a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Kā būtu, ja mums tas viss jau būtu

<< Projekti

Kā būtu, ja mums tas viss jau būtu

Šobrīd pilnā sparā norisinās konkurss Laikmetīgās mākslas muzejam, savukārt Vents Vīnbergs savā rakstā, kas pārpublicēts no Dienas, atskatās uz konkursu, kas pirms piecdesmit gadiem tā laika padomju Rīgā tika rīkots līdzīgai institūcijai — Mākslas izstāžu namam, vairāk aplūkojot tieši Martas Staņas radīto priekšlikumu un iztēlojoties netapušās ēkas iespējamo nākotni.

Komentāri:

Doktors Pacients: Kur proletariāts, bet kur baltās apkaklītes [01/05/2016 19:46]

Apšaubāms ir autora apgalvojums, ka "abās teritorijās joprojām valda bezvēsturiska, proletāriska atmosfēra", piedodoet, kāds tur proletariāts Skanstē, nu labi Uzvaras parka tas pulcējas vismaz reizi gadā!

Arī par to paralēli, ka Skanstē tiek organizēts apkaimes pilsoniskošanas mēģinājums, kāds tieši pirms piecdesmit gadiem klusi izčākstēja otrā, — laikmetīgās mākslas centra projekts, autoram nebūs taisnība, jo situācija pēc piecdesmit gadiem ir gauži atšķirīga.

Uzvaras parkā muzeju neuzcēla padomju varas mazspējas dēļ, bet Skanstē, ja vien nebūs WWIII, to uzbūvēs kā jaunā Rīgas Vestenda sastāvdaļu. Pārdaugava var censties, bet nekad nebūs Rīgas Vestends. Pilsētas ģeogrāfija ir predestināta.


Miķelis: Re: Kur proletariāts, bet kur baltās apkaklītes [01/05/2016 21:25]

Nu pag, Pārdaugava veidojas kā latviešu radošās inteliģences rajons, tāds savdabīgs "elles ķēķis". Skanstei līdz Vestendai ir kā latviešu astronautiem līdz Mēnesim. Skanstei apkārt ir jaunbūvētas arhitektoniski degradētas teritorijas ( Merks Purvciems + ABLV biroju nami ar trīs fasāžu variācijām "logi nobīdās") un muzejs neko nemainīs, tikai ieviesīs iekškvartāla akcentu, lai ārzemnieki ar kartēm rokās var startēt orientēšanās sacensībās. Pie mums ar galvām nav labi, jo neviens LMM zīmolu tāpat par velti, pat baņķieriem, nedāvina. Mēs te visi tagad uz konkursu ceram un kā grūsnai govij apkārt staigājam, pareizo teļu gaidot. Tai pat laikā 40 Mio Mežaparkam, par RTU Kaļķu 1 kaut ko pārspriežam, Ventspilij tūlīt 15 Mil EUR iedalīs kā zema patēriņa ēkai utt. Latvijā šķiet veselais saprāts nemājo, tas mūsējais šķiet dzīvo Igaunijā.

Padomju laikā modernā māksla neeksistēja, jo arī Latvijas mākslā šis periods iztrūkst, - ideoloģiski, mareriāli utt. Tā kā komjauniešiem MMM nav vajadzīgs, sociālistiskais reàlisms nevienu pasaulē ne īpaši interesēja, ne interesē tagad.


Vestijs: Re: Kur proletariāts, bet kur baltās apkaklītes [02/05/2016 13:41]

Cik nu pētīju, Padomju laikā Uzvaras parku neapbūvēja tāpēc, ka tur apakšā ir tik sliktas gruntis, ka ne īsti mācēja, ne gribēja ko celt. TRīgas draņķigākās vietas skaisti uzrāda šodienas dārziņu teritorijas. gan Skanstes apkaimē, gan Uzvaras parka un Jelgavas ielas apkaimē dūņās un ūdens. Jo kā gan bija sakopt visas tās neapbūvējamās mēslaines, ja ne iedot čaklajiem dārzkopjiem. Jābrīnās, kā cilvēki vispār pērk dzīvokļus vietās, kur ūdens līmenis sakrīt ar apstādījumu virskārtas līmeni. Par Skansti kā jauno Vestendu avaru tikai piekrist, tāda tuksneša mirāža, ar nesaprotamiem projektiem, bez jebkādas piesaistes konkrētai vietai, un, kas vistrakākais, bez sapratnes, kas tad tur strādās un dzīvos.


