a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Aicina apspriest divus priekšlikumus

<< Projekti

Aicina apspriest divus priekšlikumus

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments aicina piedalīties sabiedriskajā apspriešanā — detaļplānojumam pilsētas centra nomalē un daudzstāvu ēkām Imantā. Abos mājokļu priekšlikumos Rīgai tiek piedāvāta piepilsētnieciska mikrorajonu apbūve.

Komentāri:

žoržs: suburbia [08/11/2008 12:47]

Apbūves principi visnotaļ raksturīgi mikrorajonu suburbijai. Cerams, ka detaļplānojums Rīgas centrā to nepieļaus.

Dikti skumji paliek arī uzlūkojot tos Imantas brīvstāvošos torņus. Nezinu attīstības plāna zonējumu tai vietai, bet plānu veidojot gan bija runas par visādiem vietējiem centriem un tamlīdzīgām lietām. Bet rādās, arhitekti un iestādes saprot centru kā vienkārši augstākas mājas. Būtu apakšā plašāks 2-3 stāvu apjoms, kur visām tādām centra pilsētnieciskām aktivitātēm likties - iespējams būtu tīri jēdzīgs priekšlikums.

Bet šite tais divos apakšstāvos, rādās, parkings, kas vēl vairāk māju atrauj no apkārtnes, nevis veido pilsētvidi. Tai laukumā iepriekš, liekas, stāvvietas bija - kur tad tagad visas tās mašīnas likt? Ne tur Imantā kādas normālas kafejnīcas, ne veikali, bērnudārzi droši vien arī pietrūkst. Nu ko Imanta iegūst no šādām ēkām? Tikai vairāk cilvēku tramvajā.

Un tādas diemžēl jau ir visas jaunās Imantas (un pa lielam - arī visas Rīga) augstceltnes. Metropolija, piemēram, apakšā platforma, no kuras izlien tornis, bet apkārt - asfaltēti laukumi. Nav nekādu cerību, ka Rīga kļūs par normālu pilsētu, ja mikrorajoni attīstīsies šādi.

Un jāatgādina - Imantā jau vieni dvīņu torņi ir. Jaunā Rīgas tradīcija - būvēt augstās mājas klonējot pa 2, 4 vai 5 (Solaris, Metropolia, Panorama plaza, Skanstes augstumi) - droši vien ekonomiskāk, bet vai labāk, to nevar saprast. Un ja par arhitektūru - nevienas no jaunajām Imantas augstceltnēm nevelk līdzi tām 80.gadu sarkanajām ķieģeļu mājām.


mērkaķēns: Re: suburbia [08/11/2008 12:47]

Tieši tā - atbilstoši rīgas apbūves noteikumiem centru izbūves teritorijas nozīmē augstākas dzīvojamās mājas un attiecīgi lielāku burzmu, kas triecas vecrīgas virzienā, bet nenodrošina pilnīgi nekādas sabiedrisku centru pazīmes - universālveikalu vai pasta nodaļu, piemēram. Un kamdēļ gan lai kāds to būvētu zemes gabalā, kur atļauti 20 stāvi? Var tikai gaidīt, ka kāds tālredzīgāks attīstītājs to iebāzīs savas metropolijas 1. stāvā.


a: Re: Re: suburbia [08/11/2008 12:47]

Es domaaju, ka viss ies savu dabisko gaitu - un bez pasta, sporta vai izkalides centriem mees nepaliksim. MIILAIS CILVEEK - par lielveikaliem jau nu vispaar nerunaajot!!! Tie tachu paraadaas pat tuksnesii, skiet.... Kad buus pieprasiijums, buus izdeviigi taadus objektus celt...

kas attiecas par braukshanu Vecriigas virzienaa- cilveeki vienkaarshi dodas uz Saulkrastiem caur centru...un taa jau ir cita teema...


mērkaķēns: Re: Re: Re: suburbia [08/11/2008 12:47]

tātad viss balstās uz rīgas iedzīvotāju, kas ar savu auto brauc no augstceltnes imantā uz lielveikalu tuksnesī. kāda jauka pilsēta sanāks.


a: Re: Re: Re: Re: suburbia [08/11/2008 12:47]

