektētāju idejas: rezultāts - Purčiks centrā.

Tas, ka fakultātē nemāca Plānošanu, varbūt tiešām pierāda to, ka Latvijā to nemaz nevajag, jo visas lietas tiek kārtotas citos "līmeņos".

Tas kā savulaik ŽŽDŽilinžers teica, ka viņš taisa izrādes tautai, jo tauta to pieprasa, taču tas nenozīmē, ka viņš ir slikts režisors. Vienkārši talanta izpausmei nav vietas un vajadzības. Tāpat, vai arhitekts atteicās taisīt Z-torņus? Vai arhitektam negrauž sirdi tas, ka RedIce ir tur un tādā apdarē, kur tas ir? Es domāju, ka šī retorika paliks mūžam, jo šausmīgi jāsaņemas un jāaizplūst attālinātā sapņojumā, lai apstrīdētu Miķeļa aprakstīto Baļķi, un saprotu tos, kam viss riebj. Jo riebēt var tad, ja ir maz, kam patikt (zelta atziņa pašam). Tas, ka komentāri parasti iegriežas negatīvismā ir tikai likumsakarīgi.

Nu labi, neko jaunu jau nepateicu! :D


Miķelis: Re: A4delfi [22/06/2017 10:54]

Redzi mēs nonākam pie pilsētplānošanas - jo arī Tu uzskati ka Skanste ir Purvciema reinkarnācija, ka Zaķusala un Andrejsala ir Mākoņu Stūmēju projekti, lai paceltu nekustamā īpašuma vērtību utt. Piedevām diskutējam Mad City topikā, kurš ir līdzīgs Mākoņu Stūmēju pasākums. Tātad eksistē kāda Robeža vismaz mūsu smadzenēs?

Kad jādara, lai šī Robeža eksistētu Būvvaldē, RTU. Jāizmirst padomju paaudzei? Jābeidzas Veiksmes stāstiem un jāsākas profesionālai apspriešanai? Starp citu, arhitekts I.Lapiņš atteicās no Z-torņu projektēšanas, jo uzskatīja ka tas bojās Rīgas pilsētu. Tātad viens cilvēks to spēj, zaudējot kaudzi naudas, bet citam profesionāla diskusija, profesionālisms neko nenozīmē?

IL kā reizi bija studējis Rietumos, man šķiet. Tātad eksistē profesionāla Robeža ko ieaudzina, ieizglīto? Protams, tikai tie kuriem pašiem tāda ir. Tātad morālā audzināšana arhitektu profesijā sastāda vismaz 50%, un ideālisms ir profesionalitātes mērs?


Miķelis: Re: A4delfi [22/06/2017 11:23]

P.S. Rātslaukums - tas pats stāsts. Cik daudzi tam piegājuši profesionāli? Grēcinieku 25 - plāna projekcijas uz fasādes nams. Kādā gan izmisumā jābūt par sava ķīniešu maciņa tukšumu, lai dzītu to cauri Būvvaldei, piedevām izveidojot vēl divas ēkas katrā galā un pašiem uzvarot konkursā. Viss tas šurumburums ar Melngalvju nama repliku, Rātsnamu nez no kura perioda ar postmodernu galvu un klasicisma rumpi, aizbūvētu Vecrīgas ielu galu galā un mazajiem cukurnamiņiem visapkārt.

Kas tad mēs galu galā esam? Nu pēc arhitektūras, pēc rezultāta izskatās, ka visīstākie Sovjeti, kuriem nekas apkārtnotiekošais nerūp. Nu un Rail Baltic. OMG. Totāla Eiropas līmeņa izgāšanās. Nauda, nauda, nauda un viss. Nu tad varbūt neliekuļojam un neturam garās slātaviešu runas Kongresos, un sakām kā ir - Latvijā arhitektus interesē NAUDA, viss pārējais, arī Arhitektūra nav svarīga. RTU Naudas fakultāte. Skan labi.


lidosta: Re: A4delfi [22/06/2017 09:43]

Brauc un izbaudi!!!! Lai labs ceļavējš/


Miķelis: Re: A4delfi [22/06/2017 10:31]

Tu labāk padalies kā gāja pašam, zaļknābis būs Tev pateicīgs! Tas ko vajadzētu saprast - valsts sabrūk ilgu laiku pirms to iekaro. Sabrūk izzūdot morāles vērtībām, solidaritātei dažādu sociālo grupu starpā, zūdot eksistences mērķim, skaidriem priekšstatiem par labo un ļauno. Jo degradētāka morālā uztvere, jo vieglāk valsti pakļaut ar spēka palīdzību. Kā reiz jaunajā paaudzē ir kaut kas daudz vairāk no Brīvas Latvijas. Ne par velti zaļknābis jautā.


