a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Igaunijas Tautas muzejs

<< Raksti

Igaunijas Tautas muzejs

Atzīmējot Igaunijas Neatkarības dienu — neapšaubāmi ievērojamākā ziemeļu kaimiņvalsts pēdējā laika būve — Igaunijas Tautas muzejs Tartu, — «nācijas superbūve», kas atsperoties no specifiskās novietnes — kādreizējā padomju armijas lidlauka, rada pilnīgi jaunu realitāti, tiecoties nākotnē.

Komentāri:

Miķelis: Bildes [24/02/2017 11:22]

Takudži Šimmuras bildes neatklāj visus smalkumus, tādēļ var iemest acis galeriju bildēs:

http://www.erm...museum-gallery

Dorell.Ghotmen.Tane saite laikam nestrādā?

Šis patiesībā ir tāds kā Brīvdabas muzejs datorgīkiem. Konservēti augļi. Nenoliedzami lieltelpa atstāj iespaidu. Tomēr koncepts no lidlauka puses izskatās pēc "ceļa debesīs". Nu un ja neesi kristietis, budists vai musulmanis, bet parasts padomju ateists? Neatstāja sajūta, ka tas viss ir mazliet mākslīgi uzpūsts. Konceptuāli tas varēja būt Modernās mākslas muzejs. Muzejs mazliet atgādināja Izraēlas muzeju Jeruzālemē, lietoti arī daži līdzīgi paņēmieni ( tikai daudz hipotrofētāki ).

Pēc visa tā iesaku noskatīties Adrešu sēriju par Lielajiem kapiem, kur atdusas ne vairāk ne mazāk kā Krišjānis Barons, Krišjānis Valdemārs, Džons Armisteds, Fr. Brīvzemnieks, Reinholds Šmēlings un kā tur izskatās , tad var gan iestāties sireāla sajūta ( bet tas atkal būs "vilciens" sānis komentāros) + Hermaņa izrāde "Kapu svētki".

Muzejs ir labs protams. Vai tas nebūtu labāks, ja to būtu projektējuši paši igauņi?

Jautājums paliek? Man šķiet varbūt ne labāks no arhitektūras viedokļa, ne modernāks, bet igauniskāks gan. Šobrīd tas līdzinās globālam produktam, ar globāliem arhitektūras paņēmieniem, globāliem materiāliem, globālām idejām. Bet var jau būt ka man nav taisnība un mums visiem tas "globālisms" vēl jāizslimo.


Vārds: Re: Bildes [14/03/2017 13:12]

Uz vietas apskatot muzeju un ekspozīciju, jāpiekrīt Miķelim, radās tāda sajūta ka ēka ir pati par sevi un ekspozīcija dejo savu nesaprotamu deju. Kaut kāds pārpratuma ekements spiežas visam cauri, lai gan jāpiekrīt- ēka iespaidīga!


Artis Zvirgzdiņš Miķelim [24/02/2017 17:29]

Paldies par saiti uz bildēm muzeja lapā! Saite uz DGT lapu ir pareizi, bet lapa diemžēl nestrādā.

Saprotu, ka tavuprāt etnogrāfijas muzejam vajadzētu būt drīzāk no kok, mazākam un tā.. Ja, salīdzina ar Latvijas muzejiem, tad saturiski šis Igaunijas muzejs ir tā kā Brīvdabas muzejs plus Nacionālais vēstures muzejs, no kura savukārt atņemta politiskās vēstures komponente. Tāpēc priekšstats, ka tam vajadzētu būt kādai vecai, nelielai mājai – tā ir tikai viena no iespējām.

Par to igauniskumu — nu vispār jau starptautiskus konkursus rīko, lai veiksmīgā gadījumā gūtu un īstenotu labāko no idejām. Un, ja kaut kas labs un vajadzībai, vietai un laikam atbilstošs tiek radīts šodien, tad nākotnē jau tas kļūst par daļu no identitātes. Tavuprāt globālisms jāizslimo, lai ātrāk atgrieztos pie jaukā labā izolacionisma un protekcionisma.


Miķelis: Re: Miķelim [24/02/2017 18:14]

Es domāju par reģionālo skolu un tās iespējamo pienesumu. Visā pasaulē reģionālajām skolām ir kādas raksturīgas iezīmes un arī apstākļi kādēļ tās ir tādas.

Koks jau ir tikai līdzeklis, kurš diezgan labi atbilst mūsu reģionam, bet kuru mēs gandrīz neizmantojam. Pasaulē CLP ( bloki no krusteniski līmēta saplākšņa ) ēkas ir 10-stāvu un Lielbritānijā nesen uzcelts vesels dzīvojamo ēku kvartāls.