Nu tachu neuztraucies par savien lielveikaliiem vienreiz!!!


kritiķis Gulbenē: nesaprotu [08/11/2008 12:47]

atkal tiek darīts viss lai pec iespejas apgrūtinātu sabiedrības domas izteikšanu.

latvieši tomēr ir apbrīnojami debīla tauta. nepietiek ar politiķiem...

pašlaik tiek darīts viss iespējamais, lai apgrūtinātu informācijas-komentāru iesniegšanu.

nu kur pasaulē redzēts šāds idiotisms -

"Aptaujas anketas iespējams saņemt un aizpildītas iesniegt:

RDPAD Klientu apkalpošanas centrā Rīgā, Amatu ielā 4 (minētajos laikos!)

T 67105800

Izskatīti tiks tikai rakstiski priekšlikumi.

a ko dara cilvēki bēz pārvietošanas iespējam, kā arī tie, kuri grib ziteikt domas, bet nab Rīgā.

kad šis sviets beigsies?

kur tad demokrātija?


augstceltņu speciālists: būvniecības stadijā? [08/11/2008 12:47]

Kritizēšu vai komentēšu 2 apaļu torņu projektu.

1. apsveicama ir apaļu formu lietošana. Ta vienmēr, torņu gadījumā, organiski iekļaujas vidē. Iespējams izbaudīt arī arī 360 skatu. Šis gan varētu būt subjektīvs komentārs.

2. Interesanti būtu ievērtēt plānojumus. Tos parasti apaļiem torņiem ir sarežgīti risināt. Interesantas parasti ir tās veitas, kur viens tornis skatās uz otru.

3. Vai tās bildes, kas ir nodotas tautas aplūkošanai, ir ēku būvniecības stadijā? Izskatas nepabeigtas. Nu ta kā uz getto nedaudz velk vai arī kāds būtu ēku pademolējis. Tās dzeltena krāsa izskatās kā apzināti iemālēta, lai tornis izskatītos labāk. Jo nu no arhitektūras neka nav. Apaļš tornis jau vēl nav arhitektūra. Torņu dizaina principi atsķiras no mazstāvu ēku principiem. Vai nu tiek darīts, kas nebūt ar pašu fasādi (tas nu tautā būtu saukts par FASĀDISMU un profesionālajās aprindās vērtēts ar smīnu) vai arī ar ēkas nesošajām konstukcijām. Pieļauju, ka Latvijā attīstītajiem būtu grūti ko nebūt interesantu izdarīt ar nesošo karkasu, dārdzības dēļ, tad būtu, kas kvalitatīvs jādara ar fasādi.

Šajā gadījumā fasāde kā tāda nav. Ir tikai caurumi, kas daļēji aizlipināti ar ko nebūt dzeltenu. Var nojaust, ka ir daudz balkonu? Latvijā un pa visu perimetru un dziļi. Daudz gaismas dzīvokļos nebūs. Vai ari slēpjamies no pārējo blakus esošo augstceltņu kaimiņiem? Baigu beigas lodžijas aizlipinās ar visādām drazām, līdzīgi kā Plavniekos un Zolitūdē. Tāda nu ir cilvēku daba.

4. Torņi taisni nobeidzas zemē. Vajadzētu cilvākiem kādu ainavu iedot. Lai skaisti un interesanti, galu galā patīkami. Kādu sabiedrisku funkciju ielikt.

5. Ka tad paliek ar autostavvietām?


Lomberts: tuvplāns [08/11/2008 12:47]

Ha haa, kaimiņš no viena torņa pamostoties varēs pastiept roku kaimiņam no otra torņa un teikt - Labrīt mīļo kaimiņ :D


augstceltņu speciālists: autostavvietas [08/11/2008 12:47]

par tam autostavvietām.

pasaulē autostavvietas torņu pamatnēs sāka likt, jo vienkārši lielpilsētās citur to nav kur darīt. Tas patiešām degradē vidi. Lielākās pilsētas šo problēmu ir apzinājušas, jo sekas ir novērojamas dabā un to vairs nedara, jo likumi to neatļauj. Imanta neizsktās, ka būtu zemes trūkums. Ierosinu autostavvietas attīstīt ainaviski. 1 stāva līmenī, vai 2. stavu līmenī, daļēji ieraktu. Atvērtu pa perimetru. Zaļo jumtu pa virsu. Ainaviski un cilvēkiem draudzīgi.