?: Re: A4delfi [22/06/2017 17:45]

Tieši tā kā rakstīju , gāja. Itālija slēgta, vācijā 3d griezt varējā, bet redzot attieksmi un algu un to, ka visi , izņemot manisaņemZS prēmijas, palika pelēki. LV ir normāla valsts, kurā kādu laiku strādājot pie tiem, kam pieredze ir, var sākt biznesu , un, salīdzinoši , nesliktos apstākļos. Protams, uzreiz pēc skolas cerot saķert lielo zivi, diez vai izdosie, bet , varbūt arī pelnīti.


Miķelis: Re: A4delfi [22/06/2017 19:50]

Kāda bija alga Vācijā griežot 3D? Un cik saņēma vācu 3D griezēji?


?: Re: A4delfi [22/06/2017 22:09]

Vācieši 3d negriež, tāpc ir auslanderi. Un vispar parasti negriež, te LV mēs visur mēģinām ar 3d atšķirties, bet tur parastam projektam , dzīvojamām ēkām utt nekadu vizeņu nav, Maksāja minimālo, kā jau visiem nevalstniekiem, cik citiem, tur nav pieņemts zināt, bet noteikti nebija maz


Miķelis: Re: A4delfi [22/06/2017 23:32]

Cik tad šobrīd ir minimālais Vācijā auslanderim? Ja nav pieņemts zināt par citiem, tad varbūt ka pieņēmi nepareizu lēmumu atgriezties, jo likās ka citi kāš baigo čunguru? Strādāji vienā vai vairākos birojos un kāds bija Tavs darba laiks ( normēts vai nenormēts )? Nejuties labi, jo visi uz Tevi skatījās no augšas, kā Osteiropieti?

Un galvenais - kāpēc brauci - pēc Arhitektūras pieredzes vai nopelnīt?

P.S. Vari visu uzrakstīt arī garāk, jo vesels zaļknābju bars šobrīd trinās pie ekrāniem, gaidot Tavu paplašināto stāstu - katra pieredze ir vērtīga.


jtd: Re: A4delfi [24/06/2017 17:21]

Censoņa pieredze būtu noderīga daudziem, bet, savā pieredzē parakājoties, vairāk izskatās, ka censonis pats aplauzies (uzkāpis uz grābekļa un to darījis ar apskaužamu regularitāti) un tagad ar nolaistām ausīm neko par saviem grābekļiem nestāstīs (puni sāp joprojām un ne maz). Ko nu par arhitektiem, no zaļajām Atlantijas salām tādi ar nolaistām ausīm atgriežas regulāri un ne jau tāpēc, ka tur iespēju nebūtu (drīzāk var salīdzinoši teikt, ka šeit iespēju nav vispār).

Nevienu nekur negaida, visur pašiem ēst gribas un tas attiecas arī uz pārvākšanos no purčiika uz centru (šis kā tēlains salīdzinājums). Palīdz spalvaina roka, kas pabīda no aizmugures, bet var arī bez, tikai ambīciju un enerģijas un laika vajag (stipri) vairāk (bet ēst mazāk). Daudziem tā nav, bet tas vispār normāli, izceļas jebkur tikai atsevišķi indivīdi, ne masas.


