a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Konkurss studentu mājokļiem Birznieka-Upīša ielā. Rezultāti

<< Projekti

Konkurss studentu mājokļiem Birznieka-Upīša ielā. Rezultāti

Ar Londonas biroja MJP Architects uzvaru noslēdzies konkurss studentu mājokļu kompleksam Birznieka Upīša ielā. Desmit darbu konkurencē britu darbs pārsteidza ne vien ar labāko funkcionālo risinājumu, bet arī ar to, ka visskrupulozāk ievērojis Rīgas centra pilsētbūvnieciskos nosacījumus, kā arī — ir arī niansētākais un izsmalcinātākais darbs ārtelpas un fasāžu ziņā.

Komentāri:

Miķelis: Fair Play, tiešām? [09/02/2018 13:03]

Cik saprotu no neoficiāla info, briti ar projektu strādāja jau pirms konkursa, tādejādi iegūstot "visnostrādātāko risinājumu". Te mazliet tā kā pretrunas rodas, pārējiem tātad bijusi atvēlēta statistu loma. Ir mazliet atšķirība, ja strādā pie projekta 6 mēnešus ( salīdzinājums ) , konsultējas ar pasūtītāju, aizstaigā līdz būvvaldei, palīdz sastādīt konkursa noteikumus utt., vai tomēr pieslēdzas tēmai tikai pirms 2 mēnešiem ( salīdzinājums ). Ja tā, tad vietējie vienkārši ir apmānīti un izmantoti, jo piedalīšanās konkursā maksā naudu.

Par tirgus atvēršanu. Te redzam pie kā tas noved - pasūtītājs var izvēlēties ārzemniekus, kuri sēdēs klusu un strādās jau 3 mēnešus pirms konkursa un pasūtītājs var apiet visus noteikumus, kas rakstīti vietējiem. Ja tā, ko tur dara vietējo žūrija? Atbalsta nekontrolētu arhitektu tirgus atvēršanu?

Kaut kā skarbi izskatās..


emigrants: Re: Fair Play, tiešām? [13/02/2018 15:42]

kads butu risinajums, ja pasuitajs grib stradat tiesi ar britiem? tad varbut konkursu vispar nevajag? un ka jau ieprieks rakstiju tirgus pats sevi sakartos ja jau latviesu studijam viss liekas ok. latviesu birojiem tiesam vajadzetu padomat ka radit "pievienoto" vertibu savam vardam.

Un ja par so temu daziem birojiem vajadzetu nokauneties, ka var tiiiik traki ignoret apkart esosas koka buves un noteikumus.


Miķelis: Re: Fair Play, tiešām? [13/02/2018 17:43]

Nokaunēties vajadzētu britiem, kuri brutāli uzlauza vietējo tirgus durvis, kamēr šie žāvājās un staipīja rokas naktsmicēm galvās. Pasūtītājs varbūt sapņo par 30 stāviem un tos bez konkursa iedēstīt vecpilsētā, neko nevar darīt - ja konkurss, tad konkurss, sapņot var savā gultiņā ar kakao uz naktskapīša un čībiņām zem gultas - šis ir publisks pasākums ar vienādiem noteikumiem visiem, - citādi arī vietējie lai apietu konkursus, var dibināt angļu kompānijas, paņemt darbā Kate, John utt. un nogrimmēties zem angļiem-nezinīšiem. Par kvalitāti vietējiem nav ko piesieties, vietējie ir vienkārši brutāli uzmesti.


Konstruktors: Re: Fair Play, tiešām? [14/02/2018 09:26]

Vietējo arhitektu attieksme pret darbu (ir sagrābts viss ko var un nevar paņemt), totāla termiņu neievērošana, zema apziņa un atbildība par projektu kopumā arī piespied "Lielos" pasūtītājus izvēlēties NE vietējos arhitektus.

Nevajag vainu noņemt arī no MŪSU arhitektiem.