Ja man vajadzētu noformulēt kāda šobrīd ir mūsu reģionālā skola, tad tas būtu grūti. Jo varbūt ka tādas nemaz nav. Somiem ir, lietuviešiem arī labi var redzēt ka ir, igauņiem arī ir. Bet mums kaut kā nav.

Muzejs, vēstures vai jebkāds cits, protams ir konservs savā būtībā. Šajā gadījumā savienojumā ar modernām telpām tā protams ir citāda pieredze. Jo konteksta nav. Ja Brīvdabas muzejā Tu vari atspiesties pie vecās mājas un mēģināt tvert aizgājušo laiku autientiskumu, tad šeit to īsti nevarēs. Bet protams pie modernās dzīves pieder visu veco ātri aizmirst, uzmest aci konserviem, salekt atpakaļ auto un prom. Nesen skatījos raidījumu par Japānu, kur vietējie meistari atjaunoja 1200 gadu vecu pagodu un satrupējušos kokus rūpīgi sasēja un ievietoja zemjumta telpā.

Globālisms, it īpaši arhitektūrā, man šķiet nonivilējošs un pat kaitīgs. Zūd kaut kādas senās prasmes, paņēmieni, iespējas tās transformēt modernos veidos. Respektīvi tiek iznīcināta zināšanu bāze un aizstāta ar subproduktiem - līdzīgs ēdiens, dzēriens, auto, un arī arhitektūra. Domāšanas veidu izmiršana, valodu izmiršina - tas ir tas pats, kas dabas daudzveidības iznīcināšana. Tas šo pasauli padara nabadzīgāku, un līdz ar to prastāku.

Man šķiet globālisms, tai skaitā mega starptautiskie konkursi, starptautiskās arhitektūras zvaigznes, kuri iedēj pa "olai" katrā pasaules malā - tas ir noiets etaps. Varbūt kādreiz mēs to uzskatīsim par Arhitektūras Zelta Laikmetu, bet izskatās, ka tas noriet, jo tādai tendencei ir gan ekonomiski, gan ekoloģiski, gan politiski priekšvēstneši. Arhitektūras Šedevrus rada nevienlīdzīgā pasaules attīstība vai nevienlīdzīgā pasaules reģionu attīstība ( gluži kā Latvijai Rīga un pārējā Latvija ). Tā šībrīža sajūta ir, ka Lielās naudas laiks ir beidzies.

Manuprāt stipri esam tad, ja meklējam savās saknēs, gēnos, bet ne prasti, bet inovatīvi. Nevis mankurtiski uzspļaujot Barona, Valdemāra atdusas vietām, bet ceļot tos cilvēkus garīgi godā un meklējot tajā ko viņi darīja jaunus apvāršņus. Man protams grūti noformulēt, neesmu nekāds dižgars, bet mums atkal jāatrod tā stīga, kas bija jaunlatviešu laikos, jo nupat esam apdraudēti kā nācija.

Personīgi domāju, ka globālisms, arhitektūras globālisms mums, mūsu reģionālai skolai ( ja tāda radīsies ) neko iemācīt nevar, jo tas ir diezgan primitīvs skatījums uz arhitektūru. Ja latviešu arhitektiem vajadzētu projektēt apvienoto Brīvdabas Nacionālo vēstures muzeju - mēs varētu izdarīt labāk. Nopietni :-) Šoreiz labāk kā igauņi :-)


Miķelis: Re: Miķelim [24/02/2017 18:38]

P.S.Ikea -globāla kompānija. Ikea Baltijas valstīs pieder 38k hektāru meža. Ko viņi darīs? Cirtīs, vedīs uz Zviedriju, ražos tizlās mēbeles un vedīs atpakaļ, nopelnot kaudzi naudas . Jo Ikea visdārgāko produkciju ražo Zviedrijā, šo to gan arī iepērk no Daiļrades, maksājot kapeiķus. Un mēs dabūsim Zilo Vali Stopiņos. Kur ieguvumi Latvijai no IKEA biznesa Latvijā?


Miķelis: Re: Artim [26/02/2017 21:35]

Te diezgan skaidri par globālismu: https://www.di...umanu-14166807

Ko Tu domā par globālismu arhitektūrā?


