a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Ķīpsalas gals. URA

<< Projekti

Ķīpsalas gals. URA

Pirmo vietu Ķīpsalas konkursā ieguva apvienības URA darbs, kuru uzlūkojot šķiet ieraugāmas neoracionālistu ideju ietekmes un motīvi, taču apskatot projektu, uz ko norādījuši citi konkursa dalībnieki, top skaidrs, ka runa šeit drīzāk ir par kādas konkrētas, nesenas Parīzes ēkas nekritisku ārējā tēla atdarināšanu. Vēlēdamies pārtraukt sacelto ažiotāžu, autori projekta materiāliem pievienojuši savu skaidrojumu.

Komentāri:

URlAs.ru: фартануло... [07/04/2015 08:16]

Великий ништяк, пацаны, отжали французским чертилам товар (http://www.lan...ts/index/id/80), к успеху пришли...


.: . [07/04/2015 08:49]

Kā var tik atklāti kopēt...

http://www.lan...ts/index/id/80


URlAs.ru: нипонял нигатива... [07/04/2015 09:30]

А чё ни так, пацантре? Отпустили французиков наши братишки, смотращим(обоим пацанам) в жури всё пучком. Чё ни так, в натуре? Какие то терпили собрались и ноит про обиженность, где ровность?


Leonovs: Lūdzu apskaites [07/04/2015 17:19]

?: Re: Lūdzu apskaites [07/04/2015 21:19]

Mūsu projekts līdzīgs ne tikai LAN bet arī citiem?????????


lan: LAN [07/04/2015 17:41]

jūs esat paņēmuši ne tās tipiskākās LAN projekta bildes...ja pieliktu Lindas Leitānes Šmīdbergas radīto salīdiznājumu, bilde uzreiz šķistu citāda....


rs: :) [07/04/2015 17:42]

diemžēl, tas paskaidrojums strādā pret URA...


Zg: Zg [07/04/2015 18:07]

Ar Zaigas Gailes piemēru ir pilnīgi garām pateikts.


amadejs: Latviešu skaudība [07/04/2015 23:27]

Ko jūs tur cepaties, ka kāds kaut ko nošpikojis no franzūžiem? Būtu priecājušies, ka Rigā būs projekts kā Parīzē? Manuprāt, diršanās ir par naudu.


n: Re: Latvie�u skaud?ba [18/04/2015 16:18]

žeņa, beidz spamot savus pamuļķīgos komentārus


janis: mazākais ļaunums.. [08/04/2015 16:50]

es parasti esu ljoti kritisks, teikshu tā, ka pirmo reizi ieraugot uzvarējušo darbu mani pārņēma nepatīkamas associācijas, par to ka tāds briesmīgs klucis tur rēgosies tik labā vietā, taču tagad apskatoties pārējos klučus, kas ir vēl briesmīgāki, tad šitas ir mazākais ļaunums..

par to kopēšanu... - kapēc arhitekti pasūta žurnāliņus par arhitektūru?? ne jau tapēc ka mīl palasīt. un parādiet man biroju kurā nav arhitektūras žurnāliņu fanaati....

apsveicu uzvarētājus, viņiem ko darīt tagad netrūks.

pats konkursā nepiedalijos jo ir jataisa jau apmaksāti darbi.


saša: Re: mazākais ļaunums.. [08/04/2015 21:16]

janis jūms ļoti lāba latvieš valoda komentarā,

gluži tā pat kā 'neesmu ne tuvu bijis URA un autorus nepazīstu,' 'ideja tomer ir laba un interesanta' un visiem pārējiem feikajiem URA fanbojiem


JGX: ja nav savu ideju varbūt labāk nepiedalīties? [08/04/2015 22:20]

Plaģiātisms augstākajā pakāpē!