Miķelis: Re: Fair Play, tiešām? [14/02/2018 10:24]

Maksājiet vietējiem tikpat cik angļiem, jeb trīs reizes vairāk un nebūs problēmu ar neizpildi un hronisku termiņu pārsniegšanu. Tas pie kā noved vietējo ignorēšana, tūlīt būs redzams ar ABLV ( amerikāņu sankcijas nozīmē faktiski kā teica pirāti “чёрная метка” finanšu pasaulē) , tas nozīmē ka valsts faktiski grauj savu reputāciju, un LMM projekts Skanstē tūlīt iebuksēs. Tā kā silti iesaku arhitektiem, kuri tur darbojas aši piestādīt rēķinus. Lielajiem pasūtītājiem vajadzētu nosūtīt skaidru ziņu - nepasūtīsiet projektus vietējiem, skaņosiet četrus gadus, centīsieties apiet konkursa noteikumus, skaņosiet sešus gadus. Tik vien, lai nosargātu savu tirgu.


KONSTRUKTORS: Re: Fair Play, tiešām? [14/02/2018 12:39]

Cik esmu saskaries ar "Lielajiem" arhitektiem, tad summas kādas viņi izraksta/nes pasūtītājam nemaz nav mazas.

un no tā kvalitāte, izpildes laiks tik un tā NEpieaug :)

Skaistas bildes un vīzenes taisīt mēs labi makam, bet pārējais gan pieklibo. Visu "atrisinās" autoruzraudzības kārtībā, tāpēc arī var neiespringt pie projekta izstrādes. Izmaiņas un izmaiņas uz izmaiņām.

Jāsarga tirgus ir, bet pie pašu kvalitātes un sirdsapziņas mums gan ir jāpiestrādā, lai kaut ko pieprasīt.


Miķelis: Re: Fair Play, tiešām? [14/02/2018 13:05]

Protams ka esam iesprūduši vizeņu posmā, nav ko liegties. Piedevām tās pat ir otrais un trešais “tējas uzlējums”. Bet jānodala divas lietas: Tirgus aizsardzība un kvalitātes celšana. Bez tirgus aizsardzības nebūs nacionālās arhitektūras skolas, kura var ko darīt kvalitātes celšanai un kaut kādu paradigmu apzināšanai, lai mēs būtu uz globālās arhitektūras kartes. Arhitektūra ir tirgus, ar visiem likumiem un pirmkārt tā ir pozicionēšanās māksla.


Miķelis: Re: Fair Play, tiešām? [14/02/2018 10:48]

Bet kā pierādīja ABLV rīkotais LMM konkurss, ja turpināsim apgūt padomju laikā iedibinātās pielīšanas un roku bučošanas tradīcijas aizvien augstākos līmeņos, tad nevajadzētu brīnīties, ka pat Lielās arhitektūras fabrikas paliks bez darba.

P.S. Bet var jau būt ka arhitekts pēc definīcijas ir Lielo roku bučotājs, un ar to nodarbojies visos laikos. Aristokrātijas izklaidētājs un stresa noņēmējs.


KONSTRUKTORS: Re: Fair Play, tiešām? [14/02/2018 12:49]

Welcome to European Union.

Mūsējie arī pat Šaoliņā padarbojās :)


Miķelis: Re: Fair Play, tiešām? [14/02/2018 13:55]

Šaoliņā ,starp citu, bija kā reiz darbs, kurā bija laikmetīguma iezīmes. Lielākoties arhitekti, kuri sevi pozicionē Latvijā kā modernie, neko laikmetīgu, inovatīvu un pasaules garu saturošu nerada, to dara 50-gadīgie ar saviem darbiem, skat. SZK, Arhis, 8.am utt. Paradokss?


emigrants: Re: Fair Play, tiešām? [16/02/2018 18:54]

Vai tiešām ar kvalitāti viss ok šiem piedāvājumiem? Vai Miķelis tā saka, lai tikai varētu turpināt savu propogandas mašīnu, ka LV arhitektūras meka, ja vien a) būtu tie labie pasūtītāji b) pieminekļi visu skaņotu c) būvnieki nebūtu nejēgas tad nu tikai dzimtu lielā Arhitektūra ar 3 lielajiem A burtiem. A tā nu neko padarīt.