Dārts Veiders: Svērtenis, Miķeli, un nekas vairāk.... [24/02/2017 21:26]

Virzība no izolacionisma uz globālismu un otrādāk ir veca kā pasaule ( impērijas un to pretmeti), ar visu kultūru, oikonomiku, sociālpolitiku, kas to pavada, tam starpā arhitektūru, svērtenis ir nomainījis kustības virzienu vismaz sociāli progresīvākajā pasaules daļā. Tas ka līdz mums nomalē nonāks šie procesi ar krietnu nobīdi protams ir fakts, mēs vēl kādu laiku jūsmosim par globālismu oikonomikā, sociālajos procesos, kultūrā, tam starpā arī arhitektūrā, kad iespējams svērtenis atkal būs sasniedzis savu apogeju otrajā pusē, un sāks nākt atpakaļ. Akurāt kā Rundāles pils, Eiropā jau valdīja klasicisms ( kultūrā, arhitektūrā) , pakam Kurzemē_Zemgalē ( līdz ar lielo kaimiņu), vēl pilnās burās ļaudis plosījās baroka manierē. Tāda nu ir nomaļnieku dzīve...


NAV VIENALGA: siegs [25/02/2017 12:30]

Šim muzejam piestāv ziema!


aļoša: muzejums [26/02/2017 14:56]

muzeja tēls neatbilst saturam.

tas drīzāk varētu būt tas pats aviācijas muzejs. būtu ticamāk.

milzu angārā ir iemocīti kaut kādi štruntiņi un šķiet, ka bija krietni vien jāpamokās lai varētu tos izvietot visā atvēlētajā telpā. tāpēc papildus jātaisa milzu veidojums, lai tajā ielikiktu vienu vecu plati.

tāpat telpas bez kādas izmantojamas jēgas paliek pāri atliku likām.

pagrabā nez kādēļ ielikts ciematiņš, kuš sākumā daudzsološi kaut kur ved un beigās nekur neaizved. kaut kādā šķirbā ir evakuācijas palīgdurvis, kuras tad arī ir stāsta beigas.

tuvojoties ieejai, škiet , ka būs ahhh.

bet pēc apmeklējuma liekas, ka nu .. tas ko rakstiju pirms tam.


whn: whn [18/04/2017 11:29]

boss.com.co/][b]hugo boss shop[/b][/url], [url=http://www.pulseraspandora.com.es/][b]pandora[/b][/url], [url=http://chiefs.nfljersey.us.com/][b]chiefs jerseys[/b][/url], [url=http://76ers.nba-jersey.com/][b]philadelphia 76ers jerseys[/b][/url], [url=http://www.nike-shoesfactory.us/][b]nike shoes[/b][/url], [url=http://grizzlies.nba-jersey.com/][b]memphis grizzlies jersey[/b][/url], [url=http://www.rosheruns.us/][b]roshe run[/b][/url], [url=http://www.michael-kors-australia.com.au/][b]michael kors[/b][/url], [url=http://www.true-religion.com.co/][b]true religion jeans[/b][/url], [url=http://www.polo-ralphlaurens.us.com/][b]ralph lauren polos[/b][/url], [url=http://timberwolves.nba-jersey.com/][b]minnesota timberwolves jersey[/b][/url], [url=http://rams.nfljersey.us.com/][b]rams jerseys[/b][/url], [url=http://www.rolex-watchoutlet.com/][b]omega watches[/b][/url], [url=http://www.swarovski-canada.ca/][b]swarovski[/b][/url], [url=http://www.reebok.com.de/][b]reebok[/b][/url], [url=http://www.ok-em.com/][b]oakley vault[/b][/url],


whn: whn [18/04/2017 11:36]

<P>Glass <a href="http://www.oak...g></a>; hate <a href="http://www.bar...ong>barbour outlet</strong></a> any kind <a href="http://www.nik...strong>nike mercurial vapor</strong></a> of <a href="http://www.val...g>valentino outlet</strong></a> sweets, <a href="http://jets.nf...strong>jets jerseys</strong></a> that kind <a href="http://www.tom...g></a>; of food from the <a href="http://www.oak...rong>oakley outlet</strong></a> sweet <a href="http://www.the...trong>north face</strong></a> atmosphere <a href="http://www.dsq...g></a>; of <a href="http://www.ray...;strong>ray ban zonnebril</strong></a>


whn: whn [18/04/2017 11:37]