Artis Zvirgzdiņš kopijas un interpretācijas [09/04/2015 11:20]

Vispirms – man nav šaubu, ka par URA aka Jevgeniju Leonovu/Bušinu mēs vēl daudz dzirdēsim un redzēsim viņa projektus īstenotus. Jo viņš/viņi ir patiešām talantīgi, - manuprāt visvairāk tajā jomā, ko varētu dēvēt par arhitektūras ražošanu, - ar tādu jaudu darinot projektus, adaptējot jebkuras modīgas formas, radot produktus, kam piemīt zināms valdzinājums, spēja žilbināt un suģestēt, - kā tas redzams arī no šī konkursa, neoliedzami – arī konjunktūras izpratne. Un tas iet kopā ar labām komunikāciju iemaņām, - gan prasmi pasniegt un skaidrot savus projektus (tai skaitā – vizualizācijas un datorprasmes vispār, ieskaitot iestrādes BIM tehnoloģijās, - ko vērts vien ir viņa RTU diplomdarbs ), gan centieni publicitātes jomā, - viņš, piemēram, ir viens no ļoti nedaudziem arhitektiem, kas regulāri piesūta savus aktuālos projektus A4D, ko, protams, novērtēju. Vispār, izveidoju nupat arī A4D birku (tagu) - http://www.a4d.lv/lv/tags/ura/ - kā jau brīžos, kad par kādu tēmu vai no kāda biroja, arhitekta savācies vairāk publikāciju.

Arī pret tā saucamo kopēšanu man ir ne tik ļoti viennozīmīga, ortodoksāla attieksme, kā šķietamajam vairumam A4D komentētājiem. Autortiesības uz kādām fromām, risinājumiem jau ir vairāk tāda modernā laikmeta izpausme, - laikam taču pārāk nekaunamies par to, ja kāda Latgales baroka baznīca izskatās kā kopija kādai citai Romā, iespējams taisni otrādi – to bezmaz kā plusu uztveram. Liekas, ka līdzīgi arī attiecībā uz Rīgas Eizenšteina ēkām vs. kādiem Vīnes paraugiem. Ietekmes, atsauces, citāti, parafrāzes – tā man liktos visnotaļ leģitīma lieta mūsdienu arhitektūrā, ja vien jaušama radoša interpretācija, izsmalcināts pamatojums. Diemžēl šajā gadījumā tā nudien izskatās kā diezgan burtiska ārējā tēla un formas atdarināšana.

Nu jā, iespējams, tas mani šai gadījumā skumdina visvairāk, - tāda ārēja, nekritiska atdarināšāna, vēl piedevām banalizējot to. Neoracionālisms, kas 60. gados Itālijā nāca kā reakcija uz fukcionālismu, kad Rossi savos tekstos runāja par arhitektūras autonomiju, nošķirot ēkas formu no programmas, apgalvojot, ka ēkas mūžs parasti ir ilgāks, nekā saturs un funkcija, kas to aizpilda. Protams, tas formālais virziens, ko šodien pārstāv Čiperfīlds, bet visspilgtāk droši vien – Makss Dudlers – tas tiešām ir vairāk formāli, īpaši neatsaucoties uz neoracionālistu idejām. Taču LAN Sosīra ielas projektā tiešām ir jaušama tāda izsmalcināta konteksta (Osmāna Parīzes mala) un neoracionālisma konceptu un "ideoloģijas" interpretācija - rajons, kurā vienlīdz lielā daudzumā ir gan mājokļi, gan biroji, - arī jaunā ēka netiecas manifestēt kādu konkrētu funkciju, bet mēģina būt gana universāla, atvērta iespējamām nākotnes izmaiņām. Kamēr URA projektā paņemts tikai tēls un intelektuālisms aizstāts ar tādām latviski banālajām metaforām - kuģis, bāka, konteineri.. Bet no otras puses – tas jau velreiz apliecina, ka viņi gana labi apjēdz vietējo konkjunktūru.