Miķelis: Re: Kur proletariāts, bet kur baltās apkaklītes [02/05/2016 16:27]

Interesanti tas, ka apkārt ir Rīgas centra struktūras ar savu ielu tīklu struktūru, augstumiem, visiem smukajiem noteikumiem, slēgtajiem pagalmiem utt. Te pēkšņi frīstails, nu tā , ka apkārt vispār nekā nav. Nu 21.gs Purvciems ar bezpersonisku apbūvi. Man ir aizdomas, ka tur kur parādās "uzblīduši" pilsēttelpas apjomi darbojas vieni un tie paši teritoriālplānotāji, kurus interesē nauda, ne pilsētas audums vai vēsturiskais pamatojums. Un izskatās ka naudas priekšā pasē pat Rīgas Būvvalde ar izglītotiem un inteliģentiem arhitektiem pilsētas plānošanas departamentos. Un kur tad būs pilsētas biznesa rajons - Ķīpsala, Andrejsala, P.Brieža iela vai vēl kaut kur? Tas šķiet nav skaidrs pat baņķieriem, kuri spēlē ar " īso naudu" . Ja tā, tad esam nolemti "mūžīgajam" būvlaukumam 20 gadu garumā, līdz evolūcija noteiks pareizo vietu un vārguļi notirinās kājas ar neapdzīvotām 40-50 stāvu augstceltnēm kabatās.


Doktors Pacients: Re: Kur proletariāts, bet kur baltās apkaklītes [02/05/2016 17:52]

Vajadzetu pasekot planosanas dokumentiem. Tur skaidri pateikts, ka Rīga attīstīs Skansti.


Vestijs: Re: Kur proletariāts, bet kur baltās apkaklītes [02/05/2016 18:17]

Smieklīgi! Tas pats teikts par Andejsalu, Daugavgrīvas ielas apkaimi, .Rīgas plāni ir kā ziepju burbulis, kur rubļa vējš papūš, tur attīštīsies. Tikai kas tur dzīvos un īrēsbirojus?


Dārts Veiders: Re: Kur proletariāts, bet kur baltās apkaklītes [02/05/2016 18:36]

Kas, kas, kņazs Potjomkins mājos visā savā estētiskajā/funkcionālajā domas lidojumā... Vēl piepalīdzēs dižais Ostaps Suleimans Berta Maria Bender-Bejs, ne bez vietējā aristokrātiskā zieda Ippolīta Matvējeviča "Kisas" Vorobjaņinova pleca.

Šaha galvaspilsēta būšot un arhitektūra ar pielāgota, lai ir kā pasaules metropolēs , un glaunāk...


Miķelis: Re: Kur proletariāts, bet kur baltās apkaklītes [02/05/2016 18:37]

plānošanas dokumenti mainās atkarībā no naudas devējiem un politiskās ietekmes. Vēl nesen Ķīpsalā tika plānota Rīgas Manhetena, pēc tam Andrejsala ar enkurobjektu Rema Kolhāsa Laikmetīgās mākslas muzeju, tagad Jaunā Hanzas pilsēta Skanstē ar savu muzeju. Tikko sācies konkurss Zaķusalā par milzīgu kompleksu + pirms tam Lucavsala ar megaapbūvi. Kas īsti pie mums notiek? Vai tik neesam tirliņi, kuri visu ko sasapņojas, bet kuriem īsti naudas nav? Nerunājot, ka cilvēki brauc prom. Esam adekvāti, pārbīdot kvartālus pa Rīgu kā monopolā, vai īsti pilns rublis mums nav?


Miķelis: Re: Kur proletariāts, bet kur baltās apkaklītes [03/05/2016 14:19]

Doktor Pacient,

šis labs - http://www.del....d?id=47391241

70 milj EUR tramvaja līnijai uz Skanstes rajonu, šis laikam svarīgākais sabiedriskā transporta maršruts Rīgā, kur nepieciešami zemās grīdas tramvaji +

30 Mio EUR ES līdzekļu Merkam - jaunas konferenču centra būvniecībai, kura sastāvā būs akustiskā koncertzāle. Akustiskā koncertzāle uzpeld Skanstes rajonā, nu tā elementāri, pēc veiksmīga konkursa krastmalā uz AB dambja.