Child behavior, http://www.new...onlinemall.com/ naturally http://www.toms-shoe.us.org/ find music-based, to http://www.raybans.org.es/ really be able to do some work hard, parents may http://www.pan...wellery.com.au/ be less tired of http://celtics.nba-jersey.com/ worry! Father clean http://www.reebok.com.de/ the http://www.thomas-sabos.com.de/ floor of http://www.ray...glasses.in.net/ the dust spider web, the ground will http://www.ral...tletonline.com/ always be http://www.oakleyoutlet.fr/ a mess, http://www.burberry-bags.net/ the http://www.adidas-shoes.in.net/ next http://www.ecco-shoes.us.com/ job is extremely http://www.uhren-stores.de/ heavy. Every http://www.tommyhilfigerca.ca/ corner of the stacking items have http://heat.nba-jersey.com/ to http://www.hollisters-canada.ca/ be refurbished, http://www.levisjeans.com.co/ indiscriminately indiscriminately, many http://www.true-religions.com/ things should be attributed here but http://www.chr...inshoes.in.net/ was http://www.nike-air-max.com.au/ thrown out there, http://lakers.nba-jersey.com/ and therefore http://www.ral...n-polos.com.co/ in the messy http://suns.nba-jersey.com/ situation began to classify the http://warriors.nba-jersey.com/ job. I http://www.chr...uboutin.org.uk/ and my http://www.bur...-outlet.in.net/ brother at http://vikings.nfljersey.us.com/ this time be http://www.tom...ilfiger.com.de/ regarded http://www.chr...hoesoutlet.org/ as a useful, for his http://www.dsquared2-outlet.com/ father to http://steeler...ljersey.us.com/ carry http://www.fendi-outlet.in.net/ light http://www.adidas.com.se/ things, http://www.tnf-jackets.us/ return http://www.nikeairmax-90.net/ to the original, http://www.ed-hardy.us.com/ busy called a http://www.hugo-boss.com.co/ pleasure! In http://www.mic...orsbags.org.uk/ the http://www.nikerosherun.us/ morning http://www.marc-jacobs.us.com/ of http://www.zcoachoutlet.com/ hard http://www.che...erseys.mex.com/ work, http://ravens.nfljersey.us.com/ the http://www.new-balanceshoes.es/ house becomes extremely http://jaguars.nfljersey.us.com/ clean and tidy, http://www.che...aelkors.in.net/ the air http://www.instylers.us/ becomes lively and http://www.mon...-pens-sale.com/ fresh. http://kings.nba-jersey.com/ Soft and http://charger...ljersey.us.com/ warm light, from http://www.ferragamo.net.co/ the polished http://www.polos-outlets.com/ clean bright as the new http://www.cheapoakleyss.com/ glass slowly http://hawks.nba-jersey.com/ into http://www.mk-com.com/ the house, a simple http://www.mic...-outlet.us.org/ and ordinary sense http://www.longchampbags.com.co/ of http://www.vans-shoesoutlet.com/ happiness http://www.che...watches.org.uk/ instantly http://www.prada.com.de/ arises spontaneously. http://coach-outlet.tumblr.com/ In http://ralphla...ackofriday.com/ fact, http://www.nhl-jerseys.net/ everyone is the http://www.asicsoutlet.us.org/ same, http://www.nikeair-max.es/ the http://www.nike-shoes.dk/ end of his life sweat, hard http://www.mcmhandbags.com.co/ work, but http://www.tru...-outlet.us.org/ can be http://www.jimmy-choosshoes.com/ in a http://www.converse-shoes.net/ nothing in http://www.bur...outlets.org.uk/ the http://www.nike-roshe-run.de/ morning http://www.puma-shoes.de/ light, http://www.mar...obs-outlet.com/ a http://www.barbour.in.net/ family of http://www.und...mouroutlet.com/ people http://www.michaels-kors.us/ in the soft http://www.nike-rosheruns.nl/ and gentle halo, http://www.beats-by-dre.com.co/ enjoy the http://www.scarpehogans.it/ dependency of the http://www.nike-free-runs.de/ rain time. Lunch to eat, the mother is http://www.hermes-bags.net/ to clean http://www.adidas-store.net/ up pots and pans, to wash http://www.tor...hoesoutlet.com/ all http://chiefs.nfljersey.us.com/ one http://www.nba-jersey.com/ by one to http://www.swarovskissale.co.uk/ pick up http://www.mic...rs-bags.us.org/ outside http://www.horlogesrolexs.nl/ the wells http://www.oak...lasses.mex.com/ next http://rockets.nba-jersey.com/ to this