a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

RUUME arhitekti: Jaunais Viesturdārza kvartāls

<< Projekti

RUUME arhitekti: Jaunais Viesturdārza kvartāls

Skaidra kvartālu struktūra ar niansētu privāti-publiskās telpas dalījumu, ieturēts un racionāls, vienlaikus telpiski un konceptuāli intriģējošs darbs, kas ievērtē pilsētas vēsturiskā centra konteksta situāciju, — tas ir RUUME arhitektu priekšlikums, kurš uzvarēja būvkompānijas Merks rīkotajā konkursā dzīvojamajai apbūvei Rūpniecības ielā.

Komentāri:

Dārts Veiders: Lieliski RUUME kolēģi! [29/08/2017 17:34]

No dalībnieku piedāvājumiem tiešām labākais visādā nozīmē. Vienīgā nianse plānojumā - fantastiskās šķirbas starp apjomiem pret kuriem ir vērsti logi, to nu gan visticamākais nāksies pārplānot.


Miķelis: Vai būt arhitektam ir seksīgi*? [30/08/2017]

Vakar novēroju divu jauniešu sarunu pie mazveikala. Vienam bija a la Kr.Barona bārda, otram a la Kr.Valdemāra bārda. Jaunieši, diezgan nabadzīga paskata. Abi baudīja sarunu, kura bija dīvaini dzīvelīga, un runa gāja par programmēšanu. Pat es nedaudz kaut ko sapratu no viņu sarunas, tā bija intelektuāla, dziļu savstarpēju simpātiju apvīta, dzīves pilna. Var teikt ka tā bija seksīga*, kaut vīri acīmredzami deva priekšroku meitenēm.

Vai būt arhitektam šodien ir seksīgi*? Šajā darbā lūkojoties atbilde ir - nē. Tas tā bija varbūt 2004-2006.gadā. Kad tapa pirmais konkursa darbs šajai teritorijai, un tas bija seksīgs*. Tas bija laiks, kad arhitekti savā starpā runāja kā šie divi manis pieminētie puiši.

Kas ir noticis pa šo laiku?

10 gadu laikā arhitekta profesija vairs nav seksīga*. Tajā Latvijā nav palicis ne kripatas radošuma, vien MK noteikumu izpildes prasības, ekspertīzes un juridisku klapatu pilnas kaujas Būvvaldē, aklais apbūves intensitātes dzinulis un viss...Ak jā, galvenais dzinulis - nauda.

Neizliksimies.

Mēs īsti neorientējamies Arhitektūras apvidū, mums nav īsti ko teikt par Arhitektūru, mēs esam slābani līdzskrējēji kaut kādai murgainai "logi nobīdās" kustībai.

Kā no tā visa tikt ārā?

Tāds ir jautājums...

*seksīgs - dzīvelīgs, dzīvības pilns.


Klimakss: Re: Vai būt arhitektam ir seksīgi*? [31/08/2017 13:36]

Miķeli, mani neaizvaino tava kritika par vienu vai otru darbu, tā pat ir vajadzīga! Bet reizēm man liekas, ka tu esi pavisam vienkārši debils :) Argumentējot ar apstraktiem jēdzieniem, paužot vien sev saprotamu viedokli, un vispārinot neīstās lietas neīstajā kontekstā.


Miķelis: Re: Vai būt arhitektam ir seksīgi*? [31/08/2017 20:05]

Sveiciens Klimakss! Karstuma viņi netraucē?

Man šķiet jābūt mazliet pasistam, lai izvēletos tādu niku, bet OK.

Īpaši Tev, komentāra atšifrējums, ko gribēju pateikt:

1. 1.konkurss pulcēja starptautiski atzītas arhitektu komandas un konkursi darbi bija vienu līdz divus līmeņus augstāki.

2. Merks jau izcēlies ar Skanstes virsotnēm, tā laikam sauc jauno Purvciemu, pardon Skansti, līdz ar to jābūt ļoti lielā izsalkumā, lai konkursētos un cerētu iekļūt Miesa balvu nominantu sarakstā.