LK: Re: kopijas un interpretācijas [09/04/2015 11:48]

Lielākā problēma šajā gadījumā ir domāšanas veids un pieeja. Proti - referenču un atsauču kompilācija, tajā vietā, lai skatītos, kas ir uzdevums un konteksts, un sāktu ar to. Ar šādu pieeju agri vai vēlu rezultāts ir kopija, jo mazā laikā un ar kādu pārāk mīļu referenci, kopēšana notiek neapzināti. Man liekas, tas bija arī Mark gadījumā. Tas ir arī redzams, ka autori (URA) šobrīd neapzinās, kas ir izdarīts. Kopumā tā ir sistēmiska problēma, kuru diemžēl lielākā izglītības sistēmas daļa tolerē un nevēršas pret to pietiekoši stingri. To es arī redzu studentu darbos, cik liela diskusija nepieciešami tieši sākumposmā, lai fokusu no ārēju bilžu ietekmes pārliktu uz uzdevuma izpētīšanu un savas unikālās atbildes atrašanu.


b: Re: kopijas un interpretācijas [18/04/2015 16:17]

jā, ražošana bet ne arhitektūras.

citur uzbūvētu ēku kopēšana nav arhitektūra.

par to talantu tas bija sarkasms?

tiešām ceru, ka par to kantori vairs neko nedzirdēšu


Ventis Didrihsons RL [09/04/2015 16:49]

Artim paldies par svaiga gaisa devu konstruktīvas kritikas formā.

Man noteikti nesanāks tik profesionāla kritika kā Artim, bet pamēģināšu kaut ko Runča Leopolda stilā:

Pat ja kaut kur Osmānas Parīzes malā atrodas kāds nams ar līdzīgu trīstūrveida formu, norautiem stūriem, ar līdzīgu būvmasu-gabarītiem-stāvu skaitu un pat logu dalījumiem, man 1.vietas apjoma risinājums šajā vietā liekas pat ļoti interesants. Man tiešām patīk!

Objektivitātes labad ir arī lietas kuras nepārliecina: bākas, kuģu un konteineru meklējumi arī man šķiet lieki. Pat ja tas tiek meklēts, vai tiešām tas būtu jāskaidro – lai jau ēka runā pati.

Uzirdinātie stūri un attiecīgie kompromisi man nešķiet pamatoti, arī stāvu plānojumi nešķiet rūpīgi pārdomāti. Iespējams procesā tos varēs uzlabot.

Jebkurā gadījumā, URA turaties un sakiet paldies visiem kritiķiem par ‘mugurkaula’ stiprināšanu.


Renārs Putniņš Re: RL [09/04/2015 17:12]

Savukārt , ja abstrahējas no klonu kariem, tad jāsaka ,ka 3 .vietas risinājums(skulpturālāks, ar siluetu) ir daudz piemērotāks konkrētai vietai nekā šis, šis pēc savas noskaņas( neba velti Artis minēja ALDO ROSSI, ir tuvāks attiecīgi videi-vēsturiskajai apbūvei, ar tuvām perspektīvēm), nav savā vietā, kaut protams no konkrētās žūrijas(tās kaislībām) būtu grūti , ko savādāku sagaidīt- J.D.,P.B.,V.B. vēsturiskās apbūves pīlāri, J.P. - sava laika labāko Rīgas postmoderno risinājumu autors, paliek A.K. un A.S., kuri pieņemu piekāpās kolēģiem, pat ja domāja savādāk, un abi Pasūtītāji protams izvēlējās no žūrijas izvēlēm to ,kam labāki skaitļi.


Ventis Didrihsons Re: RL [09/04/2015 18:12]

Žūrijas aizkulises tiešām nezinu. Piekrītu - arī citiem darbiem ir savi plusi.