Nu esam tirliņi, esam. Rīga šķiet ir pasaules "tirliņu galvaspilsēta".

Varētu sanākt labs "attīstītāju" reklāmas sauklis -

Nav naudas? Nezinat ko darīt? Nav ideju?

Esat "Tirliņš"?. Mēs gaidām tieši jūs.

Rīga piedāvā labāko simulācijas spēli reālā laikā "Nekustamais". Iepriekšēja pieredze nav nepieciešama. Latvijas nafta - dzīvokļi. Ieurbjot jebkurā vietā Rīgā - tuvu virszemei melnais zelts. Jo vairāk "naftas torņu" ( dzīvokļu ), jo lielāka peļņa. Jo tuvāk centram, jo augstāks naftas tornis. Sabiedriskā infrastruktūra - bērnudārzi, autostāvvietas, transporta sistēma ( personiskā un sabiedriskā ) nav nepieciešama.

Atbrauc pie mums uz Rīgu, un IEURB! EU līdzekļi garantēti!


Dārts Veiders: Re: Kur proletariāts, bet kur baltās apkaklītes [03/05/2016 14:55]

Starp citu Skanstes pļavas vecā Daugavas gultne ,un tā kā Daugava paliek Daugava, vai nu pie Merga vai AB dambī, jau liela starpība naff....


Miķelis: Re: Kur proletariāts, bet kur baltās apkaklītes [03/05/2016 15:09]

Nu nākamais eventuālais Akustiskās koncertzāles pieturpunkts varētu būt Zaķusala vai Spilves pļavas, tur taču ar nepieciešams izspēlēt "tirliņu" partiju un pacelt "zemes vērtību". Tirliņu spēlē "nekustamais" piedalās vesels pulks ļaužu arī no Rīgas Domes, Būvvaldes un citiem birojiem. Pats labākais, - neizdevās, un Rīgā nekad neizdodas, uzsit gaisā nākamajam tirliņam un gluži kā monopolā par katru apli saņem savus dolārus.


Doktors Pacients: biedriem tirliņiem [03/05/2016 20:47]

Nu kur tad citur to tramu būvēt? Ķipsalā vai? Protams, ka Skanstē, kur ielu tījkls kaut cik piemērots. Arī koncertzāle daudz loģiskāka nekā AB dambī, uz kurieni ejot pat gājējiem būtu jādrūzmējas.

Vairāk optimisma, biedri!

Sveiciens 4.maijā!


Miķelis: Re: biedriem imitatoriem [03/05/2016 21:21]

Ar ko ta mēs te 10 gadus nodarbojāmies plānojot Andrejsalas, Lucavsalas attīstību, trīs brāļus jau ieņēmām, veseli folianti taču apzīmēti. Viss velti? Tramus būvē tur, kur iedzīvotājus jāpārvieto ar sabiedrisko, nevis tur, kur baņķieriem patīk. AB dambī kā reiz bija ar transportu viss saplānots, tika saukti par skaitļi zem 10 Mio EUR. Doktor Pacient, kaut kā nekonsekventi, neprofesionāli tas izskatās. Varbūt mums tas plānošanas process ir pilsētplānošanas imitācija? Varbūt esam darbības imitatori un nespējam pieņemt nevienu lēmumu un to sakarīgi realizēt? Kā ta ir tai 4.maija republikā? Varbūt ka politika traucē arhitektūrai un veselajam saprātam?


Doktors Pacients: Re: biedriem imitatoriem [05/05/2016 09:29]

Visā pasaulē rada foliantu kaudzes, taču realize dažus procentus no tiem. Tas ir plānošanas process.Tramvaja būvniecība stimulēs iedzīvotājus pārvietoties ar sabiedrisko, nevis ar auto. AB dambī transports bija saplānots tikai dēl arhitektu un politi;ķu ambīcijām par Bilbao efekta radīšanu Rīgā pretēji veselajam saprātam. Mazāk ambīciju, vairāk profesionalitātes, Miķeli!


Miķelis: Re: biedriem imitatoriem [05/05/2016 10:00]

Koncertzāle uz AB dambja IR pasaules klases projekts, kuru noairēja politiķi un viņu neprofesionālie padomdevēji - arhitekti. 70 +30 ir 100, akurāt koncertzāles cena ar visu infrastruktūru. Tirliņ process turpinās, vai ne? Esinopircis jauno LA un izlasījis JL rakstu par Lucavsalu? Varam profesionāli padiskutēt?