Spriditis: Re: A4delfi [16/09/2017 19:48]

Domāju ilgi rakstīt ko vai nē, bet tomēr varbūt kādam mana pieredze liksies noderīga un liks apdomāties. Latvijā pabiju vairākās studijās līdz aizgāju freelance un vēlāk izvēlējos uzkrāt pieredzi kādā atpazīstamā Rietumu pasaules studijā. Par Latviju. Tagad saliekot kopā visu pieredzi liekas, ka 3D "griezējs" LV ir diezgan absurdā pozīcijā. Ja Rietumu pasaulē labs 3D griezējs atalgojuma ziņā var ļoti mierīgi konkurēt un gadījumos apdzīt mid-tier arhitektu. Bet diemžēl pēc pieredzes varu teikt, ka ļoti atpazīstamā arhitektu birojā ( sveiciens 600eurNiekiem-māksliniekiem ) archviz varēja konkurēt ar maksimas pārdevēju atalgojuma ziņā. Maksimums līdz kam izdevās aizcinīties strādājot studijā bija 1300eur. Tālāk bija vai nu jāmaina darbības sfēra vai jāiet freelance ko arī izdarīju.

Tad nu par rietumu pasauli. kopumā 3D "griezēji" un vispār cilvēki, kas saistīti ar IT ir ļoti labā pozīcijā un ļoti labi atalgoti speciālisti. Protams "šaraškina kantori" ir atrodami jebkurā valstī uz pasaules, bet ja izdodas iekārtoties puslīdz ok studijā, ar ļoti labu skill-set tad neticu, ka šādu izvēli nāksies nožēlot. Cits mērogs, attieksme strādājot ar personālu un nākotnes perspektīvas.


zaļknābis: Re: A4delfi [24/06/2017 20:06]

Nu, to, vai attiecīgi pastrādājot pie pieredzējušiem, ar laiku varētu sākt biznesu es arī gribēju noskaidrot. Un ja vēl kaut cik normālos apstākļos, tad jau vispār labi. Laikam. Nemaz nerunāju par to, ka "ak vai man pēc skolas nedod lielo ķērienu, es te nākšu un visiem parādīšu" nebūt ne, vienkārši man bija pēc visa priekštats, ka nu ir tā, ka vispār jēgas nav to pat vairs mācīties, AF jāslēdz ciet uz pāris gadiem, varēšu nevienam nevajadzīgs muļķa bezdarbnieks bez nekādām darba un dzīves iespējām lekt no tilta nost. Visa tā arhitektūra jau ir bezgala interesanta, un ne pat lai A radītu, varētu sabiedrībai līdzēt ar normālu, visu iespēju robežās kā pienākas uzzīmētiem projektiem ( ja ir varēšana protams ) un i sirdsapziņa būtu mierā, i cilvēki laimīgi. varbūt pat maciņā kaut kas iekrāsies ar laiku. Bet ja pat tas ir naivu un es vienkārši sev roku kapu, kuru pat nevarēšu atļauties sevi apbedīt, tad nu tiešām labāk kārtīgi to pārdomāšu. Labāk savlaicīgi neiet vispār nekā attapties kad ir jau par vēlu un gals vien jādara visam.


Miķelis: Re: A4delfi [25/06/2017]

Iespējas projektēt nosaka vairākas lietas:

1. Tirgus. Šobrīd būvniecībā krītošs. Tirgus korelē ar ekonomiku, - mūs dotē ES. Uzņēmējdarbība neattīstās, jo bankas neko izņemot dzīvokļus nefinansē, jo pieder kaimiņiem Svensoniem.

2. Arhitektu brīvības indekss - pēc Maximas regulējums tikai sarežģījies, kā pareizi atzīmēja jtd - arhitekts ir kļuvis par vienu būvniecības skrūviti, faktiski stāvot pretī Lielajai naudai kas ir būvnieka kabatās. LAS sen padevies. Radīta sistēma, kur jaunie spiesti strādāt arhitektu-miljonāru birojos.

3. Pasūtītāju izglītotība vai iespēja radīt Arhitektūru. Joprojām zemāka par Lietuvu, Igauniju.

4. Konkursi. Zems balvu fonds, kas nesedz piedalīšanās izmaksas. Pēc uzvaras konkursā pasūtījumu, it sevišķi no jaunajiem, savāc Lielie arhitektūras brālēni. Sarunātie konkursi.

