a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Alternatīvs priekšlikums Depo veikalam Jelgavā

<< Projekti

Alternatīvs priekšlikums Depo veikalam Jelgavā

Pagājušajā gadā uzvirmoja kaislības ap Depo veikala ieceri Jelgavā, pils tuvumā. Arhitektūras konkursa rezultāti gan apmierināja žūriju un lokālplānojuma prasības, taču nemaina faktu, ka šāda milzīga un komerciāla ēka pils tuvumā, vienalga dominēs ainavā, neraugoties uz to, cik īpaši dizainētas būtu veikala-noliktavas fasādes.

Komentāri:

Sergejs: Atkal līkais? [01/02/2017 11:02]

Vajadzētu vienreiz kopīgi visiem vienoties - vai latviešu arhitektūra ir tik jocīga, ka to jāierok zemē ( LNMM ), pa pusei jāierok zemē ( LMM ) vai tomēr jāuzber kalns priekšā ( Depo Jelgavā )?

Rastrelli vs. Depo:

1. Katra no ēkām ir sava laika iezīme ekskluzivitāte vs. masu patēriņš, līdz ar to Depo savā ziņā ir Latvijas 21 gs. "Laikmetīgā arhitektūra".

2. Vai ir gudri arhitektūras pieminekļu aizsardzības zonā aizliegt būvēt jebko vai izvirzīt drakoniskas prasības? Filozofisks jautājums, jo arhitektūras pieminekļu uztvere katrai tautai atšķiras.

3. Ja šis Depo nav labs, ko darīt ar pārējiem, kuri ir vēl tizlāki? Ko darīt ar Maximām, Rimi, Plazām, Moliem, Origo un citām dekorētām kastēm? Ko darīt ar IKEA, kas ir tikpat tizls? Vai tomēr samierināties kā ar degvielas staciju eksistenci?

4. Kaut kur Jelgavas pils pagrabā savā laikā, pirms tos aizveda uz Rundāles pili, mētājās Ketleru sarkofāgi ar visiem kauliem un mumificējušiem ķermeņiem. Bez jebkādas cieņas pret mirušiem. Jelgavas pils ir mainījusi savu funkciju, kurai tā arī tā īsti neatbilst - izglītības iestāde, kurā māca 100% Latvijas topošo lauksaimnieku. Tātad - modernas izglītības bāzes iztrūkums.

5. Depo tirgo pēdējos ķīniešu resursu pārstrādes "brīnumus", kuri salūzt jau 3 lietošanas stundā un smird pēc lētas plastmasas. Ko darīt ar to? Milzīgu kalnu plastmasas atkritumu, kurus ķīnieši gudru ziņu "iesūta" Latvijā?

6. Varbūt, ka diskusijai Depo vs. Jelgavas pils ir dziļākas, filozofiskākas saknes? Kas tad ir mūsu vērtības? Kas vai kādas?


a: mērogs [01/02/2017 11:23]

Manuprāt, galvenā problēma ir Depo monstrozajā mērogā. Šķiet, pat uzbērums nepalīdz.


a: Re: mērogs [01/02/2017 11:28]

Vai kādam ir ziņas par pēdējo situāciju veikala sakarā? Vai tiešām to nevar apturēt vairs?


a: Re: mērogs [01/02/2017 15:22]

jā nu laikam Ingurda variants būtu ok kompromiss šajā vietā. Jautājums vai tur vēl var ko darīt?


jonis: vietas problēma [01/02/2017 15:00]

Vai še pie vainas nav Jelgavas plānotāji, kas ar vieglu roku atļāvušies zemesgabalam piešķirt komercjēgu?Viņiem ir arī sertifikāti. Veikals tur varētu atrasties vai neatrasties, tikai tālāk no Rīgas ielas par kādiem 200m un 50m no promenādes. Zemes gabalus enerģiskā Dome varētu samainīt. Taču piegružot (burtiski) rekreācijas dabiskās vietas nevienam nevajadzētu būt prestīži. Uz ko zemes īpašnieki cerē šajā vietā, grūti iedomāties, taču ar komerciju daudz vērtīgāk nodarboties būtu kaut kur tālāk no pilsētas centra zonas. Galīgais risinājums Jelgavā būs neordinārs ar klasificētās informācijas garšu.


Kārlis: Re: vietas problēma [01/02/2017 21:54]

Arī, ja 200m no noplukušās (pēkšņās īpašās vērtības, nolaistas līdz kliņķim) pils, putuplastu karnīzīšu aizstāvjiem būtu ko teikt tā vai tā!

Logu ritmiņi, copy paste blakus ēciņu ritmiņi, karnīzīte bēša tur, šur, plastmasas logs ar koka plēves imitāciju - DONE, saskaņots!


Dārts Veiders: Re: vietas problēma [02/02/2017 13:01]

Nu kā to, Kārli, teikt, Kurzemes-Zemgales hercogiste, to simbolizē hercogistes pārvaldes centrālā ēka-Jelgavas pils ( kā jebkuru valsti prezentē tās pārvaldes ēkas), sava laika arhitektūras pērle ( labi Z eiropai raksturīgs vēlīns baroks), kas +- saglabājusies līdz mūsdienām,, kuru cēla tā laika ,konkrētā reģiona meistars - Rastrelli. Tā ir objektīvi Jelgavas telpiskā dominante, tajā tagad ir semantiskā ziņā līdzvērtīga funkcija- Universitāte.

Manuprāt neapstrīdamas ekskluzivitātes- vēsturiski -ideoloģiskais( reminescence par Kurzemes/Zemgales hercogisti kā LR priekšteci ), arhitektoniski-mākslinieciskais ( vienīgā tāda mēroga pārvaldes ēka, kas celta vienā ansamblī, un no konkrēta arhitekta rokas, konkrētā stislistikā), pilsētbūnieciskā ( kā ap to organizējas pilsēta), esošā semantiskā funkcionalitāte( universitāte kā pilsētas telpiskā dominante, noteikti ir pārāka pat par baznīcām, nerunājot par komercfunkcijām). Patiesībā pilnībā pietiktu ar nosaukto, lai nerastos diskusijas par vērtībām un attieksmi pret tām ( kā rezi putuplasta karnīzītes tur nav, juku laikos kad priekšpēdējais hercogs E.J.B. bija izsūtījumā, Jelgava zaudēja par labu Pēterburgas pilīm ( kuras arī kūrēja Rastrelli) lielu tiesu savu arhitektonisko detaļu., un vispār Jelgavas pilij paskarbs liktenis ir bijis, līdz ar visām hercogu mūmijām, kas tās pagrabā. Piemēram Bermonta armijas vienības uzrīkoja fotosesiju ar hercogu mūmijām, kam aizdegti cigāri mutēs salikti.

Patiesībā nozīmēbas ziņā Jelgavai ir lielāks svars kā Rundālei ( ziem un vasaras hercoga rezidences, no kurām pirmā bija Jelgava), tikai Jelgavai nav bijis savs Lancmanis, un Jelgava nav nomaļāk kā Rundāle ( grūtāk paglabāt no postītājiem), un pēc priekšpēdējā hercoga atgriešanās pietika naudas vienam ansamblim, lai savestu to domātajā paskatā -Rundālei, Jelgavas gadījumā nācās samierināties ar to kas palika pēc aplasīšanas.

Rezumējot, kolēģi, ir jāprot atškirt sava laikmeta fona apbūve, vai pat nabadzības apliecinājums( par piemēru koka ēkas RVC teritorijā, kas nav individuālas villas), no būtiskām vērtībām, un nevajag sašust, ja pilsetniekiem liekas, ka pils dominanti nekas nedrīkst izaicināt, tam starpā arī Depo lielveikals ar apgreidotu tipa fasādi. Starp citu Ingurda ierosinājums ir vietā, var pat iztikt bez zaļā jumta, pietiktu ar valni. Vienīgi lielveikalam pašam jāizgudro kā notvert braucējus, ja to nevar darīt telpiskajā konkurencē ar pili.


Žanis: Re: vietas problēma [02/02/2017 14:51]

Depo pircēji nav jāķer ar ēsmu, tie ķeras uz plikiem āķiem;-)

Valnis būtu OK. Patiesībā valstij,pašvaldībai bija jāiespringst uz jaunu Lauksaimniecības universitāti un uz Jelgavas pili jāpārceļ prezidents, jo šim Rīgā patstāvīgi applūst griesti, kaut kas aizdegas, noiet greizi. Kā arī militārā apdraudējuma gadījumā šo saņems ciet diezgan ātri, jo nav kur sprukt un mazliet papresējot liks parakstīt da jebko ( skat.Ulmaņa lietu, kur Ulmanim sarkanie apsolīja brīvu izbraukšanu uz Šveici ( gan caur Maskavu, it kā papīru nokārtošanai ), diemžēl vilciens devās pretējā virzienā - uz Sibīriju. Cita lieta Jelgavas pils, var noorganizēt pilnvērtīgu militāru aizsardzību ar smilšu maisiem logos un perimetrāliem posteņiem.


Dārts Veiders: Re: vietas problēma [02/02/2017 19:23]

Par Prezidenta pili nav peļama doma perfekta pēctecība, doma par reģioniem utt.., Rīgas pilij tādas bagāžas nav un nekad nav bijis, svešu kungu gubernātoru rezidence , pat Cēsu pils kā Livonijas ordeņa sēdeklis ir ar lielāku potenci kā Rīgas pils. Protams tad ir jēga LLU pārcelt uz kādām jaunākām telpām( campus), citas funkcijas gadījumā noteikti nē. Tas protams ja neuzskatām, ka kolēģis neatlaiž sarkasmu. Kā jau rakstīju Jelgavas pilij nav bijuši diži veiksmīgi apstākļi visā tās mūžā. Starp citu LLU tā vietā lai kleķerētu naudu visādādās izkaisītās fakultātēs, varēja arī Jelgavas pili ieviest ( un restaurēt) Jelgavas pili kā sava nākotnes campus'a centrālo elementu ( ir taču kur attīstīties, Pilssala taču ir liela), lai mācās no citām augstskolām RSU, LU, RTU un nevienai universitātei nav tādas centrālās ēkas.


Žanis: Re: vietas problēma [02/02/2017 20:13]

Nav sarkasma. Tev laba doma par LLU kampusu, varētu būt interesanta saspēle vecais ar jauno - 21.gadsimta arhitektūru. Tur varētu sanākt stiprs reģionālais universitātes centrs. Varbūt šiem nav tik daudz naudas cik rīdziniekiem? Vienības gatvē būvnieki izrakuši milzīgu bedri un cik saprotu viss iet bez arhitektūras konkursa.


jonis: vietas problēma [02/02/2017 17:05]

Nu jau pie kārļa pievienojies žanis - merkantīlisma cinisma nekaunoties, laikam cerot lumpenizēt gadsimtiem krātās arhitektūras vērtības ar visām to svētībām, kas patiesos cilvēkos dvēseles apgaro . Minētā attieksme sarūgtina un jājautā, kā arhitektu portālā iederas debīli viedokļi, kas šūpo tā jēgu. Paldies Dārtam par pašaizliedzību.


Žanis: Re: vietas problēma [02/02/2017 18:15]

Gadsimtiem krātajām arhitektūras vērtībām strauji mainoties ģeopolitiskajiem apstākļiem, sākoties konfliktiem, mēdz gadīties ka strauji pienāk gals. Lielisks paraugs Melngalvju nams. Gals pienāk arī no gadsimtu krājēju vienaldzības - Daneršterna nams. Kaut kas tiek stutēts ar protēzēm, kā piemēram Pēterbaznīca ar jaunu dzelzbetona torni. Jelgavas pils liktenis šobrīd nevienu neinteresē, aizbrauc un iemet acis iekštelpās.

Absolūti nekas Jelgavas pils mūžā nemainīsies, ja blakus sliesies Depo ar kalnu vai bez tā. Ja gribi Jelgavas pili atgriezt bijušajā spožumā, jādomā par to kā to izdarīt, nevis par "laicīgo" Depo, kurš varbūt pēc 10 gadiem tiks demontēts, jo var gadīties, ka ķīnieši vienkārši nobankrotēs.

Tā kā varbūt vajag atturēties runāt par svētībām, dvēselēm un apgarojumu pirms neesi izstaigājis Jelgavas pili.


Miķelis: Filozofiski: [06/02/2017 13:14]

Katrs no objektiem attaino sava laika pasaules uzskatu.

