a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Šaoliņas lidojošo mūku teātris

<< Projekti

Šaoliņas lidojošo mūku teātris

Kaut kas no Šanhajas EXPO Latvijas paviljona — ažūrās pagaidu būves gaistošā trausluma, plus varenās ainavas un vietējās kultūras iedvesmota forma, kurā jaušami divi simboli —  kalns un koks, — Austra Mailīša projektētais «vēja turbīnas templis» Šaoliņā, — būve ķīniešu mūku levitācijas izrādēm, paplašinot latviešu arhitektūras robežas tālu uz austrumiem.

Komentāri:

mūciņš: skaisti [25/04/2017 08:44]

Projekts, nenoliedzami, interesants. Var labvēlīgi apskaust Austri un kolēģus, kam bijusi izdevība radīt kaut ko tik īpatnēju (programmas un pasūtītāja vēlmju ziņā) un tik īpašā vietā. Latvisku gan tur neko tādu neredzu, bet droši vien jau nevajag ar.


Nils Ušiks: malacis [25/04/2017 10:28]

Jā, zajebis, ka atradis un realizējis šādu iespēju.

Droši vien lai šo visu realizētu, gājis cauri visdažādākajām mentalitāšu īpatnībām.


jonis: noliecu galvu... [26/04/2017 11:46]

...nu latviskums un mentalitāte arhitektūrā ir reti sastopama parādība, kas šajā gadījumā, šķiet tikai traucētu. Kung-fu ķīniešu zēnu ķermeņa spēju un kultūras mācība visnotaļ atzīstama un saskaņā ar dabas ainavas dotumiem, ir atrasta lieliska , varētu teikt harmoniska poēzija. Kad pie mums kas tāds būs iespējams? Latviešu autori pelnījuši pilsoņu noliektās galvas.


Pirmais bauslis: Re: noliecu galvu... [26/04/2017 13:55]

...tev nebūs citus dievus turēt manā priekšā....


victoria: Re: noliecu galvu... [29/09/2017 16:56]

A.: - [26/04/2017 17:20]

Vienīgais no darbiem, kas "aizies viral" , bet balvu nedabūs. Lai Mailīšiem tikpat internacionāls turpinājums!


Miķelis: Re: - [27/04/2017 09:42]

Šī ir kā reize, kad varēja tikt izmantotas virtuālās realitātes priekšrocības, Austrim veidojot iespēju apskatīt objektu virtuāli. Mums te bija vesela rosība ap virtuālajām lietām, bija pat viens tusiņš un šī ir iespēja pielietot tehnoloģiju jēgpilni. Un visus grandus no žūrijas varētu pat izbrīnīt - skat kā tās lietas notiek Latvijā!

Grūti vērtēt darbu, ja neesi bijis uz vietas. Līdz ar to varbūt darbs varētu tikt novērtēts kādā netradicionālā kategorijā, jo vai ta mums to ananāsu un šķēļu žēl? Darbs ir patiešām ar pasaules elpu un var novēlēt tikai Austrim un kolēģiem turpināt tikpat augstā līmenī, un tad varbūt būs kāds mūsējais arī Prickera kompānijā.

Austri, šo darbu vajag reklamēt visā arhitektūras periodikas laukā, ieguldot mazliet naudiņas un ieinteresējot visus portālus, un tad tā lieta aizies.

Pārsteidzoši, ka latvieši spēj realizēt kaut ko tādu un līdz ar to prieks un visu cieņu!

Mārtiņ, varbūt Adresēm šis objekts jāiekļauj savā raidījumā ar visu tapšanas vēsturi pretstatot kādu vietējo sporta būvi, piemēram Murjāņus ar kolonnām sporta zālē?


A.: Re: - [29/04/2017 14:05]

Būsim godīgi ar VR nevienu tagad nepārsteigsi, drīzāk lielīšanās ar šādu tehnoloģiju izmantošanu izskatītos diezgan profāniska. Pirms ķerties klāt VR/AR nenāktu par ļaunu sakārtot pašus pamatus vizuālajai komunikācijai ar sabiedrību/potenciālo klientu. Dot pievienoto vērtību un saprast "kapēc mēs komunicējam & kāds ir konkrētais mesidžšs". Par savām idejām ir jācīnās! Nevar nomest papīru kaudzi uz galda un pēctam sūdzēties, ka mani neviens nesaprot. Ja atgriežamies pie mūkiem tad darbs pats sevi reklamē palēnām. darbs publicēts jau vismaz 3 respektablos portālos


Miķelis: Re: - [30/04/2017 14:20]

Var pārsteigt, ja VR lieto jēgpilni, līdz šim tas viss vairāk atgādina rotaļāšanos. Gluži kā BIM Latvijā. Ir konkrēta problēma - nav iespējams Gada skates objekta apmeklējums, jo atrodas 5000 km attālumā. Vienīgais risinājums - VR. Kā to izdarīt, lai tas būtu baudāms, nevis iesācēju pirmais kucēns, - cita lieta. Kur Tu esi redzējis pasaulē jēgpilnu VR lietojumu arhitektūrā? Iemet lūdzu video. Un kas tās par trim vietām, kur projekts publicēts, būtu pateicīgs par www saitēm.