Autoriem vajadzētu pastudēt piemērus ārzemēs.


lelle Re: autostavvietas [08/11/2008 12:47]

Ka reiz arzemes kadu laicinu pavadiju, dzivojot sada apala torni kaut kur pa vidu, skiet 18. vai 22.stava. Bija ari padzila un liela lodzija ar augiem, nekada vaina - katra zina ari blakusesosais tornis labi izskatijas tiesi tapec, ka plana bija regulars aplis, skatiens visai gliti slid tadam garam, nerodas iespaids par nospiedosu speku tiesi aiz loga.

Vakar BBC noskatijos raidijumu, kura tika kritizeta t.s. privatmaju plavu stiepsanas, jo sada horizonala pilsetu attistiba pamatigi noplicina zemi. Ta vieta ka dabai labveligaka tika ierosinata punktveida apbuve visai ieverojama augstuma, vairak ka 50 stavi. Zemes limeni savvala, mazliet augstak gajeju un velocelini. Masinas tika izslegtas, jo torni dzivotu medmasas, petnieki, pasniedzeji, skolotaji (piemers tika radits Oksfordai). Zinama utopija, bet, ja ta padoma, tad torni tomer var saskatit atbalstamas vertibas. Si vieta Imanta atskiriba no citam Riga, ar torniem ir tiri labi sakartota.


augstceltbu speciālists: Re: Re: autostavvietas [08/11/2008 12:47]

lodžijām nekāda vaina. tikai ar mēru. pareizi janoformē. nedzīvojam jau dubaijā. 1 vai 2 katram dzīvoklim vajadzētu gan. savādāk sajūta kā būrī.

no daudzām problēmām mācās tās izdzīvojot.

torņiem ar nekāda vaina. personīgi atbalstu. dikti feini dzīvot 40 stāvā. var redzēt kā negaisa mākoņi savelkas pār pilsētu.

no vizualizācijām grūti spriest par projektu, torņu attālumiem, plāniem, stiklojumiem.

Kaut kā šķiet sasteigti izdots 'tautās'.


Jap.: Re: autostavvietas [08/11/2008 12:47]

Pilnībā piekrītu, ka arī privātmāju paklājs,lai nodrošinātu pilsoņus ar mitekļiem kā tas ir amerikā, nav baudāms, turklāt tas paģēr lielas teritorijas.

Vidusceļš starp torņiem un privātmājām ir četrstāvīgas ēkas, kuras arī rada optimālo ietekmi uz vidi.

Tas protams neizslēdz minimālās devās šur tur izvietot pa debesskrāpim. Katrā ziņā šāds monstrs atdursies pret stāvvietu problēmu, kuras pavelk pat trīs stāvos zem zemes.

Veicot rupju kalkulāciju nevarēs atgūt atpakaļ būvē ieguldītos līdzekļus no medmāsām, pētniekiem, pasniedzējiem u.c. pārdodot šiem dzīvokļus. Dzīvokļu cena vienkārši dubultosies, salīdzinājumā ar to gadījumu, ja ēkās ir parezdēta tikai 1 līmeņa stāvvieta.

Bet par arhitektūru un tās detaļām pirmsprojekta stadijā ir pāragri runāt, jo sevišķi par plāniem. Šinī stadijā tācu runa ir tikai par ēku novietojumu un augstumiem, vai ne tā?


nu ēka taču: Re: Re: autostavvietas [08/11/2008 12:47]

Savukārt līdz 13.augustam tiek pieņemtas atsauksmes par daudzstāvu (no vizualizācijas nojaušams — 26 vai 27 stāvi) dzīvojamās ēku Anniņmuižas bulvārī Imantā. Projektu apspriešanai nodod SIA Anniņmuižas nams, bet autori ir Arhitektonika.


Ilmārs: projekti [08/11/2008 12:47]

Visi tie projekti ir ļoti nesmuki.


e_r_: LV rullee kvadraatlati ... [08/11/2008 12:47]

Abos projektos tieksme pēc kvadrātlatiem dominē pār vēlmi veidot humānu un cilvēka mērogam atbilstošu vidi ap ēkām.

