a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Latvijas Architektūras 133. numurs

<< Plaukts

Latvijas Architektūras 133. numurs

Latvijas Architektūra Nr. 133 (5/17)
Tēma: Pieejams mājoklis

Komentāri:

Miķelis: Par īres namiem: [17/11/2017 15:20]

Tas tiesa, jaunatne negrib saistīties ar kredītiem, uzkārt sev kaklā 40 gadu kredītsaistības ( ir pieredze ar saviem jauniešiem, kaut abi pelna vairāk par mani ). Bet tas nozīmē, ka Jaunās Hanzas koncepts ir garām. Tas nozīmē, ka Skanste arī ir garām. Ko nu?

Rīgā šobrīd masveidā tiek celti dzīvokļi kā 2007, Jūrmalā jau ir uzcelti un stāv tukši jau vairākus gadus. Laikam esam iekļuvuši pasaules stulbāko valstu desmitniekā, jo nemācāmies no savām kļūdām. Trūkst parastu melnstrādnieku zivju rūpnīcās, kurus ja ievedīs, neviens Skanstē neizmitinās.

Latvietis, piedodiet, laikam ir stulbākais attīstītājs pasaulē, bet ja tā, arī arhitekti nav sevišķi gudri, jo neko nespēj iebilst.

Dzīvokļi un veikali ( ko vien vērta ir Kuzņecova fabrikas iznīcināšana ), nevienas jaunas rūpnīcas, tranzīta apgrozījuma stabiņš krīt ļoti strauji un advokāts Tihonovs ( bij tā kā tiesāts pat ), kurš māca parlamentāriešus. Kaut kā strauji iet uz leju tās vērtības, kurām būtu jābūt valsts pamatā.

P.S. Atsevišķs kompliments RP par rekonstrukciju, bet vienīgi kāpēc vērmahta pelēkais?

P.S.P.S. Kāpēc rakstot komentāru ik pēc 1 minūtes man jāapliecina ka neesmu robots? Tas atsit vēlmi komentēt...


Miķelis: Kā darbojas banksteri: [22/11/2017 18:32]

1. Ļaudīm kaut kur sava nauda jāliek, neglabās taču burkās mājās zem gultas. Tāpēc ļaudis nes savu naudu uz banku, arī zviedru pensionāri tā dara. Atšķirība ar mums - viņi nes naudu uz savām mājas - zviedru bankām.

2. Lai Zviedrijā banksteri izskatītos pūkaini, viņi tur finansē gan ražotnes, gan telekomunikāciju sektoru, gan dizainerus, gan visu pārējo, vienvārdsakot tautsaimniecību. Tikko banksteri ierodas kādās svešās zemēs - viņi finansē tikai nekustamo, pārsvarā dzīvokļus.

3. Kāpēc? Nu pirmkārt banksteri saprot, ka visas viņu mātes zemē nofinansētās nozares tādā veidā neiegūs konkurentus ( mēbeļu industrija, būvniecība ar mazo apakšnozari arhitektūru, dizaina ražotnes ( porcelāns un stikls ), tekstilrūpniecība, mašīnbūve utt. Tas ļaus zviedru pensionāriem būt vēl laimīgākiem.

Banksteri taču negrib pazaudēt smaidīgo zviedru pensionāru naudu, vai ne?

4. Kāpēc vēl? Tāpēc, ka krīzes apstākļos, kad nevienam īsti naudas nav, banksteri tos pašus nekustamos atpirks par sviestmaizi savās meitaskompānijās un pēc tam laidīs tirgū otreiz - un atkal ar peļņu.

5. Kāpēc vēl? Tāpēc, ka pūšot dzīvokļu burbuli, palielinās bankas bilances. Aktīvi tiek regulāri pārvērtēti un pieaug. Līdz ar to pieaug banksteru peļņa, gan uz papīra, gan dzīvē. Banksteriem ir iespēja samaksāt procentus smaidīgajiem zviedru pensionāriem, kuri var ceļot smaidīgi pa visu pasauli + banksteri iestāsta vietējiem, ka jākrāj pensijas otrajā, trešajā un ceturtajā līmenī un šo naudiņu neiegulda viss tautsaimniecībā, bet dzīvokļos.

6. Kāpēc dzīvokļos? Tāpēc ka, pilsoņi mēdz pārvērtēt savas iespējas, pelnītprasmi un pārsvarā godīgi un laikā maksā procentus. Uzlabot savus dzīves apstākļus ir dabiska vēlēšanās, kuru arī izmanto banksteri un kur banksteriem, paši to īsti nesaprotot, palīdz arhitekti.

7. Kāpēc arhitekti pavelkās uz banksteru piedāvājumu. Tāpēc ka, un te ir daži punkti:

a) mājās atlicis tikai rupjmaizes kukulītis,

b) ekonomikas pamatus neviens nav īsti mācījis,

c) ja pasūtījumu nepaņemšu es, paņems kāds cits, jo visi taču izsalkuši,

d) mani īpaši globālas lietas neinteresē, savs zutenis tuvāk miesai,

e) dabūšu dzīvokli jaunajā projektā ar atlaidi,

f) man patīk projektēt - ko? - da jebko, ka tikai