3. Pēdējā laikā Latvijā tiek plaši lietots fasāžu kompozīcijas paņēmiens "logi nobīdās", vai katrā stāvā logi ritmiski nobīdās viens pret otru. Šo paņēmienu pasaulē sāka lietot ap 2000.gadu vai kādu desmitgadi pirms tā, bet nupat apritējuši apaļi 17-27 gadu un tas nācis modē arī pie mums - bāļu Lielzemē. Ir viens izņēmums, Pēteris to lieto visur jau padsmit gadus, bet to varētu saprast - Pēteris brauc ar Vaboli un klausās vinilu, viņam bagažniekā vienmēr līdzi kurbulis.

4. Kāds ir "logi nobīdās" loģiskais pamats"? Atbilžu varianti:

a) smuki izskatās,

b) noskatījāmies no žurnāliem, - citi tā dara, ārzemnieki tā dara,

c) nekas cits galvā neienāca,

d) mums jau ir fasāžu sagataves renderim,

e) nu mēs birojā apspriedāmies, apēdām Amsterdamas sēnes un panesās,

f) gribam būt moderni,

g) a ko piesienās, mēs visos darbos tā darām,

h) šito paņēmienu saprot un ņem pretī Pieminekļos, Būvvaldē, baigi labais noiets,

i) negribējās pārāk iespringt,

k) Pēteris tā dara....

P.S. Līdz saviem tradicinālajiem "Dažu nianšu punktiem" nemaz neesmu ticis. Ja kāds no autoriem atbildēs uz 4.punktu, iespringšu un iedziļināšos projektā.


Ingurds Lazdiņš Re: Vai būt arhitektam ir seksīgi*? [19/10/2017 11:25]

Sveiks, Miķeli. Šī fasāžu kompozīcijas novirziena pirmsākumi tiešām meklējami vēl pirms 2000. gada - pagājušā gadsimta beigās, precīzāk - pēdējā desmitgadē. Spilgtākais un, manuprāt, pirmais zināmais piemērs vispār - jeb prototips, tā teikt - varētu būt Rafaela Moneo Murcia Town Hall (Murcia, Spain 1991-1998, sadarbībā ar Chen Hao). Pilsētas vēsturiskajā centrā, senāko celtņu ciešā lokā.

Vienmēr esmu uzskatījis, ka šis ir ģeniāls veidojums.

Kas attiecas par pamatojumu - paņēmiena jēga, manuprāt, ir kā tāds radošs protests pret zināmo klasisko arhitektūras stilu un, vēlāk, arī modernisma uc mūsdienu agrīno novirzienu ekspluatēto stingro "vertikālismu" - fasāžu atspoguļoto nesošās struktūras monotonumu, kad balsts izvietots virs balsta, kolonna virs kolonnas u.tml.

Tas ir kā solis prom no industriālā, tehniskā, mākslīgā, regulārā, un solis tuvāk dabiskajam, dabai tuvajam, neregulārajam, ainaviskajam.

Neņemos spriest ar kādu motivāciju katrā konkrētajā gadījumā šo tagad jau tik ļoti populāro, vietā un nevietā ekpluatēto principu sekojošajos ~20 gados izmantojuši kādi citi autori, taču nenoliedzami, ka tas ir kļuvis par sava veida laika zīmi (time mark pēc analoģijas ar land mark) un vai jebkurā gadījumā arhitektūras veidojumam piešķir savu lielāku devu poētiskuma.

PS. "dabai tuvāks" šajā gadījumā domāju galvenokārt kā tādu cilvēka radītu struktūru, kas ar savu neregularitāti, plastiskumu, kompozīcijas vai formas skulpturālumu varētu pretendēt uz fona lomu.

Jā, es nepārteicos, fona, jo pretstatītus dabiskās vides un ainavas fonam mēs esam pieraduši redzēt vizuāli kontrastējošas sakrālās, industriālās, regulārās (simetriskās) arhitektūras "brīnumus" kā urbānās civilizācijas kvintesenci. Tā vietā "second nature" princips arhitektūrā paredz tādu struktūru un būvapjomu radīšanu, kas cilvēka uztverē vairāk asociējas ar dabu, dabiski radušamies formām, vidi, telpu, ainavu.

__

Vēl 3 ilustrācijas par šo PS. tēmu sekos.