Renārs Putniņš Re: RL [09/04/2015 18:31]

Cik nu Venti aizkulises, par P.B. viss ir skaidrs, abi pārējie pīlāri tomēr arī vienā frontē ar P.B. , pat ja JD ir kaislība uz modernismu, savukārt, ja zini kolēģu daiļradi, tad par JP arī vajadzēja būt skaidrībā, kopā formālā puse jau ir, kura praksē ir objektīvs vairākums.


jonis: interpretācijas??? [11/04/2015 10:34]

Komentāru daudz un dažādi . Ir sajūta tāda kā tautas teicienā; Ne mana cūka ne mana druva. No visa šī izriet viens jautājums, vai pirmo prēmiju ieguvušie autori, nē, līdzautori, ir dalījušies prēmijā vai lūguši franču kolēģiem atļauju lietot viņu ideju, kas Rīgas jūras vārtos novietotai, latviešu speciālistu komisija piešķīrusi pirmo prēmiju. Negribu ieslīgt arhitektu dziļajās intelektuālajās diskusijās, taču viens ir skaidrs, ka bez atļaujas paņemtu lietu, kas pieder kādam citam, un vēl pārdodot tālāk, iestājas krimināllikumā definēta situācija, vai esi to nomazgājis, vai notrausis lieko, vismaz Eiropā, nerunājot par Arābu valstīm. Kā tas tālāk ietekmēs Latvijas arhitektu sabiedrības prestīžu pasaulē? Vai šis gadījums neatgādina definīciju par mazo tautiņu...? Tas ir liels apkaunojums!


A4D SATORI [30/04/2015 17:54]

Vents Vīnbergs eleganti par pakaļdarināšanas tēmu - http://www.sat...nu_arhitektura


v: ban [25/05/2015 15:38]

prieks, ka šis darbs ļoti pelnīti diskvalificēts


AA: Re: ban [25/05/2015 17:09]

tu nopietni?


myy: myy [23/05/2017 14:31]