5. Latvijas vieta pasaules Arhitektūras kartē. Mūsu tur nav. Ir tikai viens latvietis G.Birkerts.

6. Iespēja ka kaut kas mainīsies. Aptuveni 1:10. Vai 10%. Raugoties no ģeopolitiskās spriedzes viedokļa - viss atrisināsies 1.gada -1.5 gada laikā. Tā kā studēt var droši, visi augstākminētie apstākļi nedarbosies force majore apstākļos. Šeit domāju hibrīdokupāciju, ar Saeimas vēlēšanu ietekmēšanu no austrumu kaimiņa puses un varas pārņemšanu LR.


Mr Pink Eyes: Labas atsauksmes [29/06/2017 10:03]

par MAD CITY! Žēl, ka tajā laikā biju METREX tīkla konferencē Stokholmā. Ceru, ka organizātoriem izdosies arī nākamgad kaut ko līdzīgu uztaisīt!


Miķelis: Re: Labas atsauksmes [29/06/2017 12:06]

Protams, ka kosmosā lidot vienmēr ir labi, tomēr ja domājam par Rīgu, tad kaut arī atrodamies sarūkošas pilsētas statusā, mums pilsētas plānošanas principi un problēmas varētu būt līdzīgi kā Londonā. Kā nekā varenā Temza sadala pilsētu divās daļās un pat teita modernās mākslas muzejs ierīkots vecā spēkstacijā, gluži kā to bijām domājuši darīt arī mēs. Interesanti tas, ka Londonā jau 1918.gadā pieņemts tāds normatīvais rādītājs, kā cilvēku daudzums uz ha. Vēlamais zaļajā Londonas joslā ap 200 cilv/ha, sitijas daļā tas bija ap 500 cilv/ha. Tālajā 1951.gadā pieņemts plāns, kurš paredzēja pārvietot ap 1.0 Mio cilvēku no centra uz piepilsētām-satelītiem, kuras tika veidotas kā dārza pilsētas, ar saviem iepirkšanās centriem, skolām, bērnudārziem, rūpnieciskajām teritorijām ar blīvumu ap 100 cilv/ha, jeb divstāvu, trijstāvu Londona ar plašām apzaļumotām teritorijām Tajā pat laikā valdība izdalīja līdzekļus, lai atpirktu privātās zemes un būvētu Londonas transporta tīklu ar vairākām radiālām joslām un auto tuneļiem zem pilsētas. Strādnieku rajoni tika bez žēlastības nošķūrēti ar buldozeriem, bija programma, kas veicināja ražotņu pārcelšanu uz ārējo Londonas joslu ar visiem rūpnīcu strādniekiem, kuriem tika piedāvāti ērti divstāvu rindu mājokļi.

Un tagad no kosmosa atgriežamies Rīgā. Rīgas centrā blīvuma rādītājs ( cilv/ha ) patstāvīgi tiek palielināts, visās brīvajās vietās iebliežot daudzdzīvokļu namus, Jaunā Teika, YIT projekti padomju mikrorajonos, utt. Tas viss nākotnē kolapsēs transporta sistēmu, ja Rīga atgriezīsies pie izaugsmes. Transporta sistēma nav risināta gadiem, un pašlaik atbilst 20.gs.70.-80.gadu vajadzībām. Pilsētas - piepilsētu satelītu sistēmas nav apzinšatas , ne izvēlējoties Rīgas izplešanās virienus, ne veidojot jaunas rūpnieciskās zonas, ne mēģinot izmantot Rail Baltic iespējas piepilsētas satiksmē. Viss notiek maksimāli haotiski, sadēstot smilšu pilis pat Zaķusalā. Ko mēs iegūstam no MAD CITY pasākumiem? Baļķa nešanas sajūtu, vai kādus reāli Rīgai vajadzīgas pilšetplānošanas idejas? Ja Londonā var plānot jau no 20.gs. sākuma izejot no parametra cilv/ha, saprotot ka laba dzīve iespējama tur, kur šis rādītājs ir zemāks, kas mums galvās, ka mēs šo rādītāju dzenam debesīs, Rīgu pataisot ne īsti apdzīvojamu, ne īsti ērtu, ne īsti zaļu ( kur mums līdz Londonas Haidparkam kauču ), ne īsti izbraucamu. Ja mēs gribam Metropoli, tad attiecīgi risinājumiem jābūt uz galda, nevar piesegties ar vīģes lapām a la jaunais mežaparks ( piecas villas nelaimīgajiem un tad tik sāksies, attīstītājs saberzēs rokas un iebliezīs daudzdzīvokļu namus ), nevar radīt kaut ko tik monstrālu kā jaunā teika pie VEF kultūras nama, vai turpināt klēbēt blokmājas Mežciemā pie Gaiļezera, kā to dara Merks.