1.Rastrelli - monoteismā balstītu filozofiju, kur hierarhijā uzreiz aiz Dieva stāv Valdnieks. Līdz ar to pirmajiem diviem uz hierarhijas kāpnēm augstākstāvošiem tiek veltīts visvislabākais. tas redzams gan kulta, gan piļu u.c. laicīgo pārvaldes ēku būvniecībā. Pārējo var redzēt Brīvdabas muzejā.

2. Depo attaino Rietumu civilizācijas sekularizēšanos un nonākšanu līdz modernajam templim - lielveikalam. Tas nu ir parasti bez logiem, ar virsgaismām un primitīvi vienkāršs, jo saikne ar ārpasauli tikai traucē koncentrēties uz pirkumiem. Globalizācija, standartizācija, elektroniskie norēķini, personības nonivilēšana līdz patērētājam utt. ir šīs jaunās "reliģijas" virzītāji.

3. Jelgavā iezīmējas klasisks šo divu pasaules uzskatu attainojumu arhitektūrā konflikts un baidos, ka tas tiks atrisināts par labu otrajam - modernajam. Tā tas Latvijā pedējā laikā notiek ar visu - koka dzelzceļa stacijas, Jūrmalas "koka pieminekļi", modernisma mantojums "Strēlnieku muzejs". "Zelta zobu" fenomens Latvijas arhitektūrā.

4. Tas protams saprotami, tomēr no šā visa izriet viens personisks jautājums arhitektiem - kas tad ir svarīgāks - nauda, personīgu ambīciju apmierinājums ( salaužot ko vecu un radot ko jaunu ) vai zināms restrospektīvs skats pagātnē un spēja pieņemt ka vecais ne vienmēr jāiznīcina vai jāpārveido līdz nepazīšanai.

Tas tad arī ir profesionālisma, arhitekta kā nobriedušas personības lakmusa papīrs. Rietumos šo "vecā un jaunā konfliktu" risina ļoti delikāti, ar ļoti dažādām metodēm. Pie mums patiešām veiksmīgi piemēri - neiebraucot abos grāvjos - ir ļoti maz. Kas pie vainas? Ambīcijas, alkatība un arhitektūras atkarība. Trīs "A". Varbūt laiks anonīmo arhitektu klubam?


Ingurds Lazdiņš alternatīvā risinājuma prezentācija [16/02/2017 15:51]

Alternatīvā risinājuma prezentācija Jelgavas pilī 15.02.2017.,

pēc domubiedru kopas "Vai Jelgava mūs nepievils" ielūguma.

Publikācija, virsraksts un iespējamie lēmumi par tālākajiem soļiem ir viņu;

ideja, alternatīvais piedāvājums un iniciatīva tādu izstrādāt - mana.

http://www.rus...tiesa.html?m=1

Š.g. 24. janvārī projekta priekšlikuma materiāli ir iesūtīti arī Jelgavas pilsētas Domei.

http://m.tvnet...article/647794


Ingurds Lazdiņš Bravo! [17/02/2017 19:25]

"Bravo!", sniega pika turpina velties - būvatļauja 2 gadus zelētajam risinājumam ir izsniegta - viss, tā teikt, pēc priekšrakstiem - secīgi, likumpaklausības garā, un arī LAS savu roku būs pielikusi.

http://www.lsm...ienems.a224134/


Ingurds Lazdiņš Būvatļauja izsniegta [19/02/2017 21:12]

Nepagāja vēl ne 2,5 gadi, un, skat, arī būvatļauja rokā!...

"Būvvaldes izsniegtajā dokumentā izteikta prasība, ka dekoratīvos uzrakstus, izkārtnes un reklāmas uz ēkas fasādēm jāplāno, respektējot Jelgavas pils tuvumu un apjomu, izvēloties samērīgus mērogus un krāsu risinājumus" - šitas vispār cool - pilnīgākais ūdens! sorry... Skat. saiti: http://www.jel...-ar-papildus-p/


a: Re: Būvatļauja izsniegta [20/02/2017 14:34]

tas ir traģiski...


a: Re: Būvatļauja izsniegta [20/02/2017 14:36]

... tā jau Jelgavai smagi gājis ar vēsturisko mantojumu, bet tagad vēl šādu sviestu vajadzēja pieļaut.


jonis: Būvatļauja izsniegta [25/02/2017]

Tagad mēs varam tikai raudāt pakaļ, kad būvvaldes vadītāja, balstoties uz Andra un Viļa nolēmumu, saskaņā ar visiem likumiem un noteikumiem, ko sarakstījušas doktores - doktores kundzes par konkrēto zemesgabala izmantošanas veidu, tapusi būvatļauja, kas atļauj īpašniekiem nolikt kārtējo kluci tieši tai vietā, kur jelgavniekiem ir vienīgā iespēja upes ainavas klusumā, tās dabas vēertībās gremdēties. Risinājums ar valni dotu maz mierinājuma. Tā iedibinātā būvlaide, pēc kuras uzbūvētas esošās "biznesa inkubatora"ēkas, būtu pietiekoša, lai ar koku audžu stādījumiem norobežotu promenādes ieceri ar dabisko upes ainavu. Aiz koku stādījumu vaļņa varētu dancot pat merkantīlie ciniķi. Kā man teica viens draugs, tautai jāceļ barikādes. Bet, arī paraksti tiek vākti, to ir pie 4000.


Ingurds Lazdiņš vēl par būvatļauju [06/03/2017 21:48]

Interesanti, ka tāda it kā atbildīga un novietnē sarežģīta objekta realizācijai noteicošajā dokumentā (būvatļaujā) nav teikts ne vārda par pašu arhitektūras konkursu, jebkādām tā izraisītām konskvencēm vai kaut vai pēctecību risinājumos. Varam jau apmēram iedomāties, pie kā tas var novest...

Interesanti arī, kāda LASam šajā sakarā pozīcija? vai tā bija domāts? ir viss ok un tā tam jābūt? es domāju - no procesa pārraudzības viedokļa vismaz...

Tātad:

1) pilnīgi nekur visā dokumentā nav pieminēti notikušā konkursa rezultāti vai kaut mazākais pienākums ko realizēt, piemēram, no žūrijas novērtētā;

2) tā vietā - tabulas p.8.2. un arī iepriekš tekstā - tieši pretēji - paredzēts, ka fasāžu risinājumi vēl tikai jāskaņo darbu gaitā un vienīgais nosacījums tagad - tiem jābūt "samērīgiem mērogos un krāsu risinājumos","respektējot pils tuvumu" - formulējumos pilnīgākais "ūdens" un laba vieta, kur vēlāk izvērsties skaņojošajām instancēm ar saviem vairāk vai mazāk politizētiem traktējumiem un "samērīguma" interperetācijām - par labu vienai vai otrai pusei, vai pilij, ja paveiktos...

3) konkursa rezultāti un jebkāda pēctecība vai saistības Attīstītājam tā sakarā nav pieminētas arī p. 9. un 9.1. ("Citas prasības"), līdz ar ko - "visi gali ūdenī"...

4) nekas būvatļaujā, tā pat kā žūrijas lēmumā nav teikts par Vecās Strēlnieku ielas aizbūvēšanu vai tomēr saglabāšanu... Vai arī tas ir tik mazsvarīgs un pēc vajadzības abējādi risināms jautājums?

Atgādinājumam - pa Veco Strēlnieku un (vai tomēr - tikai(!)) Peldu ielu var nākties organizēt burtiski visu milzīgā DEPO apgādi....


Ingurds Lazdiņš diskusija r4 [23/03/2017 18:45]

http://lr4.lsm...amp;detached=1

Interesanti, ka visā 3/4 st. garajā ierakstā nedzirdēju vismaz 2 būtiskās atziņas:

1) ka pilsētas pašvaldības un tās vadītās būvvaldes/pilsētplānotāju atbildība ir - atbildīgās vietās veidot un pieņemt VIETAI ATBILSTOŠUS ĪPAŠOS apbūves nosacījumus - un, ja paši netiek galā, tad vai nu pieaicināt profesionāļus uz līguma pamata savlaicīgi, vai vismaz rīkot konkursu par atbildīgās vietas attīstību un principiālo risinājumu (nevis, kā šajā gadījumā, par fasāžu noformējuma variantiem investora vizuālo standartu grožos). Bet, jebkurā gadījumā, TĀ IR PAŠVALDĪBAS ATBILDĪBA un lēmums, ko viņi katrai konkrētajai vietai savos apbūves noteikumos vai lokālplānojumos nosaka, pieprasa vai pieļauj un,

2) kā arī to skaidri pateica Rāviņa k-gs, Jelgavas mērs, konkurss AR ŠĀDIEM NOTEIKUMIEM ŠAJĀ VIETĀ ir organizēts ciešā sadarbībā ar LAS, viņš pat teica - "ir LAS kopā ar (kādas tur) firmu organizēts" vai otrādāk...

Citiem vārdiem sakot - būtu jāpasaka un jāatzīst, ka laža ir nolaista visupirms jau t.s. Jelgavas lokālplānu sacerot, kur zemes gabalam pašā upes krastā, tiešā pilsētas centra, rekreācijas zonas un atzīta vēstures pieminekļa tuvumā nav iedoti nekādi, būtiski atšķirīgi noteikumi no pārējās ierindas komercapbūves tajā joslā gar ielu (ja neskaita prasības fasādes noformējumam un vērā neņemamo piebildi par dažādo stāvu augstumu), kā rezultātā konkursa uzdevums bija vienos vārtos - pasūtītāja šauri ekonomiskās interesēs - un otrkārt,

ka LAS šāda konkursa uzraudzībai vai organizēšanai ir piegājusi pilnīgi formālistiski - labākajās plānošanas birokrātijas tradīcijās, līdz ar to uzņemoties (bet tas netika pateikts) tik pat lielu savas puses līdzatbildību par bezjēdzīgu procesa rezultātu un (kultūr)videi sagaidāmo kaitējumu. Sorry.


Dārts Veiders: Re: diskusija r4 [23/03/2017 20:47]

Ingurd, Tu jau arī pacēlies revolūcijai tad , kad jelgavnieki pacēlās, tā ka to mucu neesi tik nasks LASam virsū ripināt. Ja visi piekrīt ,sākot no VKPAI(lai arī ar zobu sāpēm, nenoliegšu), Jelgavas plānotāji, utt.., tad ko ? Dumpoties? Par ko, ja neviens , ieskaitot pašus jelgavnieku-dumpiniekus, sākuma stadijā nekā nereaģēja? Teikšu Tev Ingurd vienu, nav liela māksla pēc kaujas ar kulakiem vicināties, Tev un Tavam ( nenoliedzami sakarīgajam) piedāvājumam vajadzēja būt kā minimums konkursa priekšlikumā, ja ne pirms tā, nevis parādīties tad, kad kara darbība ir noslēguma fāzē, tad arī nav ko brīnīties par sekām.

Nenoliegšu, ka ideja kā tāda Jelgavas pils-universitāte v. angārs-bode, nav labi kontrasti vienā telpiskajā ainavā, tomēr, ja viss ir ielaists tik tālu un īstie atbildīgie- Jelgavasdome, būvvalde un VKPAI, klusi stūrītī pīpē, un pārējie joprojām neklapē ne ar ausi, LAS' am uzmesties par iniciātoru šādai revolūcijai ir neprātīgi, jo LASam atšķirībā no VKPAI un Jelgavas Būvvaldes nav ietekmes instrumentu izņemot pabļaustīšanos mēdijos, tieši tikpat cik Tev.


Ingurds Lazdiņš Re: diskusija r4 [24/03/2017 11:15]

Dārt, pārsvarā ar interesi un atzinīgi ievērtēju Tavus viedokļus komentāros, bet, jāsaka, šoreiz pilnīgi būsim nesapratušies - vispirms - nezinu neko par "Jelgavnieku revolūciju".

Savu piedāvājumu 2017. gada pašā sākumā uzzīmēju, kad vēl nebiju pētījis ne projekta aktuālo virzības gaitu instancēs, ne arī ko zināju par Jelgavas iniciatīvas grupu pret DEPO tajā vietā vispār. Uzzīmēju, jo nespēju noskatīties, ka tik nozīmīgā vietā vispirms saorganizē pasākumu ar pilnīgi bezcerīgu projektēšanas uzdevumu (konkursa nolikumu, apbūves nosacījumiem), un pēc tam vēl paši kā velns ar krupi netiek galā - pus gada laikā pēc konkursa - nekāda rezultāta!