http://www.mar...obs-outlet.com/, http://www.ray...soutlet.com.co/, http://www.tommyhilfigers.nl/, http://clippers.nba-jersey.com/, http://www.coa...youtlet.net.co/, http://magic.nba-jersey.com/, http://www.pan...wellery.com.au/, http://www.tim...soutlet.us.com/, http://www.mon...-pens-sale.com/, http://www.ray...-outlet.org.uk/, http://www.rolex-watches.us.com/, http://www.rayban-sunglasses.fr/, http://www.tory-burch.us.org/, http://www.nike-shoes.com.co/, http://www.tru...-outlet.us.org/, http://celine.blackofriday.com/, http://bulls.nba-jersey.com/, http://www.mic...rsoutlet.co.uk/, http://www.oak...unglass.net.co/, http://www.swa...online-shop.de/, http://www.tim...d-boots.com.co/, http://www.ray-bans.net.co/, http://www.nikeairmax-90.net/, http://www.swarovskissale.co.uk/, http://www.che...aseballbats.us/, http://www.chr...boutins.in.net/, http://www.soft-ballbats.com/, http://www.chr...inshoes.in.net/, http://www.jordanshoes.net.co/, http://www.rosheruns.us/, http://www.mic...soutlet.ar.com/, http://www.nike-huaraches.nl/, http://www.cheap-jordans.net/, http://www.ferragamos.us.com/, http://eagles.nfljersey.us.com/, http://raptors.nba-jersey.com/, http://www.rol...forsale.us.com/, http://redskin...ljersey.us.com/, http://www.oakleys-frame.com.co/, http://www.nfl-jersey.us.org/, http://www.nike-airmax.us.com/, http://www.hermes-bags.net/, http://www.ral...nonlineshop.de/, http://www.ral...noutlet.us.com/, http://coach.blackofriday.com/, http://www.adi...chuheonline.de/, http://www.vansschuhe.com.de/, http://www.pul...pandora.com.es/, http://www.north-face.com.co/, http://www.coachblackfriday.com/, http://www.adidas-shoes.in.net/, http://www.oak...-outlet.in.net/, http://www.co-aol.com/, http://www.soccershoes.us.com/, http://rockets.nba-jersey.com/, http://www.longchamp.com.co/, http://www.mcms-handbags.com/, http://www.ray...glasses.net.co/, http://mavericks.nba-jersey.com/, http://www.arm...xchange.in.net/, http://www.prada-shoes.com.co/, http://www.des...soutlet.us.com/, http://www.hoganshoes.org.uk/, http://www.che...erseys.mex.com/, http://www.supra-footwear.net/, http://www.omega-watches.com.co/, http://www.chr...hoesoutlet.org/, http://www.oakleys.com.de/, http://www.giu...es-zanotti.com/, http://grizzlies.nba-jersey.com/, http://www.bur...et-sale.com.co/, http://trailbl...nba-jersey.com/, http://www.tnf-jackets.us/, http://www.nik...uinpaschers.fr/, http://www.barbour-factory.net/, http://www.bot...etasoutlet.com/, http://www.coachfactory.cc/, http://oakley.blackofriday.com/, http://www.coachfactory.shop/, http://www.instylers.us/, http://www.cheapoakleyss.com/, http://www.mic...orsbags.com.co/, http://www.oakleys.mex.com/, http://www.scarpehogans.it/, http://www.mic...rs-bags.us.org/, http://www.chiflatiron.net.co/, http://www.ray-bans.co.uk/, http://www.bar...jackets.us.com/, http://www.omegawatches.in.net/, http://www.new...anceoutlet.org/, http://www.long-champ.com.de/, http://www.air-yeezys.com/, http://www.chr...uboutin.jp.net/, http://www.coa...utletonline.ca/, http://www.the...th-face.org.uk/, http://www.nba-jersey.com/, http://www.chr...noutlet.net.co/, http://lions.nfljersey.us.com/, http://www.jordan-retro.org/, http://www.toryburchsale.com.co/, http://www.nike-skos.com/, http://www.ralphlaurens.ca/, http://kings.nba-jersey.com/, http://www.mcmbackpacks.net/, http://www.northfacejackets.fr/, http://www.ral...olosoutlet.com/, http://www.michael-kors.cc/, http://www.vans-shoesoutlet.com/, http://49ers.nfljersey.us.com/, http://broncos.nfljersey.us.com/, http://www.puma-shoes.de/, http://www.michael-kors.in.net/, http://steeler...ljersey.us.com/, http://www.bas...llshoes.com.co/, http://www.oak...lasses2017.com/, http://www.adidasshoes.com