Rīgu sen, jau kopš 2000.gada pametis, arhitektu saprāts, profesionālisms, nomainot to pret naudas kāri - apbūves rādītāju celšanu. bet Londonā jau no 1918.gada domā citādi, un tāpēc Londona arī ir metropole, uz kuru tiecas cilvēki ( rādītājs cilv/ha ). Jo Londona pateicoties pilsētplānotājiem, ir ērta pilsēta.

Problēmas te var sarakstīt pilnu portālu, ko vien vērtas ir padomju blokmājas un tur bez nojaukšanas un mikrorajonu pārveides neiztikt. bet kosmoss vilina mūs visus, protams. Aidā skafandrus galvās, virtuālās brilles uz acīm un aiziet...


tas: Re: Labas atsauksmes [30/06/2017 18:53]

Viss vienā katlā:

Rīgas centrs (saskaņā ar apkaimes.lv 2014.gada datiem) - dzīvo 94 iedz/ha

Pļavnieki - dzīvo 119 iedz/ha

Purvciems - dzīvo 158 iedz/ha

Pat, ja skaita kopā ar darba vietām - Rīgas centrā sanāk max 280 cilv/ha (kas ir uz pusi mazāk kā Tevis minētie plānotie skaitļi Londonas centrālajā daļā).

Pie tam, nemitīgi taču tiek sludināts, ka Rīgas centrs "izmirst"

Labo, ja neesmu sapratis pareizi matemātiku.

2015.gadā gatavots pētījums par Londonas blīvumu liecina, ka tā vispār varētu būt viena no blīvāk apdzīvotajām pilsētām pasaulē: http://www.sav...88294/189978-0

Turklāt ar krietni lielu piesārņojuma problēmu: http://www.tel...burners-making/

Londona savu miljonu iedzīvotāju sasniedza jau 19.gs. pašā sākumā, kad tā nebija ne tīra, ne ērta, ne patīkama.

Un vēl pāris āķīgi jautājumi:

1. Kā bez spēcīga plānošanas reģiona esamības nodrošināt Rīgas izplešanās virzienu koordināciju (kas tīri tehniski ir nevis Rīgas izplešanās, bet Pierīgas pašvaldību apbūve)?

2. Kādi ir Tavi priekšlikumi mikrorajonu jautājuma ātrai sakārtošanai? Piemēram, īpašumtiesību jomā - gan zemes, gan dzīvokļu.

3. Ja Tev būtu 150 milj (Rīgas 2017.gada budžeta kapitālie izdevumi), kā Tu tos tērētu?


jtd: Re: Labas atsauksmes [30/06/2017 19:02]

2. Zeme - dzelžaina politiskā griba (drīkst saukt par autoritārismu vai vēl sliktākos vārdos) un viss notiek. Atšķirībā no dzīvokļu simttūkstošiem nesakārtotā zeme šobrīd ir stipri ierobežota skaita personu īpašums.

Visos citos variantos muļļāšanās turpmākos simts gadus (tālāk vienkārši neskatos).


tas: Re: Labas atsauksmes [30/06/2017 19:21]

OK.

Finansējums:

1. valsts vai pašvaldība pērk kredītā un atmaksu pakāpeniski pieprasa no dzīvokļu īpašniekiem?

2. dzelžainā politiskā griba piespiež iedzīvotājus izpirkt zemi zem mājām?

3. cits variants?


jtd: Re: Labas atsauksmes [30/06/2017 20:16]

Ne tajā virzienā domā. Tam visam uzskaitītajam arī mīkstmieši ar laiku saorganizēs, pirmās bezdelīgas jau lido.

Dzelžaina politiskās griba - izlabot pirms 20 gadiem sastrādāto bardaku.


tas: Re: Labas atsauksmes [01/07/2017]

Esmu pragmatiķis. Neticu, ka izlabot bardaku var "izlabojot bardaku". Ir konkrēti soļi, kas jāveic, lai nonāktu no punkta A uz punktu B.