http://www.pan...arms-canada.ca/ time http://titans.nfljersey.us.com/ wash dishes, but also http://www.soccers-shoes.net/ with the past is different. Born in the http://www.cheap-jordans.net/ countryside, http://jets.nfljersey.us.com/ in the country, http://www.katespades.com.co/ morning wet clothes, smoke to http://www.chr...boutins.in.net/ Albatron, http://www.mic...s-store.us.org/ this is the country almost every day http://www.north-face.com.co/ in the play of the small opera. http://www.lon...mp-bags.us.com/ For http://www.bur...outlets.net.co/ the http://www.rolex-watches.us.com/ whole http://www.bur...-online.org.uk/ day http://www.burberrybags.net.co/ in the busy http://nets.nba-jersey.com/ downtown, or http://76ers.nba-jersey.com/ eager http://www.bas...llshoes.com.co/ to work http://timberw...nba-jersey.com/ in http://www.mic...orsbags.com.co/ the http://www.nike-outlet.us.org/ city http://www.air-yeezys.com/ of people who are busy, http://pelicans.nba-jersey.com/ if the morning without incident to see the smoke to http://www.ray-bansoutlet.co.uk/ Albatron, http://www.mic...stralia.com.au/ is a stolen http://www.ralphlauren-au.com/ half a day of http://www.airmax-2015.org/ leisurely http://www.nike-shoes.com.co/ elegant http://www.lacoste-store.com/ things. http://www.new-balancecanada.ca/ But I http://www.versace-outlet.com/ do http://www.tom...lfigers.in.net/ not know that http://www.coa...tonline.in.net/ a http://www.ok-em.com/ field http://www.nike-store.in.net/ of smoke curl on http://bulls.nba-jersey.com/ the beauty http://www.oakleys-outlets.net/ of http://www.nfljersey.us.com/ Albatron, flow http://www.michael-kors.com.es/ through http://www.oak...-outlet.com.co/ the http://www.the...jackets.net.co/ number of sad tears. It is http://www.hollisters.us.com/ a http://www.pul...pandora.com.es/ fire and http://www.tommy-hilfigers.de/ a http://www.chr...noutlet.net.co/ match out http://www.nba-shoes.com/ of http://www.bur...agssale.net.co/ the endless http://www.supra-shoes.org/ hope, is one http://www.chrome-hearts.com.co/ of http://www.pol...utletstore.net/ the http://www.arm...xchange.in.net/ raging fire burning hope. To the present, http://www.mic...tonline.net.co/ the http://coach.blackofriday.com/ rapid development of science http://www.bcbg-maxazria.ca/ and technology, the http://www.oakleys-frame.net/ match http://www.rosheruns.us/ has become a generation of deep http://www.rayban.com.de/ thought, and http://www.sun...ses-outlet.net/ that http://www.oak...glasses.in.net/ burned http://www.ray-banssale.com/ ash http://www.bea...drdrephone.com/ gray http://www.woo...-clearance.com/ breakdown, countless http://www.converses-outlet.com/ matches http://www.chr...outin-shoes.ca/ and firewood between the http://www.han...soutlet.in.net/ smoke of the http://www.women-clothes.com/ past, http://jazz.nba-jersey.com/ Completed! Many rural people, in http://www.hol...lothing.com.co/ case of http://www.ray...sunglasses.net/ power outages, http://www.prada-shoes.com.co/ tired http://www.ralph-laurens.org.uk/ of tired of http://www.retro-jordans.net/ them, http://www.philipp-pleins.com/ for that http://www.omega-watches.com.co/ meal http://www.kat...eoutlet.gb.net/ Jane taste, http://www.oak...lasses2017.com/ have http://www.rep...andbags.com.co/ to take pains, or http://www.jordan-retro.org/ in the cold http://www.bur...utletcanada.ca/ stove http://www.mic...soutlet.ar.com/ stove placed http://www.swa...stralia.com.au/ a http://rams.nfljersey.us.com/ small http://www.swarovski-canada.ca/ piece http://www.converse.net.co/ of dry wood for a long http://www.new...ance-schuhe.de/ time, http://www.michaeljordan.com.de/ take http://49ers.nfljersey.us.com/ a little fire http://www.nikestore.com.de/ to the fire Strong, http://www.lon...poutlet.com.co/ in http://www.che...aseballbats.us/ order to save http://www.true-religion.com.co/ cooked http://www.nike-skor.com.se/ food http://www.sal...