.se/, http://www.nikeshoes.org.es/, http://www.long-champbags.com/, http://www.rep...andbags.com.co/, http://chiefs.nfljersey.us.com/, http://heat.nba-jersey.com/, http://www.bur...yonlineshop.de/, http://www.pol...hlauren.com.co/, http://www.nikeshoes-outlet.com/, http://www.val...soutlet.us.com/, http://ralphla...ackofriday.com/, http://www.roshe-run.co.uk/, http://www.mizuno-running.net/, http://www.true-religions.com/, http://www.che...aelkors.com.co/, http://bengals.nfljersey.us.com/, http://www.airmax-shoes.com/, http://www.nfljersey.us.com/, http://www.nikeairmax2015.org/, http://www.mic...s-store.us.org/, http://www.michael-kors.com.es/, http://www.givenchy.com.co/, http://www.tommyhilfigerca.ca/, http://www.michaelkors.so/, http://www.raybans-outlet.cc/, http://www.adidas-shoes.es/, http://www.soc...hoesoutlet.com/, http://www.philipp-pleins.com/, http://www.mk-outletonline.us/, http://www.nike-schoenen.co.nl/, http://www.mic...stralia.com.au/, http://giants.nfljersey.us.com/, http://www.nike-airmax.com.de/, http://www.pol...utletstore.net/, http://www.che...jerseys.us.com/, http://www.nikeairmax.com.de/, http://dolphin...ljersey.us.com/, http://www.asicsoutlet.us.org/, http://www.polo-ralph-lauren.de/, http://www.soccers-shoes.net/, http://www.nike-store.in.net/, http://www.dsquared2-outlet.com/, http://www.nike-max.fr/, http://www.chrome-hearts.com.co/, http://www.puma-shoesoutlet.com/, http://www.barbours.us.com/, http://www.oakley-sbocco.it/, http://www.pan...jewelry.com.de/, http://www.louboutin.jp.net/, http://www.chiflatirons.in.net/, http://bucks.nba-jersey.com/, http://www.ral...tletonline.com/, http://www.bur...youtlett.co.uk/, http://www.ral...n-polos.com.co/, http://www.ecco-shoes.us.com/, http://www.prada-outlet.com.co/, http://www.tommys-hilfiger.com/, http://packers.nfljersey.us.com/, http://www.ray...glasses.com.co/, http://www.mbt-outlet.com/, http://www.hol...ineshop.com.de/, http://www.horlogesrolexs.nl/, http://www.cheap-rayban.com.co/, http://www.new...onlinemall.com/, http://www.babyliss-pros.com/, http://knicks.nba-jersey.com/, http://www.michaelkors.com.de/, http://www.ferragamo.net.co/, http://cavaliers.nba-jersey.com/, http://www.bottega-bags.com/, http://www.michael-kors.net.co/, http://www.adidassuper-star.de/, http://www.con...eschuhe.com.de/, http://coach-outlet.tumblr.com/, http://www.bur...agssale.net.co/, http://www.air-jordanshoes.us/, http://jets.nfljersey.us.com/, http://www.pradahandbags.net.co/, http://www.oakleys-2017.in.net/, http://www.oak...sses-canada.ca/, http://pistons.nba-jersey.com/, http://www.tommy-hilfigers.de/, http://www.hermesoutlet.shop/, http://www.bur...-outlet.in.net/, http://www.rol...atchoutlet.com/, http://ravens.nfljersey.us.com/, http://www.nike-mercurial.com/, http://www.oakleys.org.es/, http://www.swarovski-canada.ca/, http://www.und...mouroutlet.com/, http://www.nikeshoes.de/, http://www.burberry-store.com/, http://www.mcmhandbags.com.co/, http://www.long-champoutlet.com/, http://www.supra-shoes.org/, http://hornets.nba-jersey.com/, http://www.oakley-outlet.fr/, http://www.ed-hardy.us.com/, http://www.nikefree-run.net/, http://patriot...ljersey.us.com/, http://www.reeboks.com.de/, http://www.coa...-online.com.co/, http://www.celine-bags.com/, http://www.ral...renpolos.co.uk/, http://www.pan...arms-canada.ca/, http://www.mk-com.com/, http://www.oak...-outlet.net.co/, http://www.swa...rystals.us.com/, http://www.true-religion.com.co/, http://www.ray...