Miķelis: Re: Vai būt arhitektam ir seksīgi*? [20/10/2017 13:02]

Man prieks ,Ingurd, ka sēžot Latvijas ekonomikas drupās varam padiskutēt par arhitektūru. Izstāstīšu Tev savu vērtēšanas shēmu, gluži kā "Pulkveža Foseta pēdējā ceļojumā".

1. Tīrradņi jeb Oriģināldarbs. Augstākā līga, kurā strādā īsti arhitekti, ar uzsvaru uz īsti. Arī Tev ir viens tāds darbs - Villa Lielupe, kaur arī neuzbūvēts,- darbam piemīt visas Tīrradņa īpašības: oriģināls risinājums, sabalansēts formas, ritma apvienojums, iekštelpas un ārtelpas saplūšana, perfekta iekļaušanās vidē utt. Katram arhitektam ir vismaz viens tāds darbs ( arī man ), tie gan parati paliek uz papīra un netiek realizēti. Bet tas varbūt ir labi, jo patstāvīgi liek atgriezties pie radošās metodes apzināšanas un izprašanas ( kaut tas viss protams slēpjas zemapziņā ).

2. Pirmais Tējas nolējums. Īpaši nedomājot, bet šķirstot arhitektūras žurnālus, prātā tiek radīts arhitektūras risinājums, apzināti kopējot. Tējas Pirmā nolējuma dzeršana komandā rada brīnišķu eiforijas sajūtu, jo Pirmais Tējas nolējums satur visas laikmetīgās arhitektūras pazīmes ( tai skaitā paņēmienu no Tavām fotogrāfijām, to interpretējot ), kā arī citus laikmetīgās arhitektūras štampus. Tā ir tāda pārejas forma no oriģināldarba uz atmiņu arhitektūras darbu. Latvijas TOP 10 ( Izņemot Tīrradņus arh. A.Mailīša pagājušā gada Šaoliņ Lidojošo mūku templis, iepriekšējā gadā arh. A.Sīlis ar Jūrmalas ēku utt ) tādā garā arī strādā, saņemot Arhitektūras balvas Latvijā un pat pasaulē - Pētera mājas interjers ir kvalitatīvs Pirmais Tējas nolējums.

3. Otrais Tējas nolējums. Kad Tavs pieminētais paņēmiens, tiek lietots "plakani", respektīvi, fasāžu stiklojuma dalījumā ( ir atšķirība, vai ne ), un parasti šādos darbos no Tējas nekas nav palicis pāri, vien krāsa. Piemēri - LU Bioloģijas fakultāte, ABLV nams Skanstē utt.

4. Trešais Tējas nolējums, kad ideja tiek pārvērsta no telpiskas uz grafisku, respektīvi, uzkrāsota vai izlikta no fasāžu paneļiem uz fasādes ( skat. atjaunoto Dzemdību namu ).

Arhitektūra ,šķiet jāpiekrīt Andim, ir daudzveidīga no radīšanā pielietotā domāšanas veida ( Anda lekcija LAS balvā ), tomēr Laikmetīgums neslēpjas laikmetīgās arhitektūras štampu izmantošanā un tiražēšanā. Tīrradņi jeb oriģināldarbs ir tas uz ko jātiecas. Viss pārējais nav apskatīšanas, ne patērētā laika tā radīšanai vērts. Skarbi, bet fakts.


kivars: Re: Vai būt arhitektam ir seksīgi*? [20/10/2017 22:36]

Peter Eisenman iedalīja arhitektus 3 grupās - abstrakcionisti, fenomenologi un formālisti. Miķeli, Tu acīmredzami pieder pie pēdējiem (esi arī veltījis cildinošus vārdus Zaha Hadid). Bet raugi, mūsdienās arhitektūra ir kas vairāk, kā tikai formveide. Ja modernisti pievienoja funkciju, tad 21.gs arhitekti jau runā daudz plašāk - par konceptu, saturu, atmosfēriskumu, publisko telpu, ilgtspēju, sinerģiju, informāciju u.t.t. Katrs nu var izvēlēties kā izpausties un kur likt uzsvarus, un "logi nobīdās vai nenobīdās" nekļūst par vadmotīvu bet tikai "vienu no" izteiksmes veidiem. Tādēļ neiegrožo sevi formālismā un, iespējams, spēsi saskatīt oriģinalitāti gan prasmīgi izveidotā pilsētvidē, gan ēkā, kas vienkārši "nekož" acīs, bet nes sevī vēl neuztaustītu kodu...