Miķelis: Re: biedriem imitatoriem [05/05/2016 10:17]

Ievadam dažas rakstā neminētās Lucavsalas attīstības problēmas:

1. Applūstošās teritorijas šobrīd, domājot par okeānu ūdens līmeņa celšanos +- 60 cm - 1.0 m tuvākajos 30-50 gados ( optimistiska prognoze ) cik izmaksās krastu nostiprināšana pret eroziju.

2. Ģeoloģiskie apstākļi.

3. Kanāla izmaksas.

4. Radiālais kvartāla plānojums, Rīgai raksturīgs?

5. Infrastruktūra - elektrība, gāze, ceļu tīkls. Cik?

6. Jauni satiksmes pārvadi pār Daugavu, lai nebūtu sastrēgumu. Cik?

7. Tavs mīļais sabiedriskais ( nu vajag taču zemo grīdas tramu ). Cik?

Nu pirms iebakstīt ar pirkstu mākoņos un pateikt - ai, ai kā vajag, nu tā ka acīs cērtas, kāds tad ir eventuālais investīciju cipars visam augstākminētajam. Vai arī esam tirliņi, kuri atkal neko nav paskaitījuši?


Ingurds Lazdiņš AB vs Andrejosta [05/05/2016 18:31]

Vienmēr un jau no konkursa laikiem esmu uzskatījis, ka uz AB dambja bija un ir labākā vieta Modernās mākslas muzejam. Andrejostā vai jebkur citur - koncertzālei. Pamatojums - visvienkāršākais - uz muzeju tauta iet kājām, brīvdienās un/vai pa Vecrīgas centru staigājot, t.sk. ārzemnieki, redz, atceras un ieinteresējas (par uz AB dambja redzamu būvi), un 10 min laikā ar kājām labprāt pāri Akmens tiltam var aiziet. Muzejam nevajag mega parkingus, kam tur (uz AB) arī fiziski nav vietas!

Ar koncertzāli - tieši pretēji. Neviens neiet nejauši (vismaz bez biļetes kabatā), un ... neviens neiet kājām. It īpaši augstpapēdenēs... Ja ne citādi, tad ar taxi. Arī vienlaicīgais apmeklētāju pieplūdums atsevišķajās priekšnesumu stundās 10iem reižu lielāks! Tāpēc Andrejsalā, kas tālāk, un, kur vietas gan parkingiem, gan taksometru plūsmai pietiekami, īstā vieta būtu tieši jaunajai koncertzālei, ne muzejam, kā kādam labpatikās domāt kurā tur gadā. Varbūt arī tagad.

Kāpēc pie mums plāno ačgārni? tas cits jautājums, tam varētu būt vairāki un visdažādākie iemesli.


Miķelis: Re: AB vs Andrejosta [05/05/2016 18:45]

Varu piekrist, ka vieta uz AB dambja ir ekselenta arī Laikmetīgās mākslas muzejam, jo tā vai citādi piederētu mums visiem, nevis dažiem baņķieriem. Komplektā ar Venta zaļajiem projektiem tas varētu būt jauns un kvalitatīvs Pārdaugavas kvartāls, kuram turpinājums varētu būt Ķīpsalas augstceltnes ar jau risināto transporta shēmu. Piedevām , Ingurd, tur uz AB dambja varētu atrasties pat koncertzāles un LMM hibrīds sliktākajā ( naudas trūkuma ) gadījumā. Kāpēc pavelkamies uz jauniem un jauniem bezjēdzīgiem plāniem? Tā ir mistika! Man, kā cilvēkam, kas māk rēķināt nav saprotama šī svaidīšanās. Nopietni veči, uzvalkos, itāļu rokām darinātās kurpēs ... un tirliņi. Valsts pārvalde un stumj mākoņus. Jokaidī, varbūt čaļiem jāuzdāvina kalkulatori "Fēlikss" ( padomju ražojums ), citādi kā kaut kas jāplāno, tā visi salec dirižabļos un aidā...