-schuhe.com.de/ time, http://packers.nfljersey.us.com/ always save http://bucks.nba-jersey.com/ the http://www.adi...chuheonline.de/ carbon fire, http://www.coach-outlet.store/ so the pot in http://knicks.nba-jersey.com/ the http://www.nikefree-run.net/ smoke under the fire, http://www.tim...ndspaschere.fr/ dark one, http://pacers.nba-jersey.com/ the old re-accumulated http://www.mic...-korsoutlet.cc/ heavy, so long http://bears.nfljersey.us.com/ overdue, http://www.nike-air-force.de/ clean http://www.designer-handbags.cc/ up http://texans.nfljersey.us.com/ very http://www.nike-mercurial.com/ struggling Zhou Pui. The first to http://www.raybans-outlet.cc/ burn enough hot water, http://www.rayban-sunglasses.co/ clean http://www.nike-shoescanada.ca/ the http://www.nike-airmaxs.fr/ pot http://www.p90xworkout.in.net/ of http://www.ray-bans.co.uk/ water http://www.philipp-plein.us.com/ temperature http://www.tor...-outlet.com.co/ is high, generally want to be hot to http://www.che...massabos.co.uk/ be http://www.mic...utletonline.cc/ easy to carbon http://www.polo-ralph-lauren.de/ black smoke pot washed as http://www.soc...hoesoutlet.com/ clean, hand http://patriot...ljersey.us.com/ to hold the http://www.lau...hsoutlet.co.uk/ brush wire, back http://www.che...aelkors.com.co/ and forth rubbing, to http://www.raybans-outlet.it/ be http://www.tommyhilfiger.net.co/ a A wash, http://www.che...jerseys.us.com/ his http://www.nike-airmax.us.com/ hands are also blurred white! http://www.rol...atchoutlet.com/ Can http://longcha...ackofriday.com/ all be http://www.hol...crombie.com.se/ hard http://www.mk-outletonline.us/ to http://www.rol...forsale.us.com/ pay, http://www.nike-rosherun.com.es/ and http://www.pandora.com.de/ no one is http://www.celine-bags.com/ entrusted to http://falcons.nfljersey.us.com/ the rural farmers on the New http://www.burberry-store.com/ Year's infinite http://www.nike-schoenen.co.nl/ joy, and the eager to look forward to the next year! http://www.nike-schuhe.com.de/ After cleaning the pot, but http://www.barbour-jackets.com/ also http://raptors.nba-jersey.com/ to wash clothes http://bills.nfljersey.us.com/ and http://www.ral...nonlineshop.de/ bedding. http://www.mic...rsoutlet.co.uk/ At that time the http://www.dsquared2s.com/ countryside, http://www.adidas-shoes.nl/ washing machine this kind of http://www.michaelkors.co.nl/ thing people simply did not http://www.toryburchsale.com.co/ even see the rural people, http://azcardi...ljersey.us.com/ cleaning the http://www.oak...tonline.com.co/ heavy http://www.soft-ballbats.com/ bedding http://saints.nfljersey.us.com/ also depends on http://www.tracksuits-store.com/ a http://www.tim...ndshoes.net.co/ pair of http://www.outlet-burberry.net/ weak and powerful hand. http://thunder.nba-jersey.com/ But http://www.coa...-online.com.co/ then the quilt, made http://giants.nfljersey.us.com/ of http://www.prada-outlet.com.co/ cotton, thick and heavy http://www.pol...hlauren.com.co/ but http://www.the...facejackets.fr/ very http://www.cheap-jerseys.cc/ warm, http://www.bur...andbags.net.co/ and the http://www.swa...i-jewelrys.com/ quilt on http://www.raybanoutlet.ca/ the http://www.tim...d-boots.com.co/ quilt http://colts.nfljersey.us.com/ above, is made of http://www.oak...lassessale.com/ two cloth suture, a "face", http://www.ral...urenpolo.co.uk/ a http://www.oak...-outlet.in.net/ "child". "Li Zi" is actually http://www.long-champoutlet.com/ a http://www.bottega-bags.com/ piece of white http://www.air-max.com.de/ cloth, "face" http://www.iphonecases.net.co/ is generally red, the above mentioned dragon and phoenix was http://www.mcmbackpacks.net/ Cheung http://www.swa...rystals.us.com/ pattern, http://www.converse.com.de/ although http://www.michaelkorsoutlet.se/ there http://www.co-aol.com/ are not http://www.to-coachoutlet.com/ all http://www.oakley.com.de/ kinds http://www.rol...ches-canada.ca/ of style now http://www.coach-outlets.net.co/ look http://www.hol...thingstore.org/ beautiful and beautiful, http://www.coachblackfriday.com/ but http://www.ralphlaurens.ca/ it http://celine.blackofriday.com/ is extremely http://seahawk...ljersey.us.com/ engaging, extraordinary http://www.ral...tonline.in.net/ significance. Longfeng Chengxiang, auspicious wishful, is http://www.truereligions.net/ the http://www.hermesoutlet.shop/ wish of http://www.cheap-nike-shoes.net/ each family's wish! http://trailbl...nba-jersey.com/ Therefore, http://www.tru...n-jeans.com.co/ when cleaning, http://www.tom...