A.: Re: - [02/05/2017 11:36]

http://www.arc...tis-architects

https://www.de...province-china/

https://www.ig...tis-architects/

Pašlaik attīstot jaunos projektus standarta paka studijām ir still images, animācija + VR. Vienīgi VR pašlaik dominē šāda stila ( http://panoram...demovicova.com/ ) a) lai nebūu kvalitātes zudumi salīdzinot ar datorspēļu dzinējiem b) kādam par to visu arī jāmaksā un esošas 3D scēnas pārtaisiet priekš teiksim unreal neiet nemaz tik ātri. Teiksim pasaulē vadošajai arch mārketinga kompānijai ir sava VR lapa, bet viņā ir atrodams tikai viens teikums par pašu kompāniju. Pie VR tiek strādāts, bet ne viss tiek laists tautās.


Miķelis: Re: - [02/05/2017 12:10]

Paldies!


gusts: kaut kā.. [26/04/2017 17:21]

viss jau kārtībā, tikai nesaprotu kāpēc šis izvirzīts - latvijas arhitektūras gada balvai...


Artis Zvirgzdiņš Vēja turbīnas templis [27/04/2017 14:30]

Tās dažas rindiņas, kas dotas ikviena raksta ievadam A4D, nereti ir par maz un arī – nemaz ar nav domātas tam, lai paustu kaut kādu savu redzējumu vai vērtējumu par projektu. Lai arī minēju par latviešu arhitektūras ģeogrāfisko robežu paplašināšanu, taču, protams, nedomāju, ka latviskuma meklēšana ir pārāk būtiska aplūkojot šo projektu.

Par ķīnisko projektā Austris savulaik bija skaisti izteicies Arterritory, - par tām poētiskām metaforām un atsaucēm Ķinas kultūŗā un dabā, dzenbudismā — kalnu un mežu, rīsa terasēm, miglu , Lielo mūri .. Neesmu zinātājs, bet nu – man šķiet, ka ķīniešu valoda un kultūra kopumā ir krietni poētiskāka, daudznozīmīgāka, salīdzinot ar mūsu, rietmnieku. Un tāpēc domāju, ka arī tāda veida kodi un metaforas šai arhitektūrai noteikti palīdz. Taču droši vien vietējiem jāvaicā būtu..

Taču ir citas lietas, ko man liekas interesanti nolasīt šajā būvē. Kaut ko kas turpina ne tikai paša Austra, bet plašāk, - arī kaut ko no viņa tēva daiļrades tēmām, izvairoties vilkt robežu starp abām. Amfiteātra izveidojumā – tur jau var ne tikai Seno Ģrieķiju, bet arī latviešu lauku estrādes sajust, katrā ziņā - pieredzi no Mežaparka estrādes projekta. Un varbūt vēl tālāk – Ivara Mailīša, kopā ar Juri Pogu un Aigaru Sparānu veidotā PSRS/Krievijas paviljonam Expo Seviļā, 1992. gadā, kur arī bija milzu virsma, tādas kā nebeidzamas kāpnes.

Un, protams, koks/mežs. Arī tur prātā nāk Ivara Mailīša dekorācijas dziesmu svētkiem, arī Dikļu estrādei, - kuros ar bieži tādi ģeometrizēti koka motīvi, no latviešu ornamentiem atvasināti. Tikai laikam arvien bija plakani. Šeit tas ir kļuvis telpisks, veidojot pabeigtu struktūru, citu ģeometriju. Taču, re – tik un tā kaut kas no latviešu dziesmu svētkiem, no Austras koka.

Par to efemēro, gaistoši ažūro sajūtu jau minēju ievadrindās – kas to vieno gan ar Šanhajas Expo, gan arī cietiem Austra projektiem (Rīga 2014 paviljons, Cēsu darbi), kur struktūras režģis ir tik blīvs, ka veido it kā apjomu, kas reizē ir ažūrs un it kā gaistošs, raisot to poētisko sajūtu arī šajā būvē.


saņemti 13 komentāri

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.