Un cik reizes lielākai jābūt autoratlīdzībai, lai A) vizualizācijas sakristu ar projekta iznākumu B) Projektējot tiktu vispār ņemts vērā pasūtītāja budžets. Amatieru līga, zems kultūras līmenis vai atkal tomēr kāds cits vainīgs ne paši?

Un ja pieskaramies pašām organizācijām, tad kā ir ar: CAD standartiem? Darbnīcas iesaistot gan pasutitaju gan darbiniekus? Organizacijas caurspidigums? Personāla attistība? Cik bieži tas tiek parbaudīts un kada atlīdiziba tiek piedavata pretim? Karjeras iespejas?


Miķelis: Re: Fair Play, tiešām? [16/02/2018 22:54]

Arhitektūra sākas no cieņas pret valsti, kur projektē. Ja atnāc un sāc diktēt noteikumus, tad esi visticamāk viduvējs arī pie sevis. Kolhāss - izcila analīze un izcils rezultāts. LMM - viduvēji rīkotāji, uzspiesti konkursa dalībnieki, tizla vieta un rezultāts viduvējs - Eiropā ļoti viduvējs. Akustiskā koncertzāle uz AB dambja - vietējie ar pilnām tiesībām un izcils rezultāts - pasaules līmeņa darbs. Šeit Birznieka Upīša ielā - negodīga sacensība, handikaps britiem izpētē un izstrādē un rezultāts zem vidējā Eiropā. Jā mūsējiem nebija nostrādāts, jā šis tas pieklibo, bet uz darbiem ir interesanti skatīties - tas nav britu nūģiskais stils, kur viss pat bērnam skaidrs, tās nav angļu brokastis, kur viss samests uz šķīvja un ir bezgaršīgs. Katram latviešu darbam ir sava oga. Būtu godīga sacensība, izpogātu kā lietuvieši britus.

Latviešiem ir arhitektūras izjūta, tā tikai jātrennē.

Tajā brīdī kad latvietis noraustās, paklausās vecajos komjauniešos, kuri iemācījušies visiem pielīst, kā teica Dārts - Maija grāfu stilā, viņš automātiski zaudē iespēju trennēties, augt un zaudē arī tirgu.

Vēlreiz - ja mums būtu kaut 50% lietuviešu pašapziņas, mēs būtu priekšā gan igauņiem, gan lietuviešiem. Māksliniecisko gēnu līmenī mēs esam labāki - arī Arhitektūrā. Bet dotības ir jāattīsta - trenējoties un analizējot SAVAS pieļautās kļūdas.


Miķelis: Re: Fair Play, tiešām? [13/02/2018 18:03]

Es vietējo vietā skaņotu jūsu projektu divus gadus un saskaņotu tikai tad, ja jūs kolektīvi apēstu savus skaistos angļu katliņus + pasūtītājs savu gudrā Šerloka cepuri. Plus atrastu 3 briesmīgās latviešu omītes kaimiņos, kurām mazdēliņu ir juristi un kurām liktos, ka nodarāt milzīgu postu viņu dzīvokļiem, kas procesu pagarinātu vēl uz diviem gadiem un iepazīstinātu jūs ar Latvijas tiesu sistēmu. Plus periodiski jūsu kompāniju turētu aizdomās par naudas atmazgāšanu, jo saņemat Latvijas apstākļiem netipiski lielus autorhonorārus, kurus vajadzētu skrupulozi pamatot VIDā.


Arhitekts: Teksts [09/02/2018 17:16]

Pag, tas ir nopietni?


Miķelis: Re: Teksts [09/02/2018 17:23]

Citēju no Arta teksta: "Londonas birojs MJP Architects bija tie paši, kam projekta attīstītāji bija pasūtījuši priekšizpēti, kuras galvenais uzdevums bija noteikt potenciālo studentu un istabu skaitu, kā arī iznomājamo komercplatību izvietojumu būves pirmajā stāvā, ieteikt labākās publiskās/privātās telpas proporcijas konkrētajā, gandrīz 10 tūkstošu kvadrātmetru lielajā gruntsgabalā Birznieka-Upīša ielā. Izstrādātā priekšizpēte kalpoja par noteicošo materiālu konkursa dalībniekiem".