Konkursam priekšlikumu nesniedzu, jo tas pilnībā neatbilstu (LAS apstiprinātajiem un izsludinātajiem) konkursa noteikumiem - uzdevumam. Tā būtu pašnāvība. Kam man teksti - "jā, paldies, saņēmām, bet netiks vērtēts, jo bla, bla, bla..."? Risinājums gan man bija skaidrs jau vasarā.

Tā vietā - mani šajā lietā visa rezultātā uztrauc tikai 2 (divas) konsekvences - atkārtošos:

1) ka būvvalde un plānotāji, rakstot apbūves noteikumus vispirms paši iedēj šo pretrunu vietas nozīmīgumam - nespēj kvalitatīvi prognozēt un veidot cienījamas pilsētvides attīstību tik nozīmīgā teritorijā, un

2) ka LAS saņemot šo un šādu projektēšanas uzdevumu kopā ar konkursa nolikumu - mierīgi "izlaiž to cauri" labākajās būvvalžu birokrātijas tradīcijās - "tā, būvlaides ir, prēmijas būs, varianti tiks iesniegti - tātad, apstiprinam".

Vai ir jēga, vai nav šādai "sacensībai", vai ir ņemts vērā vēstures un arhitektūras pieminekļa tuvums un, vai ar šādas (primitīva konkursa) procedūras palīdzību ir kaut mazākās cerības saņemt ko vietai piedienīgu un nākotnei vērtīgu - šoreiz nav ticis pat analizēts. Lūk, TĀ ir LAS atbildība un laža.

Citiem vārdiem sakot (divi dakteri sarunājs) - "jā, jā, pacients vesels, tik nedzīvs"...

LAS`a ietekme un privilēģija, ja kāds nu galīgi nav pamanījis, kā reizi būtu NEPSTIPRINĀT un NEORGANIZĒT šādus balagānus, kā sacensību par lielveikala kastes fasāžu noformējuma dizainu Rastrelli pils panorāmas zonā - ar visu to pašu tirgus vizuālo identitāti, reklāmu un nekādā veidā neatņemamo pārējo (būvmateriālu) supermarketa šarmu tik nozīmīgā un īpašā novietojumā - pamanīt to, ko teritorijplānošanas ierēdņi paši varbūt tiešām neredz, nevar vai... viņiem kāds neļauj saskatīt. (punkts)


Dārts Veiders: Re: diskusija r4 [24/03/2017 12:04]

Par pirmo piekrītu , un nevajag aizmirst VKPAI līdzdalību.

Par otro nepiekrītu, ja visi ieskaitot VKPAI ir gatavi redzēt to bodi tur , ko var daŗit LAS? Un kāpēc, kas būs tas iemesls, trača tajā laikā nebija, plosījās pirms konkursa tieši VKPAI un Jelgavas Būvvalde un pie kaut kāda lāpījuma nonāca kopā ar Pasūtītāju, Tavs priekšlikums kā reizi parādīja, ka var uztaisīt tā ,lai lielveikals nekožas ar pili, un beigu beigās, ja Tu gribēji startēt ar savu priekšlikumu, un Tu baidījies , ka atšūs uzdot konkrētus jautājums gan žūrijai, ar cc Jelgavas būvvaldei , VKPAI, LAS. Ja tie tad atbildētu Tev nepieņemami, tad aŗi varētu runāt par bezatbildību un lažām. LR konkursos ir ūber tizla prakse, vai nu uzliekam kluci nolikumam un visam pārējam un radam savu ģeniālo priekšlikumu, pat neparādot savā priekšlikumā , kas ir pārkāpts un kāpēc( aiz tizlumu, vai aiz bezkaunības, un otra galējība visu precīzi kā rakstīts, lai aŗi pat skaņojot projektus ir sadaļa - atkāpes no normatīviem, kuras var, vai nevar skaņot. Patiesība ir pa vidu, ja Tev liekas, ka konkrētā lieta, prasība ir nepareiza, un Tu iesniedz kaut ko citu, kas ir pareizāks Tavuprāt, tad uzraksti un pamato to, visādā gadījumā diskābeli Tev par to nedrīkstētu dot, galvenais , ka Tu patas esi norādījis ko Tu neievēro un ko Tu neievērotā vietā dari, un kāpēc.


Ingurds Lazdiņš Re: diskusija r4 [24/03/2017 15:33]

Kas tieši varētu būt par iemeslu, kāpēc nedrīkstētu dot diskābeli? Un kā es ar to varētu rēķināties?? taisot visu konkursa programmu, visiem iesniedzamajiem materiāliem....

VKPAI, kā reizi, ir pret. Nezinu, ko viņi atšķirīgu būtu izpildījuši pirms konkursa, kā Tu saki - par to neesmu informēts.

LAS pilnīgi konkrēti bija iespējas NEPARAKSTĪT un pilnīgi jau nu konkrēti - NEORGANIZĒT (kā izsacījās Rāviņš) šādu konkursu un šādā formā - ja kāds būtu edziļin'ajies un ar savu viedokli (lasi - mugurkaulu). Te nav runa par LAS protestēšanu, bubināšanu vai "pabļaustīšanos mēdijos", kā Tu raksti.

LASam varēja būt pilnīgi konkrēyta sava profesionālā pozīcija - piedalīties, laipni pakalpot, kā tagad, vai norādīt, ka tomēr nepieņemams pasākums.

Un nekāda revolūcija nevienam nav jātaisa.

Tā pat kā man nav intereses pašvaldību, būvvaldi, pasūtītāju un vēl sazin ko ārstēt, ne arī, kā Tu raksti - "uzdot konkrētus jautājums gan žūrijai, ar cc Jelgavas būvvaldei , VKPAI, LAS". Kam man tas? Manā brīvajā laikā un par manu naudu?

Es savu piedāvājumu iesniedzu Pasvaldībai un Attīstītājam.

Pēc tam - arī VKPAI.

Neviens no uzskaitītajiem, starp citu,l nav pateici, ka priekšlikums būtu pretīgs, nelietojams, neperspektīvs vai vietai neatbilstošs. Drīzāk pretēji. T.sk. Attīstītājs.


Dārts Veiders: Re: diskusija r4 [28/03/2017 10:10]

Redzi, ja Tu runā un strādā uz atklātām kārtīm, šaubos, vai kāds būs tāds bezkauņa, ka nošūs cilvēku , kurš prasījis atļauju konkursa laikā VKPAI, Jelgavai, LASam un Pasūtītājam, par iespēju pilsētai veselīgākā veidā atrisināt konkrēto problēmu. ( tas ka tas būtu jāprasa uz atklātām kārtīm gan ir fakts un tas velk aiz sevis riskus , ka Tavu redzējumu uzķers konkurenti un ka pie šī redzējuma Tu nebūsi vienīgais. Viss ir atkarīgs no jautājuma, adresātiem un publiskuma. Vai Tavs risinājums ir pretrunā apbūves noteikumiem? Likumdošanai? Tikai nolikuma shēmai, un tur Tu noteikti būtu guvis no augstākminētajām instancēm un organizācijām atbalstu, pat ja Pasūtītājs purkstētu par negribēšanu.

VKPAI ar vienu teikumu ir pret, bet tālāk seko, ja nu tomēr... , tad tā un šitā piekrītam. Tā ka svētākam par pāvestu neredzu iemeslu būt. Tas ir redzams viņu noteikumos.

Kāds ir iemesls neorganizēt? Jo man, Tev, vēl kādam kaut kas liekas, mums ir subjektīvs viedoklis, kur bija pilsoniskā nepakļaušanās, kur bija jelgavnieku pilsoniskā nepakļaušanās utt..? Pirms konkursa.

Tieši par to ir Ingurd runa, tieši Tavam priekšlikumam( radnieciskam aŗi no kāda cita) arī bija jābūt uzvarētājos, bet redzi ir tāds teiciens:" Tev piedots taps ja nevarēji, nemūžam ja negribēji...", diemžēl Tu varēji , bet negribēji un tajā vietā meklē, ka kāds cits pie vainas ir- LAS utt...


Ingurds Lazdiņš Re: diskusija r4 [28/03/2017 21:31]

"nošūs"? "prasījis atļauju"?? drusku neiebraucu...

par "uzķeršanu" gan neraizējos, pret to ir savas receptes (ja pareizi sapratu, ko domāji)

"Pretrunā apbūves noteikumiem"?? Nu, bet, protams. Tur jau visa sāls. Ka Jelgavplānotāji ir piegājuši konkrētajai parcelei absolūti shematiski - tā, ka tur neko citu, kā standarta kasti ar visu košo fasādi nemaz gribēdams nevari ielikt. Manā gadījumā es, kā minimums, pārkāpju visām saspraustajām atvirzītajām būvlaidēm, kuras pašas, kā redzams, tā pat neko neglābj un vietu nepasargā. Bet ir un skaitās neaizskaramas (ar LAS akceptu, kas tev tik ļoti nepatīk, ka pieminu).

Pāvestu - nesapratu, kāpēc pieminēji - arī neiebraucu. Es par arhitektūru - vietai labāko risinājumu vairāk.

"Kāds ir iemesls neorganizēt? Jo man, Tev, vēl kādam kaut kas liekas, mums ir subjektīvs viedoklis", Tu vaicā? Ha, es nerunāju par subjektīvu, bet profesionālu - eksperta - viedokli. Uz kādu LAS vajadzētu pretendēt, vajadzētu pavilkt, ne?...

Nobeigumā - ja vainu piemini - nav runas par to un vainu nemeklēju. Es vairāk par to, ka LAS jautājumam (pēc būtības) vispār nepieslēdzās, un to nu gan varētu no profesijas (ētiskā) flagmaņa sagaidīt un prasīt. Bet "vaina", kā smejies.... tā tāda margināla kategorija šajā gadījumā - nav jau nekas tāds (pierādāms slikts) noticis! ;) ;)

Vai tagad paskaidroju, kāpēc nepiedalījos un NEVARĒJU piedalīties?

Taviem vārdiem izsakoties - jo uz pašu Pāvestu (apbūves noteikumiem) būšu laikam atvēzējies!! :) tāds liktenis.


VD: Re: diskusija r4 [29/03/2017 11:20]

Par apbūves noteikumiem neiespringsti - arī konkursā neviens (izņemot mūs ;) tos neņēma vērā. Tā kā varēji piedalīties, ja jau tev arī bija ko teikt! Piemēram uzvarētājs - neievēroja ne brīvās teritorijas, ne apbūves blīvumu, ne stāvvietu skaitu, ne stāvvietu izvietošanas liegumu, ne apstādījumu teritorijas. Un runa nav par sīkumiem 5-10%. Normālā konkursā = automātisks DQ. Interesanti ko konkursa žūrijā darīja Jelgavas Būvvalde, kas pati šos nosacījumus izstrādāja.

Mūsu priekšlikums, protams, bija maksas pakalpojums, tādēļ arī sevišķi necepos. Attīstītājiem (patiesībā, šīs situācijas ķīlniekiem, kurus konsultē mudaki) rekomendējām vismaz ievērot apbūves noteikumus, jo, pretējā gadījumā, ikviens (piemēram kāds biznesa konkurents) visu šo ieceri juridiski “pakārs stabā”.

P.s. Ingurd, apbrīnoju tavu cīņas sparu un resursus. Vizuālos materiālus, ko izmantoji savas ieceres prezentēšanai jau nu varēji paprasīt ;)


Dārts Veiders: Re: diskusija r4 [29/03/2017 11:30]

"automātisks DQ" , kur Tu Venti esi šādu situāciju LR redzējis? Kāds LR , jebkurā konkursā ir ticis diskvalificēts( nerunājot proatams par prasti pusuztaisītiem darbiem) ?


LV: Re: diskusija r4 [29/03/2017 12:45]

... tiešām neviens nenāk prātā, tomēr LV konkursi mēdz būt dažādi (pārsvarā attieksme pret apbūves nosacījumu ievērošanu laikam atkarīga no konkrētās pašvaldības).

P.s.Varbūt es maldos, bet manuprāt, attiecībā uz LV konkursiem kopumā ir vērojams zināms progress un šķiet pateicoties LAS.


Dārts Veiders: Re: diskusija r4 [29/03/2017 12:54]

Ir divu veidu konkursi ideju konkursi un metu konkursi, Metu konkurss tomēr ir konkrēta procedūra un līdz šim konkursi ir bijuši tieši metu konkursu kategorijā, un nekad neviens pārkāpējs nav diskvalificēts -NEVIENS, vienīgajā skandālā, kad URA nekritiski nospieda francūžu risinājumu, neviens jau viņus nediskvalificēja viņi paši atteicās.