Miķelis: Re: AB vs Andrejosta [06/05/2016 09:39]

P.S. Pa vidu starp Andrejsalu un centru ir Rīgas pasažieru osta - ideāla vieta Laikmetīgās mākslas muzejam. Nekur Eiropas lielpilsētās kuģi nemet tauvas un nepietauvojas pie prezidenta pils, izpūzdami dīzeļdūmus pa visu perimetru. Prāmju piestātnes ir ērtas, ar labu satiksmi ar pilsētu un tūristi kājām ar čemodāniem nediebj uz Vecpilsētu. Kāda ir Tava versija par pilsētplānošanas vētraino dabu?


Arturs Pērkons: Re: AB vs Andrejosta [07/05/2016 10:09]

Uzzināju, ka jaunu koncertzāli attīstīs un cels Merks Skanstes rajonā. Slēgtā konkursā uzvarējis rēzeknes Gora autori VMS.

No valsts puses šie abi pasākumi - MMM & koncertzāle izskatās - nu ko ta mēs, mēs jau neko nevaram :(


Miķelis: Re: AB vs Andrejosta [09/05/2016 12:32]

Arhitektūra, tāpat kā jebkura māksla, ir garīga disciplīna ( cilvēka apziņas daļa ). Tai pat laikā otrā svaru kausā atrodas finanses, kuras Latvijā faktiski ir politisko partiju un tām pietuvināto būvfirmu kontrolē ( ar atsevišķiem izņēmumiem izglītotu krievu investoru izskatā, skat Kado Karim un SZK Jūrmalas objektus ). Līdz ar to Arhitektūras īpatsvaram ir tendence samazināties, notiekot cīņai par resursiem iekšējā tirgū. Iztrūkstot garīgai komponentei valsts pārvaldē, nav izpratnes par valsts pamatvērtībām, un tās reprezentācijas uzdevumiem kultūrai, kura simbolizē nācijas varēšanu. Notiek izmainīšanās "sīkumos", latviešu nācijas spējas orientēties zudums. Līdzīgs process notika Ukrainā, pirms visiem notikumiem - tur notika totāls kleptokrātisms valsts pārvaldē, bruņotajos spēkos, "informācijas lauka" piesārņošana ar impēriskām idejām.

Tas, ka esam uz bīstamu notikumu sliekšņa, liecina daudzas indikācijas. Pietiek uz 1 h ieslēgt Rossija TV, lai saprastu, ka tur notiek eksperiments ar cilvēku apziņu, gluži kā WWII priekšvakarā Vācijā. Kā tuvojošos notikumu priekšvakarā saglabāt latviešu intelektuālo eliti ( arī arhitektus), tas šķiet svarīgākais jautājums šodien, jo elite ir tā kas spēj analizēt kļūdas un nepieļaut tās otreiz...


Ingurds Lazdiņš Re: AB vs Andrejosta [09/05/2016 13:51]

kam-to-vajag

nosauc vismaz 3 reālus spēkus, kam to varētu vajadzēt? Es domāju "analizēt kļūdas un nepieļaut tās otreiz".

Tev patīk visu izprast, argumentēt un pievest pie loģikas. Bet katrai valdošajai elitei jau tās ir tikai viņu, "pirmās reizes" un tās konkrētās "paaudzes" kļūdas, ne tā?

Tad kam, Miķeli, varētu vispār kaut kas interesēt, un kur nu vēl "arhitektu intelektuālās elites" aizsargāšana un iesaistīšana, ja tajā pat laikā paša un mūsu visu un katra maciņš brēc?..

Piramīda, Miķeli, piramīda.

Par pilsētplānošanu, ko iepriekš vaicāji, neizteikšos. Pārāk abstrakti un emocionāli sanāks. Jo nav jau konkrēta priekšmeta, projekta, programmas, nodaļas, par kuru izteikties. Ko vērti jau kaut vai 2 vispārzināmie fakti vien - par Rīgas centrā tukšajiem bez dzīvibas namiem un parcelēm, vienlaicīgi ar jaunu mikrorajonu un teritoriju "apgūšanu" piepilsētā, un otrs - agonizējošās, cita vārda neatrodu, publiskā transporta pakalpojumu cenas uz uzpūsto tā paša transporta vienību iepirkuma cenu un nenovēršamās nanoapkopes ikdienas izmaksu fona. Tur jau prokuroram būtu jājautā. Bet arī tā ir pilsētplānošana.