Ēkas jau izskatās pieklājīgas, bet derētu sākumā atrisināt situāciju pilsētbūvnieciski.

Izskatās, ka abos gadījumos vai nu tiek pārkāpti būvnoteikumi par attālumiem starp ēkām, vai arī tiek pielietota Pujāta laikā būvvaldē ieviestā saskaņošanas shēma - ēka juridiski ir viena, (jo uz viena pagraba vai pamatiem.. vai savienota ar kaut kādu verķi ... u.t.t )

pat ja izliekamies, ka viss ir oki, problēma ''kaimiņ, piedod roku'' tiek realizēta diezgan izteikta.


maija ezergaile: Re: LV rullee kvadraatlati ... [08/11/2008 12:47]

Labvakar. Atļaušos tomēr īsu atbildi - torņu tuvināšanās vieta ir pārdomāta. Izteikt viedokļus par risinājumiem, tos neredzot, balstītus tikai uz pieņēmumiem, ka noteikti ir slikti, nav sevišķi korekti. Šeit publicētā informācija ir izteikti pilsētbūvnieciska. Līdz fasāžu konkrētiem risinājumiem vēl ļoti tālu.

Tajā pat laikā jāsaprot, ka šādas ēkas to attīstītājiem, kam pieder viens konkrēts gruntsgabals, ir komerciāli projekti. Mikrorajona infrastruktūras attīstība kopumā ir pilsētas attīstītāju rokās.


karl: Re: LV rullee kvadraatlati ... [08/11/2008 12:47]

Vispār jau būtu interesanti uzzināt, e_r_, kā Tu iztēlojies "humānu un cilvēka mērogam atbilstošu vidi ap ēkām"... pastāsti... A to, tik pamāci - "vaig tā un šitā..."

neesi domājis nomainīt profesiju? šķiet, PSEIDO KRITIĶA darba pienākumi Tev padodas labāk par pāsizpausmes pazīmēm pamatprofesijā!


nietzsche: Re: Re: LV rullee kvadraatlati ... [08/11/2008 12:47]

"Šeit publicētā informācija ir izteikti pilsētbūvnieciska..." Kur ir kādi situācijas plāni, stāvu plāni, griezumi, izsauļojuma analīzes? Rīgas Kurzemes rajona izpilddirekcijā tādi ir apskatāmi?


e_r_: Re: Re: LV rullee kvadraatlati ... [08/11/2008 12:47]

Vispār raksta nosaukums ir ''aicina apspriest...'', ko arī daru.

Kur Tavā komentārā ir kaut kripata no diskusijas par arhitektūru ?


lielupe: Re: Re: LV rullee kvadraatlati ... [08/11/2008 12:47]

vai projekta autori var paskaidrot argumentus par labu faktam, ka būves iecerētas anniņmuižas parka pusē. padomju laiku pilsētbūvnieciskā iecere par anniņmuižas parku , kuru aptver imantas mikrorajons, nebij peļama. plānā izskatās labi, realitātē parku varētu uzlabot. varbūt atstāt 'solaris' ēkas ka izņēmuma precedentu un projektēt otrpus anniņmuižas lokam, nevis pārveidot parku par dzīvojamo masīvu? arhitektiem darba, kā zināms, pietiek.vismaz šobrīd.


maija ezergaile: Re: Re: Re: LV rullee kvadraatlati ... [08/11/2008 12:47]

Jā, protams.

Ar piebildi: projekta sākuma stadijā.


pilsētbūvnieks un plānotājs: Re: Re: Re: LV rullee kvadraatlati ... [08/11/2008 12:47]

Ezergailes kundzei acimredzami ir maza nojausma ko nozīme pilsētbūvnieciska informācija. Nu ja, RTU jau neviens neko sakarīgu šaja joma nevar iemacīt. sūdīgas vizualizācijas ar 2 nesakarīgiem torņiem saukt par pilsētbūvniecisku informāciju, tas būtu analfabetisms. Varbūt vajag ārzemju žurnalus pašķirstīt, kur vizualizācijas, plāni, shēmas, diagrammas... nu tā lai ir skaidrs. kas notiek.


