a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

LTV Adreses: dzīve purvā vai purvs dzīvē?

<< Plaukts

LTV Adreses: dzīve purvā vai purvs dzīvē?

LTV1 raidījuma Adreses 5. oktobra sērija solās būt viena no pārsteidzošākajām, jo grūti būtu atrast divas vēl atšķirīgākas adreses, kas tajā tiks salīdzinātas. Latgales sādža ar diviem iedzīvotājiem un galvaspilsētas lielākais mikrorajons ar 60 000 iedzīvotājiem. Teiču purva Siksala un Rīgas Purvciems jeb agrākais Hausmaņa purvs.

Komentāri:

Miķelis: Mārtiņam: [09/10/2017 13:56]

Būtu Anglijas karalis, piešķirtu Tev Arhitektūras Bikšulences ordeni. Diemžēl neesmu. Tu pacel ļoti svarīgas arhitektūras tēmas, kuras nav risinātas Rīgā desmitgadēm un izskatās ka visi ir impotenti, pat pilsētas galvenais arhitekts, līdz ar to dzimst arī zemesgabali-einuhi, ar kuriem neko iesākt nevar. Starp citu, Tev kādā sērijā bija arī komentāri no lemjošās varas. Tādus vajadzētu turpināt ielikt, tas vēsturei, lai visi zin kā 21.gs. sākumā tika risinātas viena vai otras problēmas un ko par to saka vīri un sievas, kuriem spēks lemt.

Tu esi šobrīd vienīgais arhitektūras kritiķis ( nu jau droši tevi var tā saukt, jo profesionāli Adreses ir augušas ), kas paceļ pilsētbūvnieciskās, arhitektūras un ētiskās problēmas. Prasītos mazliet asāk, piemēram Ventspils - vai tas ir arhitektūras veiksmes stāsts vai tikai vidējam mietpilsonim radīta Mirāža. Rail baltic - kas tas būs - vai veiksmes stāsts vai Rēta Rīgas sejā? utt. Saprotu, ka Pillar ir galvenais sponsors un tomēr - Skanste - Purvciema klons vai jaunais Rīgas Frankenšteins?

Mārtiņ, pieber lūdzu piparus un būs pavisam cita garša!


Miķelis Te mazliet foto ieskatam: [12/10/2017 15:58]

http://www.del....d?id=48246979

Jautājums paliek: kas tad mums pašā Rīgas centrā notiek? Briest otrs Rātslaukums ar Rosolarhitektūras stilu? Bija taču konkursi, kur uzvarēja pavisam citi risinājumi.

Tad jautājums: varbūt nevajag visus mānīt ar konkursiem, ja visa rezultātā top 3 nolējums no arhitektūras žurnāliem, bez kripatas Arhitektūras? Nu un pie bijušā Sporta pils kvartāla arī izliktās vizualizācijas liecina, ka konkursi ir domāti dārza rūķiem, kuri ceļo pa pasaulī kā filmā "Amēlija".

Dārza rūķiem protams tas viss ļoti patīk. Bet mums?


saņemti 2 komentāri

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.