Miķelis: Re: Vai būt arhitektam ir seksīgi*? [21/10/2017 13:21]

Koncepts - tas parasti latvijā ir skaists nosaukums - Sarkanais ledus, Šokolāde utt.

Saturs - tā ir tā pati funkcija.

Atmosfēriskums - sorry, garām, arhitektūrai nevar piedēvēt atmosfēriskumu, jo atmosfēra mums visiem viena.

Publiskā telpa - tajā darbojas visi arhitektūras darbi sākot no senajiem šumeriem.

Ilgtspēja - nedarbojas, jo enerģijas un materiālu patēriņš jebkurai alumīnija konstrukcijai, ko tik ļoti mīl ilgtspējisti ir milzīgs, ilgtspējīgas ir varbūt Brīvdabas muzeja guļbūves, tātad arhitektūra.

Sinerģija - arhitektūrai diez vai piedēvējams jēdziens, jo sinerģija rodas starp dzīvām būtnēm.

Informācija - kādu informāciju nes "logi nobīdās"? "Logi nobīdās" ir Gara nabadzība, ne izteiksmes veids.

Kurš te ir formālists?

Neuztaustīts kods? Parastajam mirstīgajam pilsonim jāsāk uztaustīt kods? Viņam tūkstoti gadu nevajag neko uztaustīt, izņemot čauktošā biezumu savā maciņā. Attīstītāji domā par neuztaustīto kodu? Piedod, gluži vienalga Merkam un visiem pārējiem Skanstes attīstītājiem ir 21.gs arhitektu runas par visu augstāk minēto. Piedāvā kādam attīstītājam "uztaustīt kodu", un viņš Tevi veikli izvadīs ārā pa durvīm. Labs attīstītājs visā pasaulē pērk vārdu, arhitekta vārdu, lai pievienotu to savam projektam. Un "logi nobīdās" ir vietējās neprasmes, nedomāšanas, slinkošanas un stulbuma rezultāts, jo ne uz ko vairāk neesam spējīgi kā uz 1.,2.,3. Tējas nolējumu ( ar atsevišķiem izņēmumiem ). Un līdz ar to nevienam pasaulē mēs neinteresējam, jo tur ciena Tīrradņus.


kivars: Re: Vai būt arhitektam ir seksīgi*? [24/10/2017 22:45]

Koncepts - plaši izmantots instruments "Tīrradņu" praksē un pārējiem saprotams pateicoties autoru prasmei savu arhitektūru aprakstīt. LV ar to rakstīšanu ir pašvakāk, tādēļ līdz mums nonāk tikai "saukļi un devīzes".

Atmosfēriskums – ok, fenomenologu jājamzirdziņš, bet neba arhitekts ir izņēmums (ar saviem cik tur procentiem mākslinieka) vēlmē ietekmēt uztvērēja maņas (ne tikai redzi) un sajūtas, atstāt uz tām neizdzēšamu iespaidu.

Publiskā telpa – arhitekti darbojas gan, bet ne visiem un ne vienmēr sanāk... cik nav redzēta publisko telpu graujoša arhitektūra. Pateicoties neoliberālisma triumfam – arhitekti pieliek roku publiskās telpas nozagšanā u.t.t. Paklausies tik Patrik Schumacher distopiskajos domu graudos.

Ilgtspēja – darbojas, ja izmanto materiālus ar mazu eko pēdu (low embodied energy), lokālo materiālu, reciklētu materiālu, izmanto materiālu atkārtoti u.t.t. Ilgstspēja ir nevis apgrūtinājums bet izaicinājums un iespēja (kā jau visa arhitekta profesija).

Sinerģija – šeit domāta arhitekta sadarbība ar citiem lauciņiem – zinātni, mākslu, politiku, filosofiju u.c., par ko Tu pats agrāk daudz spriedelēji.

Informācija – globalizācijas laikmeta spēks un posts, atkarībā kā to izmato...