-outlet.us.org/ need to http://www.coachfactory.cc/ remove http://spurs.nba-jersey.com/ the suture one by http://www.cheap-rayban.com.co/ one, the heavy http://www.tom...tonline.com.co/ incomparable quilt to get sunny http://www.bea...adphone.in.net/ places to http://panther...ljersey.us.com/ bask, http://www.new...nce-outlet.org/ just clean http://www.adidas-shoes.es/ the http://www.oakleys.org.es/ "child" and http://www.ray...-outlet.com.co/ "face" can be. After the http://www.michaelkors.so/ sun http://www.nike-huaraches.nl/ dried, the http://www.coachfactory.shop/ mother will always lay on http://www.nike-air-max.com.se/ the http://www.wedding-dresses.cc/ ground http://nuggets.nba-jersey.com/ a wide http://cowboys.nfljersey.us.com/ and large http://lions.nfljersey.us.com/ film, and then http://www.the...thfaces.us.com/ call http://www.mbt-outlet.com/ me to help, the first shop "inside", http://www.mcm-bags.us.org/ then the quilt on top http://www.nikestoreoutlet.us/ of the http://oakley.blackofriday.com/ "inside" is http://rayban.blackofriday.com/ out http://www.ral...olosoutlet.com/ of the http://www.vans-shoes.co.uk/ equidistant http://www.asics-outlets.com/ width, and http://www.givenchy.com.co/ finally Put http://www.coa...youtlet.net.co/ the face http://www.longchamp.com.de/ on the http://www.the...th-face.org.uk/ quilt above, http://www.roshe-run.co.uk/ the http://wizards.nba-jersey.com/ four "miles" of the angle http://www.omegawatches.in.net/ folded http://www.sal...ferragamos.com/ into a triangle, the http://www.bur...tletonline.com/ line http://www.mic...-online.ar.com/ and http://www.vib...fingers.in.net/ then tightly stitched together. I remember that http://www.louboutin.jp.net/ night I, http://www.pandorajewelry.top/ after http://www.air-jordanshoes.us/ dinner, will wash the feet particularly http://www.nik...hoes-inc.co.uk/ clean, http://www.mizuno-running.net/ early to http://www.long-champbags.com/ sleep. Lying down the http://clippers.nba-jersey.com/ moment, all http://www.pol...noutlet.net.co/ tired, will http://eagles.nfljersey.us.com/ be in the detergent http://www.air-huarache.co.uk/ fragrance http://airmax....lackfriday.com/ fragrance, vanished. http://www.pradahandbags.net.co/ At the top http://www.oakleys2017.com/ of my http://www.tommyhilfigers.nl/ tail, there is a bright tile, http://www.fer...moshoes.in.net/ if http://www.hol...ineshop.com.de/ the http://www.adidas-shoes.ca/ weather http://grizzlies.nba-jersey.com/ is clear, every night, Ching http://www.hollister-store.com/ Ming http://www.oak...sses-canada.ca/ moon http://www.hoodies-store.com/ will http://www.montrespaschers.fr/ be like about to. http://bengals.nfljersey.us.com/ I http://www.cheapshoes.net.co/ often pleasantly lying on the bed, facing the http://www.nike-airmaxnc.co.uk/ only little http://www.mlb-jerseys.us.com/ bright tile, the detours of http://browns.nfljersey.us.com/ the http://www.chr...inshoes.jp.net/ moonlight, began endless http://broncos.nfljersey.us.com/ reverie http://www.coach-factory.com.co/ swim, often forget http://www.nikefree5.net/ the imagination, http://www.che...soutlet.in.net/ like some of http://www.nfl-jersey.us.org/ the http://www.ral...aurenpolos.net/ no, thinking some http://www.air-maxschoenen.nl/ The sadness http://www.oak...glasses.com.au/ of the music. http://www.jui...eoutlet.net.co/ Sometimes, I http://www.toms-outletstore.com/ will http://www.nikeshoes-outlet.com/ deliberately fall http://www.calvin-kleins.in.net/ and sleep, http://www.the...thfaces.net.co/ because that http://www.rayban-pas-cher.fr/ way, http://www.giu...zanotti.com.co/ I just open http://hornets.nba-jersey.com/ your http://www.bot...etasoutlet.com/ eyes, http://raiders.nfljersey.us.com/ you can feel http://www.iphone-cases.net/ that the moon on http://pistons.nba-jersey.com/ my http://www.newbalance-shoes.org/ head, beautiful. I often, close your http://www.chiflatirons.in.net/ eyes, http://www.tru...