Kad galva nedraudzējas ar pilsētu (vismaz 3 nozīmēs - kā plānošana, gudrība, kā mērs, kā valsts galvaspilsēta), tur nav ko apspriest. Varbūt vari iepazīstināt ar Pilsētas attīstības plāna autoru (-iem)? Nē? Bet, ja nav konkrēta Autora (nu, labi, autoru grupas, bet personiskas, vai vismaz - koncepcijas), par kādu vispār Plānu un plānošanu var runāt? Sorry.


Miķelis: Re: AB vs Andrejosta [09/05/2016 14:32]

Domāju, ka ar saprātu apveltītu cilvēku ( arhitektu ) nav nemaz tik maz, secinājumus un attiecīgi rīcības plānus izstrādājam mēs visi. "Pirmās reizes" latviešiem ir tāpēc, ka daļa elites tika iznīcināta brutālā genocīdā, otra daļa, kura emigrēja, negribēja neko analizēt, ātri iekārtojās un katru vakaru domāja, - cik labi ka esam te - aiz dzelzs priekškara un dīķa otrā pusē. Atgriezās labi ja 2%.

Par maciņu, Ingurd. Ir ļoti daudzas nišas arhitektu darbam, kuras neredzam, kuras nenes tūlītēju peļņu, bet dod iespēju praktizēt profesijā. Piemēram, Prickera balvas laureāts arhitekts Šigeru Bans jau kādus 12 gadus nodarbojas ar humanitārajiem projektiem - projektē un uzstāda elementāras mājas katastrofu cietušajiem rajonu iedzīvotājiem - papīra caurules ( papīra ), kuras ātri samontē karkasā ar savienojošu elementu palīdzību un pārvelk ar jumta segumu. Pēdējais variants ir tektoniski skaidrs un elementāri uzstādāms + kulta celtnes + sabiedriskās celtnes no tādām pašām konstrukcijām. Perfekti un darbojas. Man šķiet, Arhitektūra mainās, mainās un dažādojas. Latvijā tiek ražots labas kvalitātes finieris. Kāpēc mēs nevarētu eksportēt līdzīgas idejas?

Par pilsētplānošanu. Kaut kur visā tajā ķēdē šobrīd sēž "Snoudens" un domā - atklāt tās shēmas vai pasēdēt klusu. Un gan jau, ka nonāks pie pareiziem secinājumiem. Iluzorā pasaule "viss ir labi pie mums" pamazām brūk, jo mēs, kuri domājam, kuri māk rēķināt, saprotam, ka lielākā daļa plānu, kuri sacerēti atrodoties "dirižabļos" ir ,sorry par svešvārdu, - "fufelis". Gudrība ir reta parādība valsts varas gaiteņos, bet mēs diskutējot par absurdām lietām, varam tai palīdzēt. Patiesība neatrodas glancētos žurnālos, patiesība rodas diskutējot cilvēkiem, kuri cenšas domāt par "kopējo labumu". Tādu arhitektu vidē nav maz - esmu optimists.

P.S. Paceļam problēmas, izdiskutējam, tādēļ jau šis portāls radīts! Visi strādājam vienā profesijā un lielākā vairumā esam domubiedri.


Aristotelis: Re: AB vs Andrejosta [10/05/2016 15:40]

[i]latviešiem ir tāpēc, ka daļa elites tika iznīcināta brutālā genocīdā, otra daļa, kura emigrēja, negribēja neko analizēt, ātri iekārtojās un katru vakaru domāja, - cik labi ka esam te - aiz dzelzs priekškara un dīķa otrā pusē. Atgriezās labi ja 2%.[/i]

Un tagad notiek tieši tas pats. esmu pieskaitāms pie tās jaunās paaudzes un saviesīgos pasākumos satiekoties ar draugiem/paziņām statistika rāda, ka lielākā daļa no talantīgo paziņu loka ir pabijuši ārzemēs un tur palikuši vai atgriezušies, bet tāpat plāno pamest LV.

Un šajā gadījumā lielu lomu spēlē vēriens + atalgojums. nav gluži normāli, ka par vienādu pakalpojumu šeit vai aiz treideviņiemkalniem atalgojuma atšķirība var sasniegt 30-50x ( !!! )


Miķelis: Re: AB vs Andrejosta [10/05/2016 17:12]

Protams 30-50 reizes lielāks atalgojums ir arguments, bet vai noteicošais lai pamestu Latviju? Vai šodien visu mēram tikai naudas ekvivalentā, ambīciju apmierināšanas iespējās, ērtībās un izdevīgumā? Tas viss, griesti?