Redz cik plašs instrumentu klāsts, ar ko arhitektam operēt, būt par vidutāju, izglītotāju... tiem pašiem attīstītājiem un parastajiem mirstīgajiem... Arī Tu, Miķeli vari savu roku pielikt...


Miķelis: Re: Vai būt arhitektam ir seksīgi*? [25/10/2017 11:21]

Var jau protams visam piekrist, tomēr ir viens bet...

Ja domājampar vietējās skolas attīstību, tā nevar rasties balstoties uz visiem ismiem, plānveidīgi nospiežot no žurnāliem visus laikmetīgās arhitektūras štampus, kuru kompilāciju pēc tam apbalvo ar arhitektūras balvām. Tu taču to saproti? RTU, RISEBA diez vai attīsta kādu vietējo skolu, tur vienā vietā ir diezgan liels vienalga, otrajā savukārt diezgan liela angliskošanās. Kas tad ir tas, kas mūs izceļ pasaulē? Igauņiem ir, lietuviešiem arī ir, bet mums?


da: Re: Vai būt arhitektam ir seksīgi*? [25/10/2017 19:08]

Pastāsti plašāk, kas tad ir lietuviešu, un kas ir igauņu skola. Ļoti interesanti.


kivars: Re: Vai būt arhitektam ir seksīgi*? [25/10/2017 22:32]

Tieši skolā to vajag darīt - vajag kopēt, ietekmēties - jo vairāk, jo labāk. Savukārt līdzsvaram (vai pretsparam), kādam no mācībspēkiem būtu jābīda idejas par reģionālismu. Manuprāt labs materiāls iesākumā varētu būt "Towards a Critical Regionalism: Six points for an architecture of resistance", K. Frampton. Bet to abstrakto jēdzienu "vietējā skola" jau neveido tikai skola, bet gan arhitektūras profesionālā vide kopumā. Un tur - veicinošie un gremdējošie apstākļi ir, ui cik daudz un dažādi... Kaut vai birokrātiskais aparāts...


kivars: Re: Vai būt arhitektam ir seksīgi*? [20/10/2017 22:40]

par oriģinalitāti runājot...

https://www.de...rdv-copy-paste/


kivars: Re: Vai būt arhitektam ir seksīgi*? [20/10/2017 22:42]

Miķelis: Re: Vai būt arhitektam ir seksīgi*? [22/10/2017 14:15]

Par ilgtspēju un eko runājot:

www.diena.lv/r...entus-14183236


Ingurds Lazdiņš Re: Vai būt arhitektam ir seksīgi*? [19/10/2017 11:35]

Vēl 3 attēli, tātad, par tēmu "second nature" arhitektūrā:

City of Culture of Galicia, Santiago de Compostela, Spain, Peter Eisenman, 1999 - …

http://www.eis...re.html#images

Tod's Omotesando Building, Tokyo, Japan, Toyo Ito, 2002 – 2004.

Sendai Mediatheque, Aoba-ku, Sendai, Miyagi, Japan, Toyo Ito, 1995 – 2000.


Miķelis: Re: Vai būt arhitektam ir seksīgi*? [31/08/2017 21:39]

5. Tikmēr .... Būvvalde attīsta arhograffiti ( jauns stilistiks būvprojektu noformēšanas virziens ) virzienu. Mazs piemērs - kopiju apliecināšana:

a) pirms 10 gadiem - neko nevajadzēja apliecināt, vajadzēja iešūt kartona vākos, lai lapas ārā nekrīt,

b) pirms 5 gadiem - zīmodziņš "Kopija pareiza" derēja,

c) pirms 3 gadiem - zīmodziņš papildinās "Kopija pareiza. J. Plakanbiksis."

d) pirms 1 gada - jau zīmogs "Kopija pareiza. J.Plakanbiksis. Datums"

e) tagad - lielais zīmoogs "Dokumenta no lpp. līdz lpp. kopija pareiza. Sertificēta arhitekta J.F.Plakabikša biroja jurists - zvērināts advokāts J.N.Lielcepure . Datums."