Andis Sīlis Re: Re: Re: LV rullee kvadraatlati ... [08/11/2008 12:47]

Skat pilsētas attīstības plānu. Padomju laika zaļjumi tagad ir iekrāsoti centru apbūves zonas krāsās ar 30 stāviem, šo jautājumu vajadzēja uzdot RAttPl apspriešanas laikā, tagad īpašnieki ar atļjauto 500% intensitāti šajos stāvvietu m2 pleķos kociņus nestādīs


kritizētajs: Re: Re: Re: Re: LV rullee kvadraatlati ... [08/11/2008 12:47]

ko nozīmē projekta sākuma stadija?

tad ir kaut kas ko rādīt vai nē?

publicē 2 nesakarīgus torņus perspektīvē un viss. tur taču nav ko sabiedriski apspriest un komentet, jo vienkārši nav ko komonetet, jo nekā nav.

pasviež aklam sunim kaulu....

kārtejie latviešu analfabētisma brīnumi.

izskatās ka arhitektiem pascieņasarī vairs nav.


a: Re: Re: Re: Re: LV rullee kvadraatlati ... [08/11/2008 12:47]

Jaa, ja taa palasa, vispaar smaga kritika.... diez vai shie kritizeetaaji ir apskatiijushies piedaavaatos materiaalus.....(ja godiigi, es arii ne un domaaju, ka te publiceetaa info ar' nav pilnaa apjomaa...)

Un par tiem arzemju zurnaaliem - visas taas sheemas un diagrammas ir tikai veids, kaa paraadiit arhitekta domu saprotamu paareejiem cilveekiem, un ja taadas sheemas nav, tas nemaz nenoziimee, ka arhitekts par to nav domaajis ....

varbuut tu, cieniijamais "pilseetbuuvniek un plaanotaaj" ,neesi domaajis.....pameegini - buus jauki!

Ir taads teiciens, ka ikviens ceļs kaut kur ved - shajaa gadiijumaa ceļa gals izbeidzas plavaa.... nu kas tas par sviestu? Buutu labi, ka ceļa galaa buutu saskataams kaads meerkis vai objekts...ne? Un tam noteikti jaabuut augstaakam par apkaarteejaam maajaam vai noziimiigaakam, jo citaadi neiziimeetos tas meerkis....


no apf stud: ? [08/11/2008 12:47]

Vai ir kaut kādi rāmji kuros jāiekļaujas arhitektam, lai piedāvātu apspriešanu?

No šiem jau tikai minēt var...


Jānis Skanis ... [08/11/2008 12:47]

...varbūt varētu abus augstceltņu apjomus pa diognāli nobīdīt vienu pret otru (skat. pievienoto koriģ. attēlu), tādējādi iegūstot lielāku atstarpi starp torņiem un, skatā no Kleistu ielas, izvairītos no divu masās līdzvērtīgu apjomu kompozīcijas. Interesanta šķiet torņu gliemežnīcas forma, kas pieļauj izmantot kontraposta principu apjomu dialogā. Parādās fasāžu plakņu variācijas - plakanās fasāžu virsmas, vert. komunikācijas - vērsumā pret otru torni. Skatā no Anniņmuižas bulvāra rodas iespaids, ka šis daudzdzīvokļu augstceltņu komplekss, savā apakšējo stāvu lakoniskajā pieslēgumā zemei un bulvāra lokam, konfliktē ar esošajām gājēju un transporta plūsmām (skat . Anniņmuižas un Dammes ielas krustojumā topošās "Metropolia" pēdējās augstceltnes izvietojumu). Iespējams, to varētu risināt ēkas atbīdot nostāk no bulvāra loka un 1./2. st. saliedējuma "landscap'ā" izvietojot sabiedrisku funkciju, autostāvvietas. Mani sajūsminātu, ja Anniņmuižas parka raksturs tiktu patapināts ķompleksa ģenerālajā plānā, dzēšot robežu starp parka teritoriju un degradēto, bulvārim piegulošo, laukumu trūcīgajiem "uzfrišinājumiem".

... ir vērtīgi, ja ieceres skice tās tapšanas agrīnajā stadījā spēj rosināt iztēli un pozitīvu domu apmaiņu!