Es neticu laika mašīnai, jo tas ir vienīgais veids, kā izlabot bardaku tā, it kā tas nebūtu bijis. Pat sodot tos, kas to sastrādāja, mēs nākamajā rītā nepamodīsimies Skandināvijā.

Tāpēc es uzdodu šo jautājumu - Kā?


Miķelis: Re: KĀ [01/07/2017 20:02]

Jāsaprot, ka naudas pasaulē pietiek ( ECB emitē jeb drukā naudu ar likmi 1.5% gadā, nopludinot to ekonomikā caur bankām ).

1. Tas nozīmē ka pirmkārt ar Rīgas izaugsmes finansēšanu nodarbojas Valsts Banka, kura aizņemas pa tiešo ERAB. Pamatojumu vienmēr var sacerēt. Cipars, nu pieņemsim iesākumā izpētei 10 Mio EUR. Tālāk plānu izpildot jau ģeometriskā progresijā 20, 40, 80, 160, utt.

2. Jāeksistē mērķim - piemēram Rīgas aglomerācija ar 5 Mio iedzīvotāju. + pētījums par piemēram Londonas pieredzi - ritenis nav jāizgudro. Tas nozīmē LielRīga, kura asimilē Mārupi, Ogri utt. Plāns 50-100 gadiem.

2a. Valsts vai Rīgas zemes fonds, kas atpērk zemes un apsaimnieko līdz plāna stāšanās spēkā. Tikko pilsēta-satelīts tiek attīstīta, atsevišķi zemes gabali pieejami attīstītājiem ar papildu nosacījumiem.

3. Sociāla vienošanās - uzņēmēji, valdība, novadi utt - mērķis - attīstība, darbavietas un labklājība. Jo vairāk cilvēku, jo lielāks tirgus, jo vairāk darbavietu, jo lielāki nodokļu ieņēmumi, nu un jo labāka dzīve...

4. Indikatīvie rādītāji - kam no infrastruktūras jābūt 5 Mio pilsētā un kur to sabalansēti aglomerācijā izvietot - konferenču centri, industriālās teritorijas, izglītības kampusi, izklaides parki utt.

5. Transporta tīkls un park&ride jānovieto nevis pie Rīgas robežas, bet piepilsētas dzelzceļa stacijās, kā tas ir visur Eiropā. Maksas ceļi. Utt.

6. Industriālās zonas, varbūt robotizētas ražošanas zonas pie pilsētas, kuras apkalpo un vada cilvēki.

7. Kredīti uz zemiem procentiem attīstītājiem un iedzīvotājiem, ar nolikto atslēgu principu - nespēj maksāt, ne ar ko neriskē.

Utt.

Ja nebūs ambīciju, ja Rīgas mērs spēlēsies ar kaķīšiem, saņems otru algu Rīgas brīvostā ne par ko, vicemērs vārīsies tikmēr uz kredītiem ar 125% gadā, nekā mums te nebūs. Būs Antiņciems ne Rīga.

P.S. Nu un Rungaiņus no valsts piena pupa nošķirt, citādi jau būs aizrunājies par tālu. + Pilsētplānošanas normatīvā bāze, angļiem piemēram apzaļumojums uz 1000 cilvēkiem 2.8 ha, normatīvi urstrādāts. Sākumskolai 600 bērniem piegulošā teritorija 5.4 ha utt.

Bet protams gudri tas jādara, nu tādā Arhitektu Mafijas stilā;), lai silnieks tukšo grāpja dibenu tik redz, nevis kā tagad, Aizsardzības ministrijā sēdēs pie Gaļas podiem, un smels ar kausiem - vienu sev, vienu hūtei...