-outlet.net.co/, http://wizards.nba-jersey.com/, http://bills.nfljersey.us.com/, http://www.barbour.in.net/, http://www.mic...anadaoutlet.ca/, http://www.cheapjerseys.us.org/, http://www.new-balanceshoes.es/, http://www.rol...ches-canada.ca/, http://www.thenorth-face.com.co/, http://www.toms-outletstore.com/, http://buccane...ljersey.us.com/, http://www.beatsbydre.com.co/, http://www.nike-rosheruns.nl/, http://thunder.nba-jersey.com/, http://www.nike-shoesfactory.us/, http://www.han...soutlet.in.net/, http://www.raybans.com.de/, http://www.polos-outlets.com/, http://www.vans-shoes.co.uk/, http://hawks.nba-jersey.com/, http://www.dsquared2s.com/, http://www.rayban-sunglasses.co/, http://www.tom...esstore.com.co/, http://www.katespades.com.co/, http://www.swa...stralia.com.au/, http://www.wedding-dresses.cc/, http://browns.nfljersey.us.com/, http://spurs.nba-jersey.com/, http://michaelkors.euro-us.net/, http://www.giu...zanotti.com.co/, http://www.ok-em.com/, http://www.nikestoreoutlet.us/, http://www.tom...lfigers.in.net/, http://www.tom...-outlet.us.org/, http://www.hollister-store.com/, http://www.bur...outlets.net.co/, http://www.nike-rosherun.com.es/, http://longcha...ackofriday.com/, http://warriors.nba-jersey.com/, http://bears.nfljersey.us.com/, http://www.oak...glasses.com.co/, http://www.che...soutlet.com.co/, http://www.cheap-nike-shoes.net/, http://www.adidas-store.net/, http://www.ral...s-outlet.co.uk/, http://www.raybans.org.es/, http://www.sal...ferragamos.com/, http://celtics.nba-jersey.com/, http://www.oak...tonline.com.co/, http://www.versace-outlet.com/, http://www.air...cheshoes.co.uk/, http://www.airmax.com.se/, http://www.mic...-korsoutlet.cc/, http://www.converse.net.co/, http://www.cheapjerseys.net.co/, http://www.longchampbags.com.co/, http://www.coachoutlet-inc.net/, http://coachoutlet.euro-us.net/, http://www.coach-outlet.store/, http://www.nikerosherun.us/, http://www.cheap-watches.in.net/, http://www.tor...-outlet.com.co/, http://www.ral...urenpolo.co.uk/, http://www.pradas.com.de/, http://charger...ljersey.us.com/, http://michael...ackofriday.com/, http://www.kate-spades.com.co/, http://www.levisjeans.com.co/, http://www.outlet-burberry.net/, http://www.adidas-shoes.ca/, http://www.asics-outlets.com/, http://www.raybans-outlet.nl/, http://www.lon...mp-bags.us.com/, http://www.ray...-outlet.com.co/, http://www.nike-skors.com.se/, http://www.tracksuits-store.com/, http://airmax....lackfriday.com/, http://texans.nfljersey.us.com/, http://rayban.blackofriday.com/, http://www.nike-shoescanada.ca/, http://www.tom...tonline.com.co/, http://www.kates-spade.com/, http://www.nike-airmaxs.fr/, http://www.mic...tonline.net.co/, http://www.kat...eoutlet.gb.net/, http://pelicans.nba-jersey.com/, http://www.nhl-jerseys.net/, http://vikings.nfljersey.us.com/, http://www.juicycouture.com.co/, http://www.nike-store.com.de/, http://www.converse-shoes.net/, http://timberw...nba-jersey.com/, http://www.nik...hoes-inc.co.uk/, http://pacers.nba-jersey.com/, http://www.jui...eoutlet.net.co/, http://www.bur...tletonline.com/, http://www.jimmy-choosshoes.com/, http://www.hol...lothing.com.co/, http://www.tommyhilfigers.de/, http://www.toms-outlets.us.com/, http://colts.nfljersey.us.com/, http://www.newbalance-shoes.org/, http://www.nikeair-max.ca/, http://www.bea...drdrephone.com/, http://www.mcm-handbags.org/, http://www.calvin-kleins.in.net/, http://www.mcmbackpacks.com.co/, http://seahawk...ljersey.us.com/, http://www.nike-air-force.de/, http://suns.nba-jersey.com/, http://jazz.nba-jersey.com/, http://www.chr...uboutins.co.uk/, http://www.hol...ings-store.com/, http://www.nikeair-max.es/, http://www.the-northface.com.de/, http://www.coach-factory.com.co/, http://www.jimmy-chooshoes.com/, http://falcons.nfljersey.us.com/, http://www.thomas-sabos.com.de/, http://www.fer...moshoes.in.net/, http://coach.euro-us.net/, http://www.toms-shoe.us.org/, http://www.oakleys-outlets.net/, http://www.ral...aurenpolos.net/, http://www.eye...ses-outlet.com/, http://www.coa...tonline.in.net/, http://www.raybansbocco.it/, http://www.oak...lassessale.com/, http://www.che...jerseys.us.com/, http://www.bur...utletcanada.ca/, http://www.cheapshoes.net.co/, http://www.iphone-cases.net/, http://www.women-clothes.com/, http://www.the...jackets.net.co/, http://www.uhren-stores.de/, http://www.michael-kors.shop/, http://www.raybanoutlet.ca/, http://www.mic...