a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Miera iela 31. URA

<< Projekti

Miera iela 31. URA

Vienu no divām trešājām vietām konkursā ēkai Miera ielas 31 ieguva apvienības United Riga Architects priekšlikums, kurā fasādes vizuālo tēlu nosaka šķietami prefabricētu dažādu kubu krāvums.

Ēkas koncepcija — puzlis

Ēkas apjomu sastādām no kubiciņiem. Ir dažāda veida kubiciņi, jeb šūniņas. Pavisam ir seši veidi — erkers, erkers-lodžija, lodžija, iestiklota lodžija, balkons, logs. Dažas šūniņas ir izvirzītas no fasādes apjoma, dažas iegremdētas tajā, kā rezultātā veidojas aktīva fasāžu plastika. Šūniņas izskatās izvietotas pēc nejaušības principā, patiesībā izvietojums veikts vadoties pēc PAU un RD būvnoteikumiem un ierobežojumiem, insolācijas un kompozīcijas principiem.

Iedvesma

Par iedvesmu kļuva ēkas Miera ielā, 33 kvadrātiskie fasāžu elementi. Blakus esošai ēkai 2-4 stāvu līmenī fasāde dalīta uz kvadrātiem, un dalījuma šķērsojumi akcentēti ar dekoratīviem kvadrātveida reljefiem. Šāds savdabīgs paņēmiens ēkas un tuvas apkārtnes identitāti. Mūsu puzļa kvadrātiskās šūniņas labi saskanēs ar blakus esošo ēku.

Vietas identitāte

Puzļa atraktīvais tēls labi saskanēs ne tikai ar vēsturisko apbūvi, bet arī ar Miera ielas jaunu identitāti — kultūras un radošo darbību vietu.

Pagalma risinājums

Tiek saglabāts maksimālais koku skaits, nocērtot tikai trīs kokus, kas atrodas ielas frontē, jaunbūves apjoma perimetrā, bet visus pagalma kokus saglabāt. Maksimizēts arī stādījumu īpatsvars. Izcērtamo koku vietā tiek piedāvāti jauni stādījumi — dzīvžogi un krūmu grupas, kas atdalīs pagalma zonas.

Pagalmā tiek plānotas nodalītas rekreācijas zonas, bērnu rotaļlaukums, kā arī 7 autostāvvietas. Atkritumu konteinera vieta tiek plānota ēkas apjomā. Iebrauktuve pagalmā tiek plānota no kreisās puses, vietā kur nepieciešama 4,3 m atstarpe no kaimiņu ēkas.

Normatīvu un noteikumu ievērošana

Normatīvais pagalms pārsniedz minimālās prasības. Erkeri izvirzīti uz 1 m virs ietves un sastāda ne vairāk ka 50% no projekcijas uz ietvi. Vertikālā akcenta īpatsvars ir 13 %; erkeru līmenis ir min. 3.9 m virs ietves līmeņa. Iebraukšana pagalmā atbilst ugunsdrošības normatīviem. Ielas dzegas augstums  ir 20,0 m, ēkas kores augstums — 24,0 m.

Dzīvokļi

Dzīvokļu plānojumā izmantoti standarta mūsdienu risinājumi: viesistabas apvienotas ar virtuves zonām, saimnieka guļamistabām paredzēti personīgi sanmezgli, garderobēm un skapjiem paredzētas nišas, dzīvokļiem  plānots liels ārtelpu īpatsvars. Viesistabas pārsvarā plānotas no ielas fasādes puses, kamēr dzīvojamās istabas plānotas pagalma pusē.

Konstrukcijas

Siltināti monolītie dzelzsbetona pamati, grīda siltināta monolītā dzelzsbetona plātne uz grunts. Nesošās iekšsienas, stabi, kāpņu telpa ir monolīta dzelzsbetona konstrukcijās, pāri ir monolītais pārsegums. Ārsienas mūrētas, siltinātas. Jumta konstrukcija no impregnēta koka karkasa, kā arī monolīta dzelzsbetona vidus daļā.

Materiāli un apdare

Krāsu gamma izvēlēta, iedvesmojoties no kaimiņu ēkām. Pa kreisi esošai ēkai ir bēšīgas krāsas apmetums, pa labi esošai ēkai ir tumši brūns krāsas risinājums. Ideja ir apvienot jaunbūvē gan vienas, gan otrās ēkas krāsu gammu. Rezultātā ielai paralēlām virsmām izvēlēta bēšīga krāsa, bet ielai perpendikulārām virsmām izvēlēta tumši brūna krāsa.  Pagalma fasādei galvenokārt izmantota gaiši bēšīga krāsa (saskaņā ar noteikumiem).

Jumts — titāncinka skārda apšuvums (0.7mm x 500mm) joslās ar stāvošajām šuvēm — graphite no Rheinzink vai analogs. Sienas — šķiedrcementa apdares paneļi uz karkasa, Rieder, Dynamic CC, Swisspearl vai līdzīgi, biezums 10-14 mm, bēšīgās, vai okera krāsas. Sānu sienas — augstvērtīgs struktūrapmetums Armourcoat, pelēkas, vai brūnas krāsas. Iestiklotas žalūzijas — augstvērtīgs žalūzijveida salokāmais terases vitrīnas stiklojums ar minimālu rāmju konstrukciju. Margas lodžijām, balkoniem, terasēm: struktūrstikla margas — alumīnija rāmju konstrukcijās. Segums lodžijām, balkoniem: atklāts betons — lodžijas konsoles pārklājams ar slīpētu Armourcoat apmetumu.

Apkure

Paredzēts izmantot atdalīto siltumapgādes sistēmu. Pagrabstāvā tiek paredzēta vieta apkures mezglam un karstā ūdens sagatavošanas mezglu ar automātisko regulēšanu.

Energoefektivitāte

Ēkas energoefektivitāte plānota 30 kWh/m², ārsienas siltinātas ar 20 cm akmensvati, jumtam —30 cm akmensvati. Logiem paredzēts trīskāršais stiklojums.

 

Tehniski ekonomiskie radītāji

  • Apbūves laukums — 522m²
  • Stāvu jopējā platība — 3179m²
  • Ēkas būvapjoma kubatūra — 8425 m³
  • Brīvā teritorija —  303 m² (35 %)
  • Apbūves blīvums— 59,8 %

Ēkas platību sadalījums

  • Koplietošanas telpas — 574 m²  (18%)
  • Dzīvokļi — 2235 m² (70%)
  • Terases un balkoni — 370 m²  (12%)


Automašīnu novietņu skaits —  7 gab.

Miera-31-URA-01.jpgMiera-31-URA-02.jpgMiera-31-URA-03.jpgMiera-31-URA-04.jpgMiera-31-URA-05.jpgMiera-31-URA-06.jpgMiera-31-URA-07.jpgMiera-31-URA-08.jpgMiera-31-URA-09.jpgMiera-31-URA-10.jpgMiera-31-URA-11.jpgMiera-31-URA-12.jpgMiera-31-URA-13.jpg

Paldies! Tavs viedoklis ir reģistrēts.

Raksts publicēts: 16/09/2014

Autori: U-R-A (United Riga Architects) / Jevgenijs Leonovs, Aleksandrs Dembo, Marija Solovjova

Vēl par šo tēmu

Miera iela 31. Vincents


saņemti 13 komentāri

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.