f) nākotnē milzīgs svina zīmogs ar arhitekta pirksta nospiedumiem "zvēru pie mātes, tēva, ka esmu dokumentus salīdzinājis ar palielināmo stiklu ar oriģinālu, neesmu izmantojis fotošopu un neko pārveidojis, neesmu sodīts, maksāju nodokļus, man nav skaidras naudas uzkrājumu, neesmu politiski nozīmīga personu radinieks. Arhitekts Jonis Fidžeralds Plakanbiksis. Dzimis. Institūtu beidzis. Dzīvo privātmājā Dārziņos 157.līnijā. Sertifikāts 10-10001. Dokumenta kopija apliecināta pie valsts notāra Annas Ierausējas. Apliecinājuma kopija iesniegta VID klienta naudas izcelsmes noskaidrošanai. Valsts nodeva 1099 ( viens tūkstotis deviņdesmit deviņi eiro 00 eirocentu ) samaksāta. Arhitekta gēnu pase pievienota pielikumā uz USB pirkstiņa"

Arhograffiti - latviešu pienesums uz Arhitektūras altāra...

Vimaz ar kaut ko paliksim Arhitektūras vēsturē.


Klimakss: Re: Vai būt arhitektam ir seksīgi*? [01/09/2017 22:46]

Miķeli, respect par arhigraffiti, doma laba un humors vietā (to sakot, sajutos pats pavisam nesmieklīgs)

Par logi nobīdās - tas ir kaut kkāds laikmetīgs stils, kā lietošana ievilkusies uz teju desmitgadi. Protams, risināt konceptuālus jautājumus ar stila instrumentiem nav labais tonis. Bet no otras puses, būšana laikmetīgam, kaut ar 1 kāju pagātnē, nav nekas ekstrēmi briesmīgs. Citi ir ar 1 kāju nākotnē, citi ar 1 pagātnē, un miers uz zemes un līdzsvars valda.

Par šī vienkāršā trika lietošanu no savas pieredzes varu atklāt, ka tas aiztaupa laiku un ir pieņemams un formāls fasāžu risinājums. Un, to, ko tu sauc (vismaz tik daudz, cik man uztverams) par radošuma neesamību, pliekanumu un neizpratni par laikmetu, es gribētu redzēt kā veidu kā vairāk laika un enerģijas tērēt patiešām "inovatīviem" un konceptuāliem jautājumiem dažādu projektu būtībā, pašu ādiņu atstājot "whatever" līmenī, lai nav nekas ārkārtā nepraktisks un neglīts. Tā aiztaupās enerģija uz dekoratīvo figņu risināšanu un vairāk var ziedot sevi jautājumiem "zem virsmas". respektīvi - neskati vīru pēc cepures un nepiesienies stulbām ādiņām.


Miķelis: Re: Vai būt arhitektam ir seksīgi*? [06/09/2017 17:12]

Logi nobīdās ir kaut kāds laikmetīgs stils. Hmm... Tad jau KAUT KĀDS laikmetīgs stils ir:

a) nopervēt visu melnu,

b) nopervēt visu vērmahta pelēkajā,

c) apzaļumojums - šķībi, greizi, tā lai pilsoņu vestibulārais aparāts apjūk pat bez obligātās alus divlitrenes iztukšošanas,

d) pus ēkas funkciju iestumt pagrabā ( varētu nosaukt par apokaliptisko stailu ),

e) stikls starpstāvu pārsegumos a la "kārumnieki sapulcējas!",

f) pelēks terases kociņš visur, arī uz fasādēm,

g) visu nograbināt zeltā, nu tā lai saulesbrilles interjerā jānēsā,

h) "zelta zoba metode", "plombu" vietā katrs censonis iestrādā kaut ko FG stailā ( skat.Prāgu ),

i) passiv - forever young, - termosu arhitektūra,

k) Lielo Krievu Lāču ( LKL ) arhitektūras stils Jūrmalā ar Bentliju un Rolsroisu atslēgām pie mazā klibā latviešu konsjerža,

utt.

30 gadi pagājuši, pasaulē "logi nobīdās" lieto vairs tikai mongoļu arhitekti savās inovatīvajās jurtās, bet mēs iesniedzam darbus ar "logi nobīdās" Arhitektūras gada balvai, un daži "logi nobīdās" pat iekļūst finālā. Saprotu, ka esam Atdarināšanas Karaļi, nu bet tur arī vajadzētu piespringt, - pasaule nestāv uz vietas, tūlīt jau eko stils, ilgtspējība būs pagātne.