Tie kas LAS konkursu štellē darbojas iespējams arī grib un darbojas uz procesa optimizāciju, bet viens nav karotājs.


Ingurds Lazdiņš sakārtoju drusku tekstu to pašu vēlreiz [23/03/2017 18:49]

http://lr4.lsm...amp;detached=1

Interesanti, ka visā 3/4 st. garajā ierakstā nedzirdēju vismaz 2 būtiskās atziņas:

1) ka pilsētas pašvaldības un tās vadītās būvvaldes/pilsētplānotāju atbildība ir - atbildīgās vietās veidot un pieņemt VIETAI ATBILSTOŠUS ĪPAŠOS apbūves nosacījumus - un, ja paši netiek galā, tad vai nu pieaicināt profesionāļus uz līguma pamata savlaicīgi, vai vismaz rīkot konkursu par atbildīgās vietas attīstību un principiālo risinājumu (nevis, kā šajā gadījumā, par fasāžu noformējuma variantiem investora vizuālo standartu grožos). Bet, jebkurā gadījumā, TĀ IR PAŠVALDĪBAS ATBILDĪBA un lēmums, ko viņi katrai konkrētajai vietai savos apbūves noteikumos vai lokālplānojumos nosaka, pieprasa vai pieļauj un,

kā arī to skaidri pateica Rāviņa k-gs, Jelgavas mērs:

2) ka konkurss AR ŠĀDIEM NOTEIKUMIEM ŠAJĀ VIETĀ ir organizēts ciešā sadarbībā ar LAS, viņš pat teica - "konkurss ir LAS kopā ar (kādu tur) firmu organizēts" vai otrādāk...

Citiem vārdiem sakot - būtu jāpasaka un jāatzīst, ka laža ir nolaista visupirms jau t.s. Jelgavas lokālplānu sacerot, kur zemes gabalam pašā upes krastā, tiešā pilsētas centra, rekreācijas zonas un atzīta vēstures pieminekļa tuvumā nav iedoti nekādi, būtiski atšķirīgi noteikumi no pārējās ierindas komercapbūves tajā joslā gar ielu (ja neskaita prasības fasādes noformējumam un vērā neņemamo piebildi par dažādo stāvu augstumu), kā rezultātā konkursa uzdevums bija vienos vārtos - pasūtītāja šauri ekonomiskās interesēs - un, otrkārt,

ka LAS šāda konkursa uzraudzībai vai organizēšanai ir piegājusi pilnīgi formālistiski - labākajās plānošanas birokrātijas tradīcijās, līdz ar to uzņemoties (bet tas netika pateikts) tik pat lielu savas puses līdzatbildību par bezjēdzīgu procesa rezultātu un (kultūr)videi sagaidāmo kaitējumu. Sorry.


lzm: lzm [24/03/2017 16:29]