Miķelis: P.S. [10/02/2018]

Piedodiet, nevaru nomierināties. Pēc Mākslas muzeja domāju, nu nekas, kam negadās, iešāvām sev kājā, atdevām lietuviešiem. Pēc LMMM konkursa rīkošanas sāku kļūt mazliet tramīgāks, bet labi , mēs tādi viesmīlīgi vientieši, nu kam negadās, atdevām ārzemniekiem. Pēc Rail Baltic sāku satraukties, nu bet labi, labi un cēli mērķi visiem bija, nu varbūt saprāta balsī neviens negribēja ieklausīties, nu ļaunie onkuļi piemānija, tagad saka ka naudas norakt uzbērumu Maskačkas pusē nav un vispār centrs tuvākos divus gadus būs bloķēts autotransportam un neko citu kā sliedes nedabūsim. Bet tagad pēc šī konkursa saprotu, ka mēs kā arhitektu kopa esam ...pī.......pīpīpī.....pīpī.....pīpī

Jā, baigais pārsteigums...

Laikam tomēr padomju noplicinātais genofonds, laikam gudrākie aizbrauca prom 1945. Jā, ir par ko padomāt....


jtd: Re: P.S. [10/02/2018 12:24]

Gudrākie aizbrauc arī tagad (to neatzīst vien oficiozā propaganda). Pat rodas jautājums, kāpēc Miķelis vēl joprojām tēlo antiņu tepat, bet ne aktīvi ceļ karalienes saimniecību.


Miķelis: Re: P.S. [10/02/2018 18:49]

Tas ir diezgan sarežģīts jautājums, 1945 bija spiesti aizbraukt, jo bija dzīvības briesmas. Tagad esam savā valstī, kur paši esam saimnieki. Bet kā tā iznāk, ka mums ir hūtes ielikteņi visos amatos. Taču jābūt bišķi stulbiem, lai klausītu kādu kurš dzīvo guļbūvē, un kuram visur rēgojas Soross. Soross gan jau ka par hūti nav pat dzirdējis. Tad kādā prāta līmenī jābūt palikušajiem, lai sākumā samestos 1 miljardu, klausītos visas tās muļķības, izglābtu svešas bankas, pieļautu tautiešu emigrāciju, vīriešu tikšanos numuriņos, iedomājies ,- pieauguši vīrieši tiekas viesnīcu numuriņos un viens otram sprauž batonus ausīs. Nezinu, tā liekas stulbuma augstākā pakāpe. Kā vēlēšanas, tā tos idiotus atkal ievēlē.

Nu nebraucu tādēļ ka ticu ka stulbuma laiks reiz paies, šitos vecos komjauniešus melu kules mēs aizvāksim no skatuves. Tas būtu nācijas pašcieņu uzlabojošs pasākums. Par arhitektūru - nu esam tikpat slimi kā hūte, ja pieļaujam angļiem vai lietuviešiem saimniekot mūsu mājā.


jtd: Re: P.S. [10/02/2018 19:30]

Pārlasi vēlreiz Azimovu/Šilleru ... stulbums ir bezgalīgs.


Miķelis: Re: P.S. [10/02/2018 20:45]

Tas tiesa, bet gribētos lai mēs visi kļūtu pieauguši, pieaugušu nāciju nav iespējams iekarot un pakļaut. Kā tāda nācijas subkultūra - arhitekti, mēs varētu tā kā vairāk domāt par savām ģimenēm, savu peļņu, saviem konkursiem, - iztapšanas, roku bučošanas, pielīšanas laiks nu jau 27 gadus garām. Var jau būt ka nepavelti Mozus vadāja savējos 40 gadus pa tuksnesi, lai izmirst vesela paaudze kura dzīvojusi verdzībā. Mērķis jau bija tikai 2 nedēļu gājiena attālumā.


Miķelis: Man jāsaka, [11/02/2018]

Ka pievienojos manas bijušās pasniedzējas teiktajam par meliem un Latviju: www. delfi.lv/...hp?id=49729007


saņemts 21 komentārs

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.