Aļo, eto mi ļoļiki...- negribētos... ( zem cepures var gadīties ka nekā nav, tāds čelli tukšums ).


Būvvaldes nomocītie: Re: Vai būt arhitektam ir seksīgi*? [21/09/2017 17:07]

Ideāls situācijas absurduma apraksts!


koboabe: Sīkums, bet nesaprotu [31/08/2017 11:50]

Kāpēc tik populāri ir liegt bērniem mazgāties vannā (neizbrienot caur sencīšu guļamtelpu)?


.: Re: Sīkums, bet nesaprotu [31/08/2017 14:25]

tētis vingro mammu


jtd: Pilsētnieciskums [31/08/2017 21:03]

Tā kā nezinu detālplānojumu un vispār konkursa nolikumu, vainot autorus iekš kaut kam nevaru. Bet atbildes uz situāciju, kāpēc apmēram 1000 cilvēku apdzīvots bloks (un ne vienīgais šajā rajonā) nekādi nav apgrūtināts ar publisko/pilsētniecisko funkciju, gan gribētos ieraudzīt. Bērnudārzs (day care center), bibliotēka/lasītava/internetotava, ģimenes ārsta prakse, kāda darbnīciņa, ēdinātava (nejaukt ar restorānu) ... pašlaik sanācis kārtējais guļamvagons, kam tiešām labāk vieta piepilsētā, ne centrā.

Par dzīvokļiem, mani klienti, iepriekšējās krīzes skoloti, pieprasa minidzīvoklīšus (50 m2 dzīvoklis jau tiek uztverts kā milzīgs), šeit vidējais izmērs ap simtu. No biznesa viedokļa pasūtītājam varbūt ir redzējums, kā to fiksi izpārdot, tomēr atsijāta krietna potenciālo klientu daļa.


Jānis: pārdomas [04/09/2017 15:43]

Nevar vainot arhitektus, drīzāk konkursa rīkotājus par to, ka būtībā prestižajā "klusajā centrā" tiek veidots jauns "purvčiks", kur tik blīvi saliktas neizteiksmīgas piecstāvenes un vienīgais skats, kas pavērsies ~70% iedzīvotāju būs viss ko dara pretējās mājas iedzīvotājs savā dzīvoklī.

Nesaku, ka šis ir slikts projekts, bet to, ka vieta nav atbilstoša. Ja šis projekts būtu uzvarējis jaunai apbūvei kādā mikrorajonā, viss būtu super, bet Rīgas vēsturiskais centrs nav pelnījis standarta paneļu mājas bez izteiksmīgas arhitektūras.

Un piekrītu jtd, ka tiek atkal radīta izolēta vide, kurā ir tikai dzīvokļi, bez nodrošinājuma tiem - bērnudārziem, skolām, kafejnīcām utt.


koboabe: Re: pārdomas [06/09/2017 10:27]

Abet vēsturiskajam centram tieši raksturīga blīva apbūve ar jauko iespēju vērties kaimiņu logos. Te jau pat tā iespēja pilnībā nemaz nebūs īstenota.


Jānis: Re: pārdomas [07/09/2017 14:41]

Jā, blīva apbūve ir raksturīga vēsturiskajam centram, bet ne šāda. Tas galīgi neiederas centra apbūves "audeklā".

Lūk, salīdzinājums uzvarējušam darbam ar kvartālu Ziepniekkalnā, kas, manuprāt ir viens no traģiskākajiem (no pilsētplānošanas viedokļa) Rīgas mikrorajoniem.

https://drive....FtcFFCSWM/view

Vai nav stipri līdzīgi? Vienīgā atšīrība - "logi nobīdās" princips.


Jānis: Re: pārdomas [07/09/2017 14:49]

Ja nu karte nedarbojas, tad tajā bija attēlots kvartāls starp Valdeķu, Ēbeļmuižas, Līvciema un Dižozolu ielām


Delvers: jauks parks blakus [08/09/2017 14:07]

Nekāda vaina. Jāmeklē darbs ar labu algu lai var dzīvokli iegādāties.


saņemti 28 komentāri

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.