Gudrākie brauc prom, dumjākie paliek? Ieliekam sludinājumu - pārdod RAF "Latviju" , norakstīta, rezerves daļās, var pa daļām, dzinējs ieķīlējis? Tiešām tik lēti visu atdosim, nodzēsīsim gaismu un prom?


Miķelis: Re: AB vs Andrejosta [09/05/2016 14:41]

http://www.tre...arthquake.html

Interneta saite par arhitekta Šigeru Banu, man ir 2014.gada grāmata, par arhitekta izstādi Amerikā, kas veltīta humanitāriem projektiem, ja ir interese, ielikšu nosaukumu.


Miķelis: Re: AB vs Andrejosta [09/05/2016 14:45]

Nike Roshe Run: Nike Roshe Run [04/06/2017 10:09]

Canada Goose jackets: Canada Goose jackets [17/07/2017 20:36]

http://www.fit...stralia.com.au/ Fitflop Australia

http://www.cha...oshepascher.fr/ Nike Roshe Run pas cher

http://www.2017max90.fr/ Air Max 90

http://www.che...axshoes2016.us/ cheap Nike Air Max shoes

http://www.air...hoes-uk.org.uk/ Nike Air Max 90

http://www.air...eonsales.co.uk/ Nike Air Max

http://www.sal...s3chaussure.fr/ chaussure Salomon speedcross 3

http://www.air...s2017-uk.co.uk/ Nike Air Max 2016

http://www.fit...clearances.org/ Fitflop

http://www.nik...x2015outlet.us/ womens Nike Air Max

http://www.max...perfuses.co.uk/ Nike Air Max 90 hyperfuse

http://www.airmaxthea2017.us/ Nike Air Max 2017

http://www.fit...earance.org.uk/ Fitflop

http://www.airmax90shoes2017.us/ Air Max 2017

http://www.ros...menforsales.us/ Roshe Run men

http://www.nik...uns2016.us.com/ Nike Roshe Run

http://www.mon...lets2016.co.uk/ Moncler outlet store

http://www.air...ches-uk.org.uk/ Nike Air Huarache

http://www.her...kellybag.co.uk/ Hermes Kelly bag

http://www.new...dphones.org.uk/ Dr Dre Beats headphones

http://www.max90pascher2016.fr/ Air Max 90

http://www.rosherun-france.fr/ Nike Roshe Run

http://www.bel...ket2017.org.uk/ Belstaff jacket

http://www.bea...ones2017.co.uk/ Beats By Dre UK

http://www.sal...pascher2017.fr/ Salomon pas cher

http://www.mon...etsshop.org.uk/ Moncler outlet

http://www.cgp...cketcoat.co.uk/ Canada Goose UK

http://www.her...irkinbag.co.uk/ Hermes belts

http://www.cgparkajackets.co.uk/ Canada Goose UK

http://www.nik...emmeshommes.fr/ Nike Huarache femmes

http://www.max90femmehommes.fr/ Air Max 90 femme

http://www.fit...sclearances.us/ Fitflop sale

http://www.2017airmax90.us/ Air Max 90

http://www.hua...pascher2016.fr/ Nike Huarache pas cher

http://www.off...x90boutique.fr/ Nike Air Max 90

http://www.air...pascher2017.fr/ Air Max 2017

http://www.fit...arances.org.uk/ Fitflop sandals

http://www.cgparka2017.org.uk/ Canada Goose

http://www.ros...sale-uk.org.uk/ Nike Roshe One

http://www.2017max90.org.uk/ Nike Air Max 2017

http://www.jordans11forsales.us/ Jordan 11

http://www.nik...orwomen2016.us/ Nike shoes

http://www.201...0femmehomme.fr/ Air Max

http://www.nik...maxthea2016.us/ Nike Air Max Thea

http://www.201...speedcross3.fr/ Salomon speedcross

http://www.nik...ax2016sales.us/ Nike Air Max 2016

http://www.can...utletuk.org.uk/ Canada Goose outlet UK

http://www.mon...utletsuk.co.uk/ Moncler outlet

http://www.fit...arancesales.us/ Fitflop

http://www.nik...toresonline.us/ Nike outlet

http://www.cha...omon-france.fr/ chaussure Salomon

http://www.air...acherun2017.us/ Nike Air Huarache

http://www.jor...oesforsales.us/ Jordan shoes for sale


mens yeezy shoes: mens yeezy shoes [12/08/2017 21:59]