-outlet.com.co/ feel the http://www.nik...soutlet.org.uk/ moonlight http://www.barbour-factory.net/ Qinghui http://redskin...ljersey.us.com/ through http://www.barbours.us.com/ the http://www.tommys-hilfiger.com/ small piece http://coach.euro-us.net/ of http://www.raybans-outlet.nl/ light http://www.thenorth-face.com.co/ tile, http://www.longchamp.com.co/ light http://www.bur...yonlineshop.de/ softly spilled on the face http://www.ray...soutlet.com.co/ of http://www.soccershoes.us.com/ silent http://www.jimmy-chooshoes.com/ silence. http://www.bur...et-sale.com.co/ It http://www.tory-burch.us.org/ is a kind http://www.mcms-handbags.com/ of light to the extreme gentle, http://www.swa...online-shop.de/ it will http://cavaliers.nba-jersey.com/ gently http://www.her...kin-outlet.com/ stroked http://www.nike-shoesfactory.us/ your chest, http://www.tim...soutlet.us.com/ cover the heart of http://www.chiflatiron.net.co/ the http://www.nikeair-max.ca/ ice http://www.adidassuper-star.de/ meaning coolness, heal http://michaelkors.euro-us.net/ the heart of the http://www.jordanshoes.net.co/ troubles, get rid of your heart http://www.ral...renspolo.co.uk/ sadness http://www.hogan.com.de/ lament. http://www.pol...laurens.us.com/ And http://dolphin...ljersey.us.com/ a bend clear and clear moon http://www.nike-max.fr/ across http://www.bcbg-dresses.net/ the bay, http://www.oakleysoutlet.it/ silent heart; pillow Xuhui sound http://www.oakleys-2017.in.net/ into the http://coachoutlet.euro-us.net/ dream, http://www.coa...utletonline.ca/ dependent on the http://www.air...cheshoes.co.uk/ night, so http://www.giu...es-zanotti.com/ was http://www.cheapjerseys.us.org/ the happiest http://www.ral...noutlet.us.com/ thing! http://www.val...soutlet.us.com/ Things http://www.beatsbydre.com.co/ change, that http://www.mic...anadaoutlet.ca/ the soil piled piled old http://www.juicycouture.com.co/ rudimentary tiles, http://www.che...jerseys.us.com/ no http://www.toms-outlets.us.com/ longer http://www.kate-spades.com.co/ exist; http://www.pan...-charms.org.uk/ marshes, that root ignite http://www.bar...jackets.us.com/ the infinite hope of http://www.prada-bagsoutlet.com/ a http://www.oak...glasses.com.co/ small http://www.babyliss-pros.com/ match, http://www.michael-kors.net.co/ has also been http://www.rayban-pascher.fr/ years old http://www.tom...esstore.com.co/ put aside in memory; That http://www.nikefree-run.org.uk/ bend the http://www.nikeshoes.org.es/ soft and soft http://michael...ackofriday.com/ heart of http://www.kates-spade.com/ the moon, is also not old http://www.the-northface.ca/ time cruel threw to the http://www.mic...taschen.com.de/ old dream. http://mavericks.nba-jersey.com/ All http://www.toms-shoes-outlet.us/ the way, change is http://www.puma-shoesoutlet.com/ our http://www.toms--outlet.com.co/ own http://magic.nba-jersey.com/ hearts that tangled http://www.nike-air-max.com.de/ endless desire; http://www.nik...uinpaschers.fr/ the same, that is, http://www.omegas-relojes.es/ it http://www.michael-kors.cc/ is http://www.thenorthface.com.de/ in http://www.vans-schuhe.com.de/ the heart, http://www.michael-kors.shop/ unforgettable http://www.mcm-handbags.org/ crushing http://www.ray-bans.net.co/ and http://www.cheap-watches.in.net/ concise, and the rare http://www.cheapjerseys.net.co/ flat taste, obsessed http://www.des...soutlet.us.com/ with it http://www.ral...s-outlet.co.uk/ has been away from old http://buccane...ljersey.us.com/ age!


saņemti 12 komentāri

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.