Miķelis: Re: Labas atsauksmes [01/07/2017 23:09]

P.S. Lečvorta - vecākā dārzu pilsēta Anglijā, blīvums 47 iedz/ha. Tas tā kā varētu būt zemākais Lielrīgas rādītājs, 2.8 ha apzaļumotas teritorijas uz 1000 iedzīvotājiem, pilsētas satelīti ar 60tk iedzīvotājiem, lokālām ražošanas zonām, dažādi ceļu platumi ( Londonā iekškvartāla normatīvais divvirzienu ceļa platums 3.9 m ) atkarībā no kategorijas, kvartāli kuros sadzīvo 10-stāvu, 4-stāvu un 2-stāvu ēkas, kur piebraucamie ceļi ir tikai kvartāla ārpusē, iekšpuse atdota gājējiem ) utt. Viss tas sen aprobēts. Varbūt laiks sarīkot pilsētplānotāju plenēru uz turieni, kur visi sen tā dzīvo?

Citādi aizrīsimies ar savu apbūves intensitāti un atstiepsim kājas no alkatības.


Ansis: par pilsētplānošanu un Londonu [30/06/2017 15:18]

jauks piemērs. Bet laikam jau nevar gribēt, lai viss notiek ātrāk, nekā dabiski ir iespējams, mums - jeb tiem, kas sēž pie pilsētplānošanas "siles" ir labi ja ~20 gadu pieredze (svītroju laukā padomjlaikus). Londonai šī pieredze bija daudzkārt garāka, iekams viņi sāka aizdomāties par pieminēto iedzīvotāju blīvumu. Protams, nav katram uz savas ādas jāizbauda kļūdas, ja var mācīties no citiem, bet nu cilvēki ir tādi kādi ir, un spēj to ko spēj, un ekstra-spējīgi vai talantīgi gaišgalvu cilvēki jau nesēdēs smacīgā kantorī no rīta agruma līdz vakara tumsai pie "siles", bet darīs kautko aizraujošāku, savukārt tie, kas ir pie tās siles - tiem vajag garus gadus, kļūdas, praksi, pieredzi, mācīšanos, vērošanu - kas notiek, ja notiek tā kā tagad Rīgā notiek, utt. Jābūt optimistiem - tomēr katrs nākamais pilsētplānotāju lēmums, konkurss, plāns - visas iespējas tam ir būt LABĀKAM, par iepriekšējiem, un savukārt tas kā šobrīd ir - ja jau reiz tā te ir - nu tad esam to pelnījuši un viss ir normāli un godīgi:)


Miķelis: Re: par pilsētplānošanu un Londonu [30/06/2017 17:15]

skaidrs ka visu uzreiz nevar ( pilsēta-dārzs ieguva optimālo iedzīvotāju skaitu ap 60 tk 40-50 gadu laikā. Tomēr ja pilsētplānošanā viss notiek 50-100 gadu robežās, pie šodienas plāna ar nemitīgu apbūves intensitātes celšanu, pirmkārt kolapsēs transporta sistēma, nākošais kritīs gaisa piesārņojums un tt pa ķēdīti. Šobrīd no putekļiem Rīgas centrā nekur nelikties, dzīves kvalitāte līdz ar to nav nekāda augstā. Kad pēdējo reizi projektēts kāds parks? Nu tāds uz Haidparka lielumu?

Londonā attīstās piepilsētas ar mazu iedzīvotāju blīvumu, parastais piepilsētas lielums 60 tk. Iedzīvotāju, 4 mikrorajoni pa 15tk, katrā bērnudārzs, tirdzniecības centrs, sākumskola. Attīstās pilsētas-satelīti ar ērtu vilcienu satiksmi, tiek veidotas zaļās joslas ar laukiem lauksaimniecības kultūrām, rūpnieciskās teritorijas ar komunikāciju pieslēgumiem un pieslēgumiem dzelzceļu tīklam utt.

Mums ir bijusi kāda diskusija par Rīgas pilsētām sarelītiem - Salaspils, Ogre, Jelgava, Jūrmala utt. Kā veidot konglomerāciju ar attīstības potenciālu? Varbūt jāsāk?


jtd: Re: par pilsētplānošanu un Londonu [30/06/2017 19:06]

Atceros padomjlaikus, kad tika apgalvots, ka te viszaļākās pilsētas pasaulē, bet tur rietumos pilsētā kociņu neieraudzīsi. Bija pārsteigums pirmoreiz apmeklējot Hamburgu (pirmā rietumu lielpilsēta, kur sanāca pabūt).


Mr Pink Eyes: Re: par pilsētplānošanu un Londonu [03/07/2017 09:57]

saņemti 60 komentāri

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.