http://www.yee...50v2zebras.com/ Adidas Yeezy Boost 350 v2 kids

http://www.yee...50shoes950.com/ Yeezy Boost 550


Nike Air Max 2017: Nike Air Max 2017 [29/08/2017 06:07]

http://www.air...ches-uk.org.uk/ Nike Air Huarache UK

http://www.sal...s3chaussure.fr/ Salomon speedcross 3

http://www.fit...clearances.org/ Fitflop clearance

http://www.jordans11forsales.us/ Jordan 11

http://www.fit...sclearances.us/ Fitflop clearance

http://www.mon...utletsuk.co.uk/ Moncler UK

http://www.2017max90.fr/ Nike Air Max 90

http://www.airmax90shoes2017.us/ Nike Air Max 2017

http://www.jor...oesforsales.us/ cheap Jordan shoes

http://www.cgparkajackets.co.uk/ Canada Goose UK

http://www.max90pascher2016.fr/ Air Max 90 pas cher

http://www.air...eonsales.co.uk/ Nike Air Max

http://www.201...0femmehomme.fr/ Air Max 90 homme

http://www.nik...uns2016.us.com/ Nike Roshe Run

http://www.mon...etsshop.org.uk/ Moncler

http://www.air...hoes-uk.org.uk/ Nike Air Max 90

http://www.201...speedcross3.fr/ Salomon

http://www.fit...stralia.com.au/ Fitflop

http://www.ros...sale-uk.org.uk/ Nike Roshe

http://www.max90femmehommes.fr/ Air Max 90

http://www.off...x90boutique.fr/ Nike Air Max 90 hommes

http://www.airmaxthea2017.us/ Nike Air Max 2017

http://www.air...pascher2017.fr/ Air Max

http://www.her...irkinbag.co.uk/ Hermes belt

http://www.cha...omon-france.fr/ Salomon

http://www.ros...menforsales.us/ Roshe Runs

http://www.nik...x2015outlet.us/ Nike Air Max 2015

http://www.cgparka2017.org.uk/ Canada Goose

http://www.rosherun-france.fr/ Nike Roshe

http://www.fit...earance.org.uk/ Fitflop clearance

http://www.che...axshoes2016.us/ cheap Nike Air Max

http://www.cha...oshepascher.fr/ Nike Roshe Run pas cher

http://www.air...acherun2017.us/ Nike Huarache

http://www.yee...2stores.us.com/ yeezy boost 350 v2

http://www.air...s2017-uk.co.uk/ Nike Air Max 1

http://www.new...dphones.org.uk/ Dr Dre Beats headphones

http://www.sal...pascher2017.fr/ chaussures Salomon pas cher

http://www.fit...arancesales.us/ Fitflop clearance

http://www.nik...orwomen2016.us/ Nike running shoes

http://www.nik...emmeshommes.fr/ Nike Huarache

http://www.yee...50shoes950.com/ Yeezy Boost 750

http://www.nik...maxthea2016.us/ Air Max Thea

http://www.fit...arances.org.uk/ Fitflop sandals

http://www.yee...50v2zebras.com/ Adidas Yeezy Boost 350 v2

http://www.her...kellybag.co.uk/ Hermes Birkin bag

http://www.nik...ax2016sales.us/ Air Max 2016

http://www.mon...lets2016.co.uk/ Moncler outlet store

http://www.hua...pascher2016.fr/ Nike Air Huarache

http://www.nik...toresonline.us/ Nike outlet store

http://www.cgp...cketcoat.co.uk/ Canada Goose UK

http://www.2017airmax90.us/ Nike Air Max 90

http://www.can...utletuk.org.uk/ Canada Goose outlet

http://www.hua...runpas-cher.fr/ Nike Huarache

http://www.2017max90.org.uk/ Nike Air Max 2017 sale

http://www.max...perfuses.co.uk/ Nike Air Max 90 hyperfuse


saņemti 32 komentāri

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.