http://www.moncler-jacket.us/ moncler jacket

http://www.nikeoutlet.net/ nike outlet

http://www.jordanshoes.co/ jordan shoes

http://www.coach-outlet.net.co coach outlet

http://www.pandoranecklace.us/ pandora necklace charms

http://www.pandora-rings.co.uk/ pandora uk

http://www.abercrombiefitch.nl/ Abercrombie Fitch

http://www.football-jerseys.co/ football jerseys

http://www.moncler-jacket.co.uk/ moncler mens jackets

http://www.raybanclubmaster.us/ ray ban clubmaster

http://www.pradasunglasses.us/ prada glasses

http://www.kate-spadeoutlet.com/ kate spade outlet

http://www.michaelkors.com.co/ michael kors

http://www.nike-air-jordan.us/ nike jordan shoes

http://www.burberryoutlets.ca/ burberry outlet canada

http://www.chanel.net.au/ chanel australia

http://www.coachshoes.us coach shoes

http://www.pan...bracelet.co.uk/ pandora bracelet

http://www.nike-shoes.org/ nike store

http://www.moncler-jacket.co.uk/ moncler uk

http://www.adidas.org.au adidas australia

http://www.lou...tton-outlet.co/ louis vuitton factory outlet

http://www.moncler-jacket.us/ cheap moncler jacket

http://www.prada-outlet.co/ prada factory outlet

http://www.nike-jordan-shoes.us/ nike jordan shoes

http://www.rayban-wayfarer.us/ ray ban wayfarer

http://www.nikehuarache.co/ nike air huarache

http://www.adi...stralia.com.au adidas australia

http://www.hugo-boss.us/ Hugo Boss Store

http://www.pradabags.co/ prada bag

http://www.mic...tlethandbag.us/ michael kors outlet

http://www.pandorarings.net.au/ pandora australia

http://www.mic...utletonline.us/ michael kors outlet

http://www.katespadeoutlet.ca/ kate spade outlet

http://www.kat...dehandbags.org/ kate spade black friday

http://www.menssunglassess.com/ mens sunglasses

http://www.pandora-rings.org/ pandora rings

http://www.salomon-shoes.com/ salomon hiking shoes

http://www.pandorarings.net.au/ pandora rings

http://www.coach--outlet.org/ coach outlet

http://www.ralph-lauren.net.au/ ralph lauren australia

http://www.burberry.org.au burberry

http://www.raybanpolarized.us/ ray ban polarized

http://www.michaelkors.com.co/ michael kors outlet

http://www.adidas-shoes.com.au adidas shoes

http://www.prada-bags.co/ Prada Outlet

http://www.mic...idayoutlets.us/ michael kors outlet

http://www.abercrombiefitch.nl/ bercrombie Nederland

http://www.coach-outlet.us coach outlet

http://www.raybannewwayfarer.us/ ray ban new wayfarer

http://www.prada-bags.org/ prada bags

http://www.pradaoutlet.co/ prada outlet online

http://www.nfl-shop.co/ nfl shop

http://www.pra...tletonline.org/ prada factory outlet online

http://www.football-jerseys.org/ football jerseys

http://www.pradaoutlet.cc/ prada outlet online

http://www.beatsbydre.net.au/ beats by dre

http://www.michael-kors.net/ michael kors outlet

http://www.abercrombieoutlet.us/ abercrombie outlet us

http://www.abe...itchoutlet.net/ abercrombie and fitch

http://www.oakleyholbrook.us/ Oakley Holbrook sunglasses

http://www.michael-kors.net/ michael kors online

http://www.pandora-charms.co/ pandora charms

http://www.michael-kors.net/ michael kors wallet

http://www.ray...sunglasses.com/ ray ban sunglasses

http://www.nikeoutlet.net/ nike shox shoes

http://www.katespadeoutlet.ca/ kate spade

http://www.katespadeoutlet.ca/ kate spade canada

http://www.pandora.org.au/ pandora jewelry

http://www.ugg.org.au ugg australia

http://www.burberryoutlets.ca/ burberry outlet canada

http://www.prada-bags.co/ prada bags on sale

http://www.kat...eoutlet.com.co/ kate spade outlet online

http://www.katespadeoutlet.cc/ kate spade outlet online

http://www.katespadebags.org/ kate spade bags outlet

http://www.prada-outlet.net/ prada outlet online

http://www.kat...eoutlet.nom.co/ kate spade black friday

http://www.tiffanyco.net.au tiffany co

http://www.moncler-outlet.co/ moncler outlet

http://www.nikehuarache.co/ huarache nike

http://www.bur...carfoutlet.org/ burberry outlet

http://www.lou...itton-uk.co.uk louis vuitton uk

http://www.mic...tlethandbag.us/ michael kors handbags

http://www.jordanshoes.co/ air jordan shoes

http://www.nike-air-jordan.us/ Nike Air Jordan

http://www.abercrombiefitch.fr/ abercrombie fitch

http://www.nikehuarache.co/ nike huarache

http://www.mic...soutletbags.us/ michael kors bags

http://www.hugo-boss.us/ Hugo Boss Outlet

http://www.coachoutlet.nom.co/ coach outlet

http://www.bur...let-online.net/ burberry online

http://www.ray...nglasses.co.uk ray-ban sunglasses

http://www.coach--bags.us/ coach diaper bag

http://www.nike-air-jordan.us/ Nike Air Max

http://www.mic...orsoutlet.info/ michael kors outlet

http://www.nike-airmax.org/ nike air max

http://www.pandora-bracelet.co/ pandora bracelet

http://www.coa...ory-outlet.net/ coach outlet

http://www.moncler-outlet.co/ piumini moncler replica

http://www.tim...d-boots.org.uk/ timberland uk

http://www.mic...soutletbags.us/ michael kors outlet bags

http://www.mic...korsoutlet.com/ michael kors outlet

http://www.hermes-bag.co.uk hermes bag

http://www.pandora-charms.co/ pandora charms black friday

http://www.joebuy.com/ china factory sale

http://www.mizunoshop.us/ Mizuno Shop

http://www.burberryscarfs.com/ burberry scarfs

http://www.kate-spade.net.au Kate Spade Australia

http://www.burberryoutlets.ca/ burberry outlet

http://www.pan...harms-uk.co.uk/ pandora charms uk

http://www.coa...ory-outlet.net/ coach factory outlet online

http://www.michaelkorsoutlet.ca/ Michael Kors Outlet

http://www.katespadebags.org/ kate spade bags

http://www.coa...tlet-online.us/ coach factory outlet

http://www.nike-free-run.us/ Nike Free

http://www.can...oose-outlet.us/ canada goose jacket

http://www.canadagooseoutlet.us/ canada goose outlet

http://www.raybanaviator.us/ ray ban aviator

http://www.michael-kors.net/ michael kors bags

http://www.shoes-online.us/ shoes online sale

http://www.mic...utletonline.us/ michael kors outlet

http://www.burberryscarfs.com/ burberry scarf

http://www.michaelkors.com.co/ michael kors factory outlet

http://www.michaelkors.net.co/ michael kors outlet

http://www.mic...soutletbags.us/ michael kors outlet

http://www.sun...soutletsky.com/ sunglasses outlet

http://www.mizunoshoes.us/ Mizuno Wave

http://www.ups-tracking.us/ ups tracking

http://www.polo-outlet.co.uk/ polo outlet online

http://www.oakleyfrogskins.us/ oakley frogskins sunglasses

http://www.coa...letonline.info/ coach outlet online

http://www.lou...ton-outlet.org louis vuitton outlet

http://www.can...oose-outlet.us/ canada goose sale online

http://www.pandora-uk.org.uk/ pandora uk

http://www.abercrombieoutlet.ca/ abercrombie outlet

http://www.mk-bags.us/ mk bags

http://www.leb...james-shoes.us/ nike lebron shoes

http://www.clkbenz.com clk benz

http://www.pandoraring.us/ pandora rings

http://www.coach-handbags.us coach handbags

http://www.kat...eoutlet.com.co/ kate spade outlet

http://www.jimmy-choo.com.au jimmy choo australia

http://www.pradasunglasses.us/ prada official site

http://www.mic...s--handbags.us/ michael kors handbags

http://www.coach-outlet.us/ coach handbags

http://www.nike-free-run.us/ Free Run

http://www.pan...-charms.com.au/ pandora australia

http://www.pandoracharms.co/ pandora charms

http://www.mic...soutlet.nom.co/ michael kors outlet

http://www.bas...ll-jerseys.org/ basketball jerseys

http://www.mlb-shop.net/ major league baseball

http://www.pradaoutlet.co/ prada outlet

http://www.burberry-scarf.net/ burberry scarf

http://www.ralph--lauren.co.uk Ralph Lauren

http://www.kat...eoutlet.nom.co/ kate spade outlet

http://www.moncler-jacket.co.uk/ moncler jacket

http://www.michaelkorstote.us/ michael kors totes

http://www.coa...ctoryoutlet.cc coach factory outlet

http://www.paulsmith.org.uk/ paul smith

http://www.oakleyholbrook.us/ Oakley Holbrook

http://www.katespadeoutlet.cc/ kate spade outlet

http://www.mcmoutlet.org/ mcm factory outlet

http://www.flashsunglasses.com/ flash sunglasses

http://www.nikejordan.co/ Nike Jordan Shoes

http://www.mic...soutlet.com.co/ michael kors outlet

http://www.coach-outlet.cc/ Coach Outlet

http://www.michaelkorspurses.us/ michael kors purses on sale

http://www.mic...s--handbags.us/ michael kors outlet

http://www.abe...itchoutlet.net/ abercrombie & fitch

http://www.bur...stralia.net.au burberry australia

http://www.moncler-outlet.us/ moncler clothing

http://www.asicsshoes.com.au/ asics shoes

http://www.joebuy.com/ china wholesale

http://www.ral...renpolo.net.au Ralph Lauren Polo

http://www.pradabags.co/ prada bags

http://www.michaelkorspurses.us/ michael kors purses

http://www.pra...tletonline.net/ prada outlet online

http://www.katespade.net.au kate spade

http://www.mic...idayoutlets.us/ michael kors black friday

http://www.oak...sunglasses.org/ oakley sunglasses

http://www.pandora-charms.co/ pandora charms sale

http://www.prada-bags.us.com/ prada bags

http://www.ray...tionglasses.us/ ray ban prescription glasses

http://www.pradapurses.org/ prada purses

http://www.mic...kors-uk.org.uk/ michael kors uk

http://www.mizunoshop.us/ MIZUNO Shop US

http://www.pandora-rings.us/ pandora rings jewelry

http://www.coa...ctoryoutlet.co/ coach factory

http://www.mic...korsoutlet.com/ michael kors outlet online

http://www.pra...andbags.us.org/ prada handbags

http://www.michaelkorsbags.co/ michael kors bags

http://www.pandora-charms.us/ pandora charms

http://www.coach-outlet.info/ coach outlet

http://www.coachcarter.com.au/ coach australia

http://www.chanel-outlet.co/ CHanel Factory Outlet

http://www.coa...stralia.com.au/ coach australia

http://www.coa...let-online.org/ coach outlet

http://www.coach-outlet.us coach bags

http://www.katespadebags.org/ kate spade handbags

http://www.mic...rs--outlet.net/ michael kors outlet

http://www.prada-outlet.us.com/ Prada Factory Outlet

http://www.lou...tton-outlet.co/ louis vuitton outlet

http://www.jordan-retro.us/ Jordan Retro Shoes

http://www.bur...let-online.net/ burberry outlet

http://www.mic...korsoutleto.us/ michael kors outlet

http://www.leb...james-shoes.us/ nike lebron james

http://www.mlbshop.us.org/ baseball jerseys

http://www.rayban-outlet.us Ray Ban Outlet

http://www.moncler-jacket.org/ moncler jacket

http://www.coa...letonline.info/ coach online

http://www.coach-usa.us coach usa

http://www.michaelkorspurses.us/ michael kors purses outlet

http://www.coach-outlets.net coach outlet

http://www.mic...rs--outlet.com/ michael kors outlet

http://www.coa...ctoryoutlet.co/ coach outlet

http://www.ralph-lauren.net.au/ ralph lauren

http://www.michael-kors.net/ official michael kors

http://www.yeezyboost.co/ yeezy boost 350 shoes

http://www.mic...soutletcity.us/ michael kors outlet

http://www.hyperdunk.us/ Hyperdunk 2016

http://www.yeezyboost350.us.org/ Yeezy Boost 350

http://www.mlb-shop.net/ mlb.com

http://www.longchampoutlet.cc/ longchamp outlet

http://www.coach--purses.us/ coach purse

http://www.mk-bags.us/ mk outlet

http://www.mic...kors-outlet.us/ michael kors

http://www.nikehuarache.co/ huaraches shoes

http://www.pradaoutletonline.us/ authentic prada outlet online

http://www.kd8.us/ KD 8 shoes

http://www.nike.net.au nike australia

http://www.prada-bags.co/ prada bags

http://www.michael-kors.uk michael kors uk

http://www.michael-kors.net/ michael kors outlet online

http://www.prada-outlet.co/ prada outlet

http://www.pandoranecklace.us/ pandora necklaces

http://www.mcmoutlet.org/ mcm outlet online

http://www.polo-outlet.co.uk/ polo online

http://www.burberryoutlets.ca/ burberry canada

http://www.apph.co.uk/ landinggear

http://www.pan...rmssale.org.uk/ pandora charms sale

http://www.burberryoutlets.ca/ burberry outlet

http://www.ray-ban-outlet.us ray ban outlet

http://www.jordan-retro.us/ Jordan Retro

http://www.pra...tletonline.org/ prada outlet online

http://www.top-sunglasses.org/ top sunglasses

http://www.hermes-outlet.org Hermes Outlet

http://www.mizunoshop.us/ Mizuno Shop Japan

http://www.abe...ndfitchsale.us/ abercrombie and fitch

http://www.chanel.net.au/ chanel

http://www.moncler-outlet.us/ moncler down jackets

http://www.mic...kors-outlet.co Michael Kors Outlet

http://www.mic...orsoutlet.info/ michael kors

http://www.yeezyboost-350.co/ yeezy boost 350

http://www.kd8.us/ Kevin Durant Shoes

http://www.louis-vuitton.com.au louis vuitton australia

http://www.pandora-charms.us/ pandora.com

http://www.ubiae.fr/ veronique billat

http://www.burberrypurse.com/ burberry purse

http://www.apph.co.uk/ landing gears

http://www.mizunoshoes.us/ Mizuno Shoes

http://www.tim...d-boots.org.uk/ timberland boots

http://www.coach-outlet.cc/ Coach Outlet Store

http://www.ray...nsunglasses.us/ ray ban prescription sunglasses

http://www.jor...retro-shoes.us/ jordan retro shoes

http://www.prada-outlet.net/ prada outlet

http://www.nfl-shop.co/ nfl jerseys

http://www.coa...stralia.net.au/ coach australia

http://www.beatsbydre.net.au/ beats headphones

http://www.bas...llshoes.in.net/ Basketball shoes

http://www.hyperdunk.us/ Nike Hyperdunk 2015

http://www.coa...tlet-online.us/ coach outlet online

http://www.moncler-outlet.us/ moncler outlet

http://www.yeezyboost350.us.org/ Yeezy 350

http://www.hugo-boss.us/ Hugo Boss Online

http://www.michael-kors.net/ michael kors purses

http://www.rayban-eyeglasses.us/ ray ban eyeglasses

http://www.bur...let-online.net/ burberry outlet online

http://www.lou...shoes-uk.co.uk louboutin shoes

http://www.mic...kors-outlet.us/ michael kors us

http://www.coa...let-online.org/ coach outlet store

http://www.bur...tletonline.net/ burberry outlet

http://www.sunglassessm.com/ brand sunglasses

http://www.ugguk.co.uk/ ugg uk

http://www.canadagooseoutlet.us/ canada goose jacket

http://www.cheapraybans.us/ ray ban online

http://www.mic...utletstores.us/ michael kors outlet

http://www.pandora-rings.us/ pandora rings

http://www.coa...tlet-online.co Coach outlet online

http://www.chanel-outlet.co/ Chanel Outlet

http://www.coach-outlet.com.co coach outlet

http://www.kd8.us/ Nike KD 8

http://www.coach--bags.us/ coach bag

http://www.polo-outlet.co.uk/ polo outlet

http://www.yeezyboost.co/ adidas yeezy boost 350

http://www.mk-bags.us/ mk handbags

http://www.michaelkorsoutlet.ca/ Michael Kors Canada

http://www.ray...glasses.com.au ray-ban sunglasses

http://www.nikecom.us/ nike com

http://www.nikecom.us/ nike free run

http://www.pandorarings.org.uk/ pandora rings

http://www.mlbshop.us.org/ mlb store

http://www.canadagooseoutlet.us/ canada goose sale

http://www.lou...tonoutlet8.com louis vuitton outlet

http://www.mlbshop.us.org/ mlb shop

http://www.abe...ndfitchsale.us/ abercrombie us

http://www.burberryoutlets.ca/ burberry canada

http://www.oakleyoutlet.co/ oakley outlet

http://www.mic...etonlinepro.us/ michael kors outlet online

http://www.prada-bags.org/ prada online

http://www.michaelkorstote.us/ michael kors jet set tote

http://burberry.outlet.org.au/ burberry outlet

http://www.pradaoutletonline.us/ prada outlet

http://www.nikehuarache.co/ nike huarache shoes

http://www.coach-outlet.cc/ Coach Outlet Online

http://www.pandoracharms.co/ pandora charms sale online

http://www.pradasunglasses.us/ prada sunglasses

http://www.pradaoutlet.cc/ prada sale

http://www.air-jordan-retro.us air jordan retro

http://www.pradabags.co/ official prada site

http://www.pradabagsoutlet.org/ prada factory outlet online

http://www.ubiae.fr/ veronique Billat

http://www.abercrombiefitch.fr/ abercrombie paris

http://www.coach-sunglasses.co/ coach sunglasses for women

http://www.moncler-jacket.co.uk/ moncler sale

http://www.michaelkorstote.us/ michael kors tote

http://www.apph.co.uk/ landing gear

http://www.pandoraring.us/ pandora princess ring

http://www.baseball-jerseys.us/ baseball jerseys

http://www.coach--purses.us/ cheap coach purse

http://www.oak...glasses.net.au oakley sunglasses

http://www.oakley-outlet.in.net Oakley Outlet

http://www.mlb-shop.net/ mlb shop

http://www.pan...harms-uk.co.uk/ pandora charms

http://www.coach-sunglasses.co/ coach sunglasses

http://www.coach--outlet.net/ coach outlet

http://www.ray...-sunglasses.us/ ray ban sunglasses

http://www.oak...glasses.net.au oakley sunglasses

http://www.coa...ory-outlet.net/ coach factory outlet

http://www.uggboots.org.au/ ugg australia

http://www.pradabagsoutlet.org/ authentic prada handbags outlet

http://www.shoes-online.us/ shoes sale

http://www.lou...ttonoutlet.org louis vuitton outlet

http://burberry.outlet.org.au/ burberry us

http://www.mic...etonlinepro.us/ michael kors outlet

http://www.kat...eoutlet.nom.co/ kate spade

http://www.bas...all-jerseys.us/ basketball jerseys

http://www.coach-sunglasses.co/ Coach Sunglasses Outlet

http://www.moncler-jacket.co.uk/ moncler jacket mens

http://www.pandora-jewelry.us pandora jewelry

http://www.baseballjerseys.co/ baseball jerseys

http://www.kat...dehandbags.org/ kate spade handbags

http://www.paulsmith.org.uk/ paul smith uk

http://www.nike-shoes.org/ nike shoes

http://www.coachcarter.com.au/ coach carter

http://www.nike-id.us/ nike shox

http://www.bur...carfoutlet.org/ burberry scarf

http://www.abercrombiefitch.fr/ abercrombie and fitch

http://www.nikehuarache.co/ huaraches

http://www.mic...korsoutlet.org/ michael kors outlet

http://www.shoes-online.us/ shoes online

http://www.salomon-shoes.com/ salomon shoes

http://www.yeezyboost350.us.org/ Adidas Yeezy Boost 350

http://www.pradabagsoutlet.org/ prada bags outlet

http://www.raybanaviator.org/ rayban aviator

http://www.pradaoutlet.cc/ prada outlet prices

http://www.pradaoutletonline.us/ prada outlet online

http://www.nike-shoes.org/ nike outlet

http://www.pandora-charms.us/ pandora jewelry

http://www.uggboots.org.au/ ugg boots

http://www.moncler-outlet.co/ moncler coats

http://www.asicsshoes.com.au/ asics shoes Australia

http://www.michael-kors.ca michael kors canada

http://www.nike-shoes.net.au/ nike shoes

http://www.pandora-rings.com/ pandora rings

http://www.pra...tletonline.org/ authentic prada outlet online

http://www.rayban-glasses.us/ ray ban glasses

http://www.coachoutlet.co/ coach outlet

http://www.tiffany-co.com.au tiffany co

http://www.moncler-outlet.org/ moncler outlet

http://www.coa...let-online.org/ coach outlet online

http://www.abe...itchoutlet.net/ abercrombie outlet

http://www.mic...ors--outlet.us/ michael kors outlet

http://www.rb-sunglasses.us ray ban sunglasses

http://www.cheapraybans.us/ Cheap Ray Ban

http://www.pandora-rings.co.uk/ pandora rings

http://www.mizunoshoes.us/ Mizuno Running Shoes

http://www.yeezyboost.co/ yeezy boost 350

http://www.pandora--rings.co.uk/ pandora rings

http://www.yeezy-boost-350.us/ yeezy boost 350

http://www.michael-kors.net/ michael kors tote

http://www.bas...llshoes.in.net/ cheap basketball shoes

http://www.abercrombieoutlet.us/ abercrombie outlet

http://www.michael-kors.it/ michael kors italy

http://www.prada-outlet.us.com/ prada outlet

http://www.jor...retro-shoes.us/ Jordan retro

http://www.bur...utletonline.us Burberry outlet online

http://www.nike-shoes.net.au/ nike australia

http://www.ray...glasses.com.au ray-ban sunglasses

http://www.coach--bags.us/ coach bags

http://www.hockey-jerseys.us/ hockey jerseys

http://www.pan...elet-charms.us pandora bracelet

http://www.coachoutlets.net coach outlet

http://www.nike-shoes.net.au/ nike shoes australia

http://www.mic...korsoutlet.org/ michael kors

http://www.pandorabracelet.us Pandora bracelet

http://www.prada-outlet.co/ prada outlet online

http://www.nikejordan.co/ Nike Air Jordan

http://www.mcmoutlet.org/ mcm outlet

http://www.michaelkorsbags.co/ michael kors outlet

http://www.longchampoutlet.cc/ longchamp outlet

http://www.coachoutlet.nom.co/ coach outlet online

http://www.coa...stralia.net.au/ coach

http://www.can...oose-outlet.us/ Canada Goose Outlet

http://www.asicsshoes.com.au/ asics Australia

http://www.oak...stralia.com.au oakley australia

http://www.coa...ctoryoutlet.co/ coach factory outlet

http://www.joebuy.com/ wholesale

http://www.bur...tletonline.net/ burberry outlet online

http://www.coa...letonline.info/ coach outlet

http://www.chanel.net.au/ chanel bag

http://www.prada-outlet.us.com/ prada outlet online

http://www.air-jordan-shoes.us air jordan shoes

http://www.mic...soutletbing.us/ michael kors outlet

http://www.moncler-jacket.us/ moncler us

http://www.sunglassessm.com/ sunglasses sm

http://www.beatsbydre.net.au/ beats studio

http://www.nike-id.us/ nike id

http://www.pra...tletonline.net/ prada factory outlet online

http://www.hyperdunk.us/ Nike Hyperdunk Shoes

http://www.kat...eoutlet.nom.co/ kate spade outlet

http://www.michael-kors.net/ michael kors handbags

http://www.pra...andbags.us.org/ official prada site

http://www.michael-kors.com.au michael kors australia

http://www.cheapraybans.us/ cheap ray ban sunglasses

http://www.ugg-slippers.co.uk/ ugg slippers

http://www.coa...tlet-online.us/ coach outlet

http://www.paulsmith.org.uk/ paul smith sale

http://www.abercrombieoutlet.us/ abercrombie outlet

http://www.pandora-rings.us/ pandora rings sale

http://www.bas...llshoes.in.net/ nike basketball shoes

http://www.chanel-outlet.co/ Chanel bags Outlet

http://www.leb...james-shoes.us/ lebron james shoes

http://www.prada-bags.us.com/ prada handbags

http://www.mic...kors-outlet.us/ michael kors outlet

http://www.pandora.org.au/ pandora australia

http://www.pandora.org.au/ pandora australia

http://www.snow-boots.org.uk/ snow boots

http://www.pan...-charms.com.au/ pandora charms

http://www.jordanshoes.co/ nike jordan shoes

http://www.longchamp-outlet.co Longchamp Outlet

http://www.pan...rmssale.org.uk/ pandora charms

http://www.pandoraring.us/ pandora ring

http://www.coach--purses.us/ coach purses

http://www.prada-bags.org/ prada handbags

http://www.pandoracharms.co/ pandora charms sale clearance

http://www.ray...sunglasses.net/ ray ban sunglasses

http://www.michael-kors.net/ michael kors outlet

http://www.abe...ndfitchsale.us/ abercrombie outlet

http://www.pdcharm.it/ Pandora Charm

http://www.mic...s--handbags.us/ michael kors handbags outlet

http://www.sunglasseshut.co/ sunglasses hut

http://www.pandoranecklace.us/ pandora necklace

http://www.nikejordan.co/ Nike Jordans

http://www.sunglasseshut.cc/ sunglasses hut

http://www.ray-ban-outlet.us/ ray ban outlet

http://www.bur...tletonline.net/ burberry online

http://www.nike-jordan-shoes.us/ nike jordan

http://www.oakleyfrogskins.us/ oakley frogskins

http://www.kat...dehandbags.org/ kate spade bags

http://www.abercrombieoutlet.us/ abercrombie us

http://www.bur...stralia.com.au burberry australia

http://www.ubiae.fr/ Billat

http://www.michaelkorsbags.co/ michael kors bags outlet

http://www.pra...tletonline.net/ prada outlet

http://www.pandora-bracelets.us pandora bracelets

http://www.prada-bags.us.com/ prada us

lzm3.24


Nike Air Max 2017: Nike Air Max 2017 [14/08/2017 22:56]

http://www.ros...menforsales.us/ Roshe Runs

http://www.airmaxthea2017.us/ Air Max 2017

http://www.mon...etsshop.org.uk/ Moncler

http://www.201...speedcross3.fr/ Salomon speedcross

http://www.mon...utletsuk.co.uk/ Moncler UK

http://www.che...axshoes2016.us/ cheap Nike Air Max shoes

http://www.nik...toresonline.us/ Nike outlet store

http://www.air...hoes-uk.org.uk/ Air Max

http://www.rosherun-france.fr/ Nike Roshe

http://www.jor...oesforsales.us/ Jordan retro

http://www.airmax90shoes2017.us/ Nike Air Max 2017

http://www.2017airmax90.us/ Air Max 90

http://www.nik...x2015outlet.us/ mens Nike Air Max

http://www.off...x90boutique.fr/ Nike Air Max 90 femmes

http://www.nik...orwomen2016.us/ Nike running shoes for women

http://www.can...utletuk.org.uk/ Canada Goose UK

http://www.yee...50shoes950.com/ Yeezy Boost 950

http://www.sal...s3chaussure.fr/ chaussure Salomon speedcross 3

http://www.air...s2017-uk.co.uk/ Nike Air Max 95

http://www.nik...emmeshommes.fr/ Nike Huarache

http://www.air...eonsales.co.uk/ Nike Air Max 90 hyperfuse

http://www.hua...runpas-cher.fr/ Nike Huarache pas cher

http://www.2017max90.org.uk/ Air Max 2017

http://www.max90pascher2016.fr/ Air Max 90

http://www.ros...sale-uk.org.uk/ Nike Roshe

http://www.nik...ax2016sales.us/ Nike Air Max 2016

http://www.cgparka2017.org.uk/ Canada Goose parka

http://www.cgp...cketcoat.co.uk/ Canada Goose sale

http://www.mon...lets2016.co.uk/ Moncler outlet store

http://www.cha...omon-france.fr/ chaussure Salomon

http://www.cgparkajackets.co.uk/ Canada Goose parka

http://www.fit...arances.org.uk/ Fitflop clearance

http://www.fit...arancesales.us/ Fitflop clearance sale

http://www.her...irkinbag.co.uk/ Hermes belts

http://www.new...dphones.org.uk/ Dr Dre Beats headphones

http://www.yee...50v2zebras.com/ Yeezy Boost 350 v2 white

http://www.bel...ket2017.org.uk/ Belstaff

http://www.air...acherun2017.us/ Nike Huarache

http://www.nik...uns2016.us.com/ Nike Roshe Runs

http://www.hua...pascher2016.fr/ Nike Huarache femme

http://www.air...ches-uk.org.uk/ Nike Air Huarache

http://www.air...pascher2017.fr/ Air Max

http://www.max90femmehommes.fr/ Air Max 90

http://www.jordans11forsales.us/ Jordan 11

http://www.2017max90.fr/ Nike Air Max 90

http://www.fit...sclearances.us/ Fitflop sale

http://www.201...0femmehomme.fr/ Air Max 90 femme

http://www.cha...oshepascher.fr/ Nike Roshe Run pas cher

http://www.her...kellybag.co.uk/ Hermes Kelly bag

http://www.nik...maxthea2016.us/ Nike Air Max Thea

http://www.sal...pascher2017.fr/ Salomon pas cher

http://www.fit...earance.org.uk/ Fitflop

http://www.max...perfuses.co.uk/ Nike Air Max 90

http://www.fit...stralia.com.au/ Fitflop Australia

http://www.fit...clearances.org/ Fitflop


DurhamCarpet: honey [18/08/2017 12:13]

http://www.TechHandheld.com Number five found one of many the top 5 best performing hand held GPS must be Pharos Vacationer GPS, since you can surf the internet and still get perfect clear mapping at the same time.

http://www.newharbortech.com At present however, three of the main industries in the Dunedin have area fear they may be put out of business by the City Council's proposal to rezone have side industrial land for its usage as a residential and commercial area.

http://www.obs...technology.org Solar panel technology is now popular in Europe and in some parts in the united states. there are good reports on the development of new solar cells which turns higher solar technology conversion efficiency.

http://www.techtrace.net Through your cell phone provider, you may be able to receive texting and map images on your cell phone. Another way to use the secret Service techniques to track and trace cell phones is by installing microchips. Very tiny GPS chips could be installed in somebody's cell phone when he is not looking.

http://www.interactivetech.us The Red Raiders have been the pride and joy of Tx Tech University ever since they played their maiden inter-college game against Mc Murry University, with a 0-0 tie. The team is also a very active member of the Big 12 Conference and has won 11 amazing conference titles.

http://www.livetechnology.us Even those players who have played all along before the Live Dealer gaming was possible indicate that they do feel more confident in the legitimacy of the game when they are playing with a live dealer.

http://www.sharetechnology.us Many of the organization would provide shares of the business according to the value of the money being contributed by each person. They make all the decision the company and the profit earned in the company are given to these share holders in the form of dividends

http://www.smoothtech.us Perhaps the most convincing argument in favor of a Smooth treadmill is the lifetime warranty that comes as standard on Smooth frames and motors. With this confidence in the products they offer, Smooth unquestionable know they are on to a good thing. And with a Smooth 7. 1 HOUR OR SO Pro or a Smooth 5. 25 treadmill in your home, you will be too.

http://www.tec...alknowledge.us The days are well gone when you could take on a new salesmen or women with no sales experience and expect them to learn face to face. Effective auto sales personnel are now well-trained people who understand sales psychology as well as every car on the lot! They can answer questions on hybrids and power cells, and offer advice based on sound technical knowledge.

http://www.technologyzone.us Exactly advantage location of free economical zone and intensely liberal legislation system must provoke attracting foreign investments, as investment environment in Georgia is not very attractive from the various points of view.

http://www.techsystem.us Phone systems using VoIP also have other benefits. With traditional phone systems, users are billed either by the minute or the second. However, with VoIP, your phone call is broken down and sent through the internet via packets and reassembles at the receiving end. For this reason, you are billed based on data usage.

http://www.streamtechnology.us How to Stream Video on the web Tool is one of the most important tools that'll enable you to start using Videomarketing to promote your online business. Now it is time to take action, so at this point it is recommended to gauge this unique solution in order to explore and see how it can easily improve productivity of your online business.

http://www.accesstechnology.us WiMax is a state of the art wireless broadband technology facilitates high speed mobile internet access to the portable devices like laptops, Netbooks, Smart-phones, PDAs etc.

http://www.techportal.us The online selling website gives broader exposure for people have become extremely tech savvy and are relying greatly on the internet services to make major purchases too.

http://www.101health.us Original Medicare consists of Parts A and B, providing coverage hospital and helath insurance coverage directly. Part A is hospital insurance, which helps cover inpatient care in private hospitals, skilled nursing facilities, hospices and home health care.

http://www.besthealth.us The best health insurance provider here means an ethical provider who could understand the customer´s health needs, who could give you the best service at reasonable rates.

http://www.healthiness.us It doesn't matter how many meals consumed a day: this differs between cultures and schedules. However, consistency is important to avoid feeling hungry and if hungry between meals eat healthy snacks. Avoid missing breakfast too, because slow-release energy helps get you through work or school.

http://www.healthyday.us A good exercise to break any automatic reactions to food that you might be having that don't support healthy eating is to slowly pick up a bite size part of food with your fork and study it, examine its surface, feels it texture, smell it. Put the food in the mouth area and allow it to linger there for a few seconds.

http://www.tophealth.us Exercising can also be a great hobby that can vastly enrich your life. Your running hobby may cause marathons and fun runs, where you have a chance to raise money for charity. The same principle can happen with cycling or swimming, you could end up joining a club and competing at a high level whilst getting healthy and fit at the same time.

http://www.gymhealth.us Each gym has a number of qualified doctors. Those experts can help you in losing weight by assisting you create specific diet plans and exercise routines. You can ask for the expert help anytime you want.

http://www.healthadviser.us If your diet consists of just one type of fruit or vegetable, or a limited selection, you are missing out on many of the essential nutrients required to keep your body healthy. Different colored fruits particularly have a different set of chemicals, which are beneficial for the body.

http://www.healthchamp.us You will be amazed by how much more energy, confidence and strength you will have with a balanced and nutrition-oriented diet. The key to running consistently is all in your diet. Embrace the most nutritious and wholesome foods you can find, and eat like a champ.

http://www.healthonly.us Another area where these essential fats help your health is by keeping inflammation under control. Inflammation is something that occurs by the body processes to help fight infections and is perfectly natural, however too much of it can lead to some pretty serious health issues.

http://www.healthsensation.us Mental forces also play a role in reduced sensation. If a man is anxious or worried, whether about performance issues or about other things occurring in his life, his mind is "not in the game" when he's between the sheets. This can create a mental barrier that impacts the ability to perceive sensation as fully as you might.

http://www.healthtrainer.us Personal health trainers may conduct sessions at in home, private studio or a gym. Again, the decision is entirely yours but it is recommended that you opt for a gym as you will find many people there doing the same principle and thus you will be motivated to do the same. Lastly, do verify the credentials of your personal fitness trainer.

http://www.healthyfactor.us It is important for couples to know the factors that can reduce the chance of conceiving. By avoiding these factors should help them to conceive easily.

http://www.healthysociety.us The general reasons a Society Finch gets sick is if they are given an undesirable diet, if their cage is not kept clean or they may have been somewhere that was drafty and got cooled. All of these things can be prevented by a good balanced diet, a warm environment that is clean and the size cage that will allow them to get exercise with room for them to fly about the cage.

http://www.herbhealth.us Since you'll get many health benefits of it along with other ingredients like ginkgo biloba and the important piperine (which improves the absorption of turmeric considerably), you'll rest easy knowing it's a general protective herb with no side effects.

http://www.prohealth.us Applying these guidelines with the right discipline will give you a sexier, yet, healthier body in the long run. Remember, a pro health weight loss diet plan should not promise fast results but a dynamic, livelier body while losing weight.

http://www.HealthOrganize.com According to a report in the Archives of Internal Medicine, doctors do not always disclose abnormal test leads to patients. In a review of medical records, it was found that in over 7% of cases, doctors failed to tell patients about abnormal test results.


wty123: wty123 [26/08/2017 11:13]

http://www.chiflatiron-hair.com/, http://www.hugo-boss.com.co/, http://www.outlet-rayban.co.uk/, http://www.watches-omega.com/, http://www.the-northface.ca/, http://www.coachfactory.shop/, http://colts.nflvstore.com/, http://www.che...aseballbats.us/, http://www.jea...uereligion.com/, http://www.jerseysfatory.com/, http://www.rosherun-shoes.us/, http://www.airmax2015.net/, http://www.skechers-outlet.com/, http://www.sal...ferragamos.com/, http://dolphins.nflvstore.com/, http://www.oak...sses-canada.ca/, http://www.new-balanceshoes.es/, http://www.lou...inshoes.jp.net/, http://www.outlets-polo.com/, http://www.nba-shoes.com/, http://www.ferragamos.us.com/, http://ravens.nflvstore.com/, http://www.chr...uboutin.jp.net/, http://www.mic...sukpurse.co.uk/, http://vikings.nflvstore.com/, http://falcons.nflvstore.com/, http://rockets.nba-jersey.com/, http://www.soccershoes.us.com/, http://www.bur...s-handbags.com/, http://www.air...anshoes.com.co/, http://www.aus...ichaelkors.com/, http://www.fredperrypolos.co.uk/, http://www.nike-huarache.co.nl/, http://www.givenchy.com.co/, http://www.out...rberrybags.com/, http://chiefs.nflvstore.com/, http://www.coa...utletonline.ca/, http://www.tom...lfigers.com.co/, http://www.oak...-online.in.net/, http://www.beats-by-dre.com.co/, http://www.tracksuits.com.co/, http://kings.nba-jersey.com/, http://www.lon...-outlet.com.co/, http://www.bur...utletstore.com/, http://www.airmax-shoes.com/, http://michaelkors.euro-us.net/, http://buccaneers.nflvstore.com/, http://www.rol...tch-outlet.com/, http://www.bar...jackets.us.com/, http://www.hol...othings.us.com/, http://www.vans-shoes.co.uk/, http://www.mizuno-running.net/, http://www.can...michaelkors.ca/, http://saints.nflvstore.com/, http://www.rolex-watches.us.com/, http://www.nike-shoes.co.nl/, http://www.prada-shoes.us.org/, http://www.nikeshoes-canada.ca/, http://www.nikeair-max.ca/, http://www.bcbg-dresses.net/, http://www.hermesoutlet.shop/, http://www.barbours.us.com/, http://www.the-northface.com.de/, http://www.jordan.com.de/, http://www.converse-shoes.net/, http://www.raybans-outlet.cc/, http://www.raybansbocco.it/, http://www.iphonecases.net.co/, http://www.ray...-outlet.com.co/, http://www.ralphlauren-au.com/, http://chargers.nflvstore.com/, http://www.hol...thingcanada.ca/, http://www.chr...art-outlet.com/, http://www.outlet-oakleys.com/, http://www.chr...noutlet.net.co/, http://www.coachblackfriday.com/, http://www.che...jerseys.us.com/, http://www.ray...soutlet.com.co/, http://www.beatsbydre.com.co/, http://www.nike-store.com.de/, http://www.pol...tlet-store.com/, http://longcha...ackofriday.com/, http://packers.nflvstore.com/, http://www.rep...andbags.com.co/, http://www.out...e-religion.com/, http://www.nikeair-max.es/, http://www.philipp-pleins.com/, http://www.che...aelkors.com.co/, http://www.oak...sessale.com.co/, http://www.converses-outlet.com/, http://www.swa...wellery-au.com/, http://www.chi...ronhair.us.com/, http://redskins.nflvstore.com/, [b][/b], http://www.adidas-store.net/, http://www.scarpe-hoganshoes.it/, http://www.bur...y-storevip.com/, http://texans.nflvstore.com/, http://www.air...he-shoes.co.uk/, http://www.nike-rosherun.com.es/, http://www.skechers-canada.ca/, http://www.ferragamo.net.co/, http://www.new-balanceshoes.com/, http://www.nikeshoes.org.es/, http://cowboys.nflvstore.com/, http://www.nike-airmax.com.co/, http://www.birkenstocks.com.de/, http://www.montrespaschers.fr/, http://www.nik...-australia.com/, http://www.barbour.in.net/, http://www.swarovski-canada.ca/, http://www.che...a-charms.co.uk/, http://www.montblancpences.com/, http://www.nikeshoes-outlet.com/, http://www.nike-mercurial.com/, http://grizzlies.nba-jersey.com/, http://www.jerseys-store.com/, http://www.nba-jersey.com/, http://www.adidas-shoes.nl/, http://heat.nba-jersey.com/, http://www.outlet-oakley.com/, http://www.rol...forsale.us.com/, http://www.mic...orsbags.com.co/, http://www.tom...lfigers.net.co/, http://www.lonchamp.us.com/, http://www.ray...glasses.net.co/, http://www.fidgetspinner.us.com/, http://www.hoodies.us.com/, http://www.marc-jacobs.us.com/, http://www.bur...gsoutlet.co.uk/, http://www.mar...obs-outlet.com/, http://www.con...-schuhe.com.de/, http://www.adidas-shoes.es/, http://www.out...alphlauren.com/, http://www.hoganshoes.org.uk/, http://www.raybans.org.es/, http://www.katespades.com.co/, http://www.soccers-shoes.us.com/, http://www.giu...zanotti.com.co/, http://www.oak...lasses.mex.com/, http://trailbl...nba-jersey.com/, http://suns.nba-jersey.com/, http://www.oak...unglass.com.co/, http://www.oakleys-outlets.net/, http://www.bur...outlets.org.uk/, http://pelicans.nba-jersey.com/, http://www.oakley-outlet.fr/, http://bucks.nba-jersey.com/, http://www.jimmychoos-shoes.com/, http://www.che...egawatches.com/, http://www.ok-em.com/, http://www.cal...einsoutlet.com/, http://www.ray...-outlet.net.co/, http://www.mcm-backpacks.com.co/, http://www.nike-rosherun.co.nl/, http://www.newbalance-canada.ca/, http://www.mk-com.com/, http://www.out...eligion.us.org/, http://www.ray-bans.co.uk/, http://www.ral...renpolos.co.uk/, http://www.mic...rs-bags.us.org/, http://www.burberrys-bags.com/, http://www.aus...sunglasses.com/, http://www.nikeshoes.de/, http://bulls.nba-jersey.com/, http://www.michael-kors.cc/, http://jaguars.nflvstore.com/, http://www.philipp-plein.com.co/, http://www.chr...outin-shoes.ca/, http://www.tommyhilfigerca.ca/, http://www.tim...ots-outlet.com/, http://www.jew...-swarovski.com/, http://www.ed-hardy.us.com/, http://www.giu...nottishoes.com/, http://www.pan...jewelry.com.de/, http://jazz.nba-jersey.com/, http://www.ral...renpolos.co.uk/, http://www.kate-spadebags.com/, http://www.bas...llshoes.com.co/, http://www.oakley-frames.com/, http://www.che...jerseys.us.com/, http://76ers.nba-jersey.com/, http://www.the...thfaces.us.com/, http://www.outlet-mkors.com/, http://www.barboursjackets.com/, http://www.tho...-jewelry.co.uk/, http://www.woolrich-jackets.com/, http://www.instylers.us/, http://www.cheapshoes.net.co/, http://pacers.nba-jersey.com/, http://bengals.nflvstore.com/, [b][/b], http://www.mic...-outlet.us.org/, http://browns.nflvstore.com/, http://www.hol...ings-store.com/, http://coachoutlet.euro-us.net/, http://www.the...jackets.net.co/, http://hawks.nba-jersey.com/, http://www.ret...rdan-shoes.com/, http://www.dsquared2s.com/, http://www.oakley-sbocco.it/, http://www.asicsoutlet.com.co/, http://www.bur...tonline.in.net/, http://knicks.nba-jersey.com/, http://www.airmax-90.com/, http://www.mic...korsoutlet.com/, http://www.co-aol.com/, http://www.uhren-stores.de/, http://www.soc...oes-outlet.com/, http://www.babylisspros.com/, http://steelers.nflvstore.com/, http://www.mlb-jerseys.us.com/, http://www.coa...tonline.in.net/, http://www.nike-paschers.fr/, http://www.michael-kors.net.co/, http://www.bottega-bags.com/, http://www.fred-perry.org.uk/, http://www.clo...utletstore.com/, http://www.adidas-shoes.ca/, http://www.thenorth-face.com.co/, http://pistons.nba-jersey.com/, http://www.hollister.com.se/, http://www.salomonshoes.com.de/, http://giants.nflvstore.com/, http://panthers.nflvstore.com/, http://www.jimmychoo-shoes.com/, http://www.nike-maxshoes.fr/, http://www.her...rkinoutlet.com/, http://www.nor...tletjacket.com/, http://www.nike-outlet.us.org/, http://www.zcoachoutlet.com/, http://www.mcm-handbags.com.co/, http://www.nike-factory.com.co/, http://www.watches-rolex.co.uk/, http://jets.nflvstore.com/, http://www.tim...d-shoes.com.co/, http://www.che...icycouture.com/, http://lakers.nba-jersey.com/, http://www.polo-ralph-lauren.de/, http://www.fendi-outlet.in.net/, http://www.pul...pandora.com.es/, http://www.cheap-jordans.com.co/, http://www.mcms-bags.com/, http://www.out...eyeglasses.com/, http://www.hol...ineshop.com.de/, http://www.oakleys.com.de/, http://www.air-yeezys.com/, http://celtics.nba-jersey.com/, http://www.jordan-retros.com/, http://clippers.nba-jersey.com/, http://www.puma-shoes.de/, http://www.celinefactory.com/, http://www.des...r-handbags.vip/, http://49ers.nflvstore.com/, http://www.han...soutlet.in.net/, http://www.nike-free5.com/, http://www.dsquared2-outlet.com/, http://www.ske...hoesoutlet.com/, http://www.coachfactory.cc/, http://www.coach-outlets.net.co/, http://www.long-champ.com.co/, http://www.adidasshoes.com.se/, http://www.nikerosherun.com.co/, http://www.michaelkors.so/, http://www.reeboks.com.de/, http://www.vansshoes-outlet.com/, http://www.des...soutlet.us.com/, http://www.rol...tchescanada.ca/, http://www.supra-footwears.com/, http://www.bot...etasoutlet.com/, http://www.lon...ps-bags.us.com/, http://www.bir...ckshoes.com.de/, http://www.asicsoutlet.net/, http://www.out...dahandbags.com/, http://www.mic...-outlet.org.uk/, http://www.mic...soutlet.us.com/, http://mavericks.nba-jersey.com/, http://www.ferragamos.co.uk/, http://www.truereligions.net/, http://www.cheap-watches.in.net/, http://www.ralphlaurens.com.de/, http://www.new...ance-schuhe.de/, http://www.pandora-jewelry.top/, http://www.outlet-pradabags.com/, http://www.tommyhilfigers.nl/, http://www.hol...tore.com.co.co/, http://www.supra-footwear.net/, http://www.chr...tinshoes.co.uk/, http://www.nik...soutlet.us.org/, http://www.mcmbackpacks.com.co/, http://www.tommyhilfigers.de/, http://www.sof...lbats-sale.com/, http://www.bea...drdrephone.com/, http://www.lev...eansoutlet.com/, http://broncos.nflvstore.com/, http://www.kates-spade.com/, http://www.ral...auren-uk.co.uk/, http://bears.nflvstore.com/, http://www.cheap-jerseys.com.co/, http://www.true-religions.com/, http://warriors.nba-jersey.com/, http://www.north-faces.org.uk/, http://www.oak...glasses.com.co/, http://www.ral...n-polos.com.co/, http://www.ray-bans.net.co/, http://patriots.nflvstore.com/, http://www.out...haelkors.co.uk/, http://www.mcm-handbags.org/, http://www.ral...olosoutlet.com/, http://www.horlogesrolexs.nl/, http://www.oakleys.org.es/, http://www.con...oes-outlet.com/, http://www.fitflopoutlet.com/, http://www.tru...ionsoutlet.com/, http://raptors.nba-jersey.com/, http://www.long-champoutlet.com/, http://www.vansschuhe.com.de/, http://www.pol...hlauren.com.co/, http://www.ral...n-polos.us.org/, http://www.sun...ses-oakley.com/, http://www.omegas-relojes.es/, http://www.airjordans-shoes.com/, http://www.rayban-sunglasses.fr/, http://www.swa...online-shop.de/, http://www.nike-shoes.com.co/, http://www.lacosteoutlet.com.co/, http://www.iphone-cases.net/, http://www.nike-roshe-run.de/, http://hornets.nba-jersey.com/, http://www.nike-skos.com/, http://www.oakleysoutlet.com.co/, http://www.pan...harmscanada.ca/, http://nuggets.nba-jersey.com/, http://thunder.nba-jersey.com/, http://www.michaelkors-ins.com/, http://www.mbt-outlet.com/, http://www.coa...youtlet.net.co/, http://www.raybans.com.de/, http://nets.nba-jersey.com/, http://www.mic...tonline.com.co/, http://bills.nflvstore.com/, http://www.ral...uren-canada.ca/, http://www.nik...hoes-inc.co.uk/, http://rams.nflvstore.com/, http://www.oak...lasses2017.net/, http://wizards.nba-jersey.com/, http://www.und...mouroutlet.com/, http://oakley.blackofriday.com/, http://www.bcbg-canada.ca/, http://timberw...nba-jersey.com/, http://cavaliers.nba-jersey.com/, http://www.hermesbagsoutlet.com/, http://raiders.nflvstore.com/, http://www.versace-outlet.com/, http://www.chr...utin-shoes.com/, http://www.coach-outlet.store/, http://www.out...lphlaurens.com/, http://www.out...laurenpolo.com/, http://magic.nba-jersey.com/, http://www.danskoshoes.in.net/, http://www.val...soutlet.us.com/, http://www.adi...hoesoutlet.com/, http://www.mic...outlet.mex.com/, http://www.eccoshoesoutlet.com/, http://www.cheap-nike-shoes.com/, http://www.air...schoenen.co.nl/, http://www.nike-shoesoutlet.com/, http://www.adidassuper-star.de/, http://www.tommy-hilfigers.de/, http://www.nflvstore.com/, http://www.michael-kors.com.es/, http://www.new...onlinemall.com/, http://coach.euro-us.net/, http://www.cry...-swarovski.com/, http://www.nike-free-runs.de/, http://www.hollister-outlet.com/, http://www.nhl-jerseys.net/, http://www.rayban-sunglasses.co/, http://www.raybans-cher.fr/, http://titans.nflvstore.com/, http://azcardi....nflvstore.com/, http://www.nike-store.in.net/, http://www.hogans.com.de/, http://www.armani-outlet.com/, http://www.sal...rragamo.us.com/, http://www.barbours-factory.com/, http://www.nike-air-force.de/, http://www.raybans-outlet.nl/, http://www.north-face.com.co/, http://www.coach-factory.com.co/, http://www.michaelkorsoutlet.se/, http://www.roshe-runshoes.co.uk/, http://www.nik...esoutlet.co.uk/, http://www.michaelkors.co.nl/, http://www.northfacejackets.fr/, http://www.coa...-online.com.co/, http://www.pol...laurens.us.com/, http://www.lon...mphandbags.com/, http://www.michaelkors.com.de/, http://www.new...anceoutlet.org/, http://www.jac...enorthface.com/, http://www.bea...adphone.in.net/, http://www.che...erseys.mex.com/, http://www.out...rberrybags.com/, http://www.chr...louboutins.com/, http://www.pan...wellery-au.com/, http://www.nike-airmaxnc.co.uk/, http://www.nike-airmaxs.fr/, http://www.che...soutlet.com.co/, http://www.long-champ.com.de/, http://www.nikeairmax.com.de/, http://www.pradas.com.de/, http://www.airmax.com.se/, http://www.burberry-outlets.ca/, http://www.outlet-toryburch.com/, http://www.thomas-sabos.com.de/, http://www.oak...tonline.com.co/, http://www.nik...un-shoes.co.uk/, http://rayban.blackofriday.com/, http://www.adi...chuheonline.de/, http://www.nike-shoes.com.se/, http://www.outlet-pradas.com/, http://spurs.nba-jersey.com/, http://www.out...burchshoes.com/, http://www.nfl-jersey.us.org/, http://www.bir...ckshoes.com.co/, http://www.tim...d-boots.com.co/, http://www.tim...ndspaschere.fr/, http://www.vib...ivefingers.com/, http://www.nike-free-runs.com/, http://www.air...cheshoes.co.uk/, http://eagles.nflvstore.com/, http://www.outlet-pumashoes.com/, http://www.jui...tureoutlet.com/, http://www.lau...s-outlet.co.uk/, http://www.burberrybags.com.co/, http://www.ray...glasses.com.co/, http://www.out...phlauren.co.uk/, http://www.bur...yonlineshop.de/, http://www.nike-airmax.com.de/, http://www.raybanoutlet.ca/, http://www.out...ichaelkors.com/, [b][/b], http://www.out...y-hilfiger.com/, http://seahawks.nflvstore.com/, http://www.chr...hoesoutlet.com/, http://www.ral...urenspolos.com/, http://www.swa...kis-sale.co.uk/, http://lions.nflvstore.com/