?: Re: ... [08/11/2008 12:47]

Domā, viņiem pietiek vietas tai zemesgabalā, lai tā varētu bīdīt tos apjomus gan pa diognāli, gan arī prom no ielas?


Jānis Skanis Re: Re: ... [08/11/2008 12:47]

... iespējams, ja pieļauj insolācijas koncepcija, to var risināt torņus izvietojot spoguļattēlā (skat. no putna lidojuma) ??


žoržs: cits projekts blakus [08/11/2008 12:47]

Cits piedāvājums, plānots pavisam netālu no šiem torņiem:

http://www.rdp...e.php?id=84966

Lai arī bildītes mazas, tomēr ņemot klāt vēl plānu, nojaušams, ka ēka gan stipri vairāk dotu Imantai, kā divi jauni torņi.

Ir atpazīstams tāds Berlīnes IBA piesitiens, bet tas noteikti nav tas sliktākais. Drīzāk tieši otrādi. Skaidri nodalīta ielas publiskā telpa un iekšpagalms. Pagalmu gan laikam stipri traucē tā Lattelekom ēka. Viesnīca un bērnudārzs māju dara tikai labāku. Pirmajā stāvā Kleistu ielas pusē arī varēja nebūt dzīvokļi, bet kas cits, māja un apkaime tikai iegūtu.

Katrā ziņā, šis priekšlikums daudz vērtīgāks, kā visi citi Imantas jaunie projekti kopā.


IMANTA: bilde [08/11/2008 12:47]

NOVĒLU AUTORIEM PAŠIEM DZĪVOT ŠĀDOS "SKRUNDAS LOKATOROS" UN VĒLU VEIKSMI BIZNESĀ.


Q: Re: bilde [08/11/2008 12:47]

LABAAK MAN NOVEELI... AUTORIEM JAU IR, KUR DZIIVOT (CIK ZINU)...!


Ausma Skujiņa: par torņiem [08/11/2008 12:47]

Iesaku izlasīt internetā ARCHITECTURE WEEK N344 01.08.2007.


Pandora Jewelry Outlet: Pandora Jewelry Outlet [06/10/2017 04:28]

It really is covered with buckskin http://www.yee...2stores.us.com/ for great moisture manage and possesses a good comfort and ease curved memory http://www.pandora-outlets.us/ foam foot bed. With simply a number of shoelaces upon all sides, this specific shoe has the ability to continue being exact same via http://www.clarks-shoes.org/ typical footwear, nevertheless provides the many comfort and ease you realized from your area of expertise convenience http://www.yeezy350v2boost.us/ shoe. That shoe comes in black leather-based.Menomfort shoes for gentlemen incorporate costume, every http://www.eccoshoes.org.uk/ day and also running shoes, together with new sandals.For a nice, easy every day convenience shoe, look at Clarks Trend Journey. http://www.coa...fficial.us.com/ Most of these casual slip-on loafers respectable and offer best comfort and ease. The particular full-grain leather http://www.pan...jewelry.us.com/ upper is quickly damaged throughout. It's punctured specifics of which keep the shoe inhaling. You will get this kind of shoe http://www.ultraboost.org/ on and off quite easily, thanks to the elastic goring upon http://www.nike-vapormax.us.com/ either sides in the shoe. It has a modification user profile heel kicker, any concave back heel along with toe-off service which enables you have by http://www.ral...nsaleuk.org.uk/ far the most vitality from a shoe with every phase. It really is obtainable in http://www.nikeairmax2018.us/ dark and chocolates nubuck.Another casual type may be the males Northfield by Rockport. This specific relaxed lace-up shoe http://www.kat...tlet-online.us/ is definitely purposeful face to face and appearance excellent next also. The full-grain http://www.mic...fficial.us.com/ natural leather second offers four-hole shoelaces for any cosy in shape. It is kinetic air flow soft cushions your toes http://www.ral...e-store.us.com/ whilst keep your oxygen relocating on the bottom. It is padded collar http://www.mic...andbags.in.net/ along with dialect help alleviate problems with bruises. Eventually, your plastic Avoi main lessens shock.


saņemti 34 komentāri

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.