-outlet.us.org/, http://www.tru...n-jeans.com.co/, http://rams.nfljersey.us.com/, http://www.chr...outin-shoes.ca/, http://www.mic...-online.ar.com/, http://www.nike-free-runs.de/, http://www.jerseys-store.com/, http://www.the-northface.ca/, http://www.prada-bagsoutlet.com/, http://www.michaels-kors.us/, http://www.marc-jacobs.us.com/, http://www.tim...ndspaschere.fr/, http://www.nike-roshe-run.de/, http://www.nba-shoes.com/, http://www.burberrybags.com.co/, http://lakers.nba-jersey.com/, http://www.tim...ndshoes.net.co/, http://www.mic...utletonline.cc/, http://raiders.nfljersey.us.com/, http://www.the...thfaces.us.com/, http://www.pandorajewelry.top/, http://www.bea...adphone.in.net/, http://www.hollister.com.se/, http://www.ral...tonline.in.net/, http://www.mic...rsoutlet.co.uk/, http://www.hogans.com.de/, http://www.fendi-outlet.in.net/, http://www.oak...-outlet.com.co/, http://www.raybans-cher.fr/, http://www.tru...-outlet.com.co/, http://www.pol...noutlet.net.co/, http://76ers.nba-jersey.com/, http://www.pan...-charms.org.uk/, http://www.nike-airmaxnc.co.uk/, http://www.iphonecases.net.co/, http://www.swa...i-jewelrys.com/, http://www.vib...fingers.in.net/, http://www.jordan.com.de/, http://www.her...rkinoutlet.net/, http://www.omegas-relojes.es/, http://www.hoodies-store.com/, http://www.hollisters-canada.ca/, http://www.montrespaschers.fr/, http://www.ralphlauren-au.com/, http://www.barbour-jackets.com/, http://saints.nfljersey.us.com/, http://www.salomonshoes.com.de/, http://www.p90xs-workout.com/, http://www.pol...laurens.us.com/, http://www.tor...hoesoutlet.com/, http://www.bur...andbags.net.co/, http://www.oak...glasses.com.au/, http://www.zcoachoutlet.com/, http://www.philipp-plein.us.com/, http://www.che...as-sabos.co.uk/, http://www.adidas-shoes.nl/, http://www.air-maxschoenen.nl/, http://www.michaelkorsoutlet.se/, http://nets.nba-jersey.com/, http://jaguars.nfljersey.us.com/, http://www.bcbg-maxazria.ca/, http://www.hollisters.us.com/, http://www.nike-air-max.com.au/, http://www.mlb-jerseys.us.com/, http://www.toms-shoes-outlet.us/, http://www.michaelkors.co.nl/, http://titans.nfljersey.us.com/, http://www.nikefree-runs.org.uk/, http://www.lon...poutlet.com.co/, http://panther...ljersey.us.com/, http://www.retro-jordans.net/, http://www.the...thfaces.net.co/, http://nuggets.nba-jersey.com/, http://www.michaelkors-ins.com/, http://cowboys.nfljersey.us.com/, http://www.bcbg-dresses.net/, http://www.truereligions.net/, http://www.woo...-clearance.com/, http://www.coach-outlets.net.co/, http://azcardi...ljersey.us.com/, http://www.new...ance-schuhe.de/, http://www.new-balancecanada.ca/, http://www.nikefree5.net/, http://www.burberrybags.net.co/, http://www.tom...ilfiger.net.co/, http://www.nike-shoesoutlet.com/, http://www.converses-outlet.com/, http://www.lau...hsoutlet.co.uk/, http://www.che...watches.org.uk/, http://www.beats-by-dre.com.co/, http://www.nike-outlet.us.org/, http://www.bur...outlets.org.uk/, http://www.designer-handbags.cc/, http://www.airhuaraches.co.uk/, http://www.toms--outlet.com.co/, http://www.ralph-laurens.org.uk/, http://www.lacoste-store.com/, http://www.hugo-boss.com.co/, http://www.nik...soutlet.org.uk/


saņemti 26 komentāri

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.