Air Max 90: Air Max 90 [15/09/2017 08:01]

http://www.ros...sale-uk.org.uk/ Nike Roshe

http://www.sal...pascher2017.fr/ Salomon 2017, Salomon France

http://www.off...x90boutique.fr/ Nike Air Max 90 hommes

http://www.hua...pascher2016.fr/ Nike Air Huarache

http://www.air...hoes-uk.org.uk/ Nike Air Max 90

http://www.fit...stralia.com.au/ Fitflop

http://www.2017max90.org.uk/ Nike Air Max 2017 sale

http://www.cgparkajackets.co.uk/ Canada Goose jackets

http://www.jor...oesforsales.us/ Jordan retro

http://www.201...speedcross3.fr/ Salomon speedcross 3

http://www.mon...lets2016.co.uk/ Moncler jackets

http://www.cha...omon-france.fr/ Salomon

http://www.air...pascher2017.fr/ Air Max

http://www.airmax90shoes2017.us/ Air Max 2017

http://www.nik...uns2016.us.com/ Nike Roshe Run

http://www.mon...etsshop.org.uk/ Moncler

http://www.max...perfuses.co.uk/ Nike Air Max 90 hyperfuse

http://www.201...0femmehomme.fr/ Air Max 90 femme

http://www.mon...utletsuk.co.uk/ Moncler UK

http://www.rosherun-france.fr/ Nike Roshe

http://www.nik...maxthea2016.us/ Air Max Thea

http://www.fit...clearances.org/ Fitflop clearance

http://www.sal...s3chaussure.fr/ Salomon speedcross 3

http://www.che...axshoes2016.us/ mens Nike Air Max

http://www.air...eonsales.co.uk/ Nike Air Max 90

http://www.yee...2stores.us.com/ adidas yeezy

http://www.air...acherun2017.us/ Nike Air Huarache

http://www.max90femmehommes.fr/ Air Max 90

http://www.her...kellybag.co.uk/ Hermes belts

http://www.max90pascher2016.fr/ Air Max 90

http://www.hua...runpas-cher.fr/ Nike Huarache

http://www.cgparka2017.org.uk/ Canada Goose

http://www.jordans11forsales.us/ Jordan 11

http://www.nik...toresonline.us/ Nike factory store

http://www.nik...emmeshommes.fr/ Nike Huarache hommes

http://www.nik...ax2016sales.us/ Air Max 2016

http://www.fit...arancesales.us/ Fitflop clearance

http://www.airmaxthea2017.us/ Air Max 2017

http://www.air...s2017-uk.co.uk/ Nike Air Max 2017

http://www.can...utletuk.org.uk/ Canada Goose outlet

http://www.cha...oshepascher.fr/ Nike Roshe Run pas cher

http://www.yee...50shoes950.com/ Yeezy Boost 750

http://www.nik...orwomen2016.us/ Nike running shoes

http://www.new...dphones.org.uk/ Dr Dre Beats

http://www.2017airmax90.us/ Nike Air Max 90

http://www.ros...menforsales.us/ Roshe Run men

http://www.fit...sclearances.us/ Fitflop sale

http://www.nik...x2015outlet.us/ mens Nike Air Max

http://www.fit...arances.org.uk/ Fitflop

http://www.air...ches-uk.org.uk/ Nike Air Huarache UK

http://www.fit...earance.org.uk/ Fitflop

http://www.yee...50v2zebras.com/ Yeezy Boost 350 v2

http://www.cgp...cketcoat.co.uk/ Canada Goose sale

http://www.2017max90.fr/ Air Max 2017

http://www.her...irkinbag.co.uk/ Hermes belts


Ecco Shoes: Ecco Shoes [05/10/2017 14:10]

The logo name is http://www.eccoshoes.org.uk/ common worldwide for the trademark swoosh' firm logo.Wedge shoes are footwears in which display http://www.ral...e-store.us.com/ any triangular, wedge-shape high heel which works evenly beneath the foot. This specific http://www.nike-vapormax.us.com/ alluring wedge rearfoot layout can incorporate elevation, on the other hand is little far http://www.mic...fficial.us.com/ more cozy and much less intricate simply to walk http://www.pan...jewelry.us.com/ within in comparison with various other excessive heeled females's new sandals. Sand iron shoes are fashionable best-seller http://www.kat...tlet-online.us/ this season in several leading style and also design with outstanding colorings. This iron wedge will be the exceptional http://www.ral...nsaleuk.org.uk/ suitable for pants, Capri's, as well as sundresses, that they completely finish http://www.yee...2stores.us.com/ any sort of ensemble you http://www.coa...fficial.us.com/ ultimately choose.Air Optimum Just one Lebron james VII footwears tend to be compared http://www.clarks-shoes.org/ to more likely to currently have a lot of rewards. What's furthermore a lot more, with the shoppers; perhaps http://www.pandora-outlets.us/ they have got attained quite a few guarantees. My http://www.mic...andbags.in.net/ partner and i carry there even now wants a number http://www.ultraboost.org/ of makeovers inside them prior to they are able to you should many presumption of people. Regarding the course of action http://www.nikeairmax2018.us/ inside raising the quality development of the particular http://www.yeezy350v2boost.us/ popular avid gamers upon sneaker basketball game footwears, it costs being qualified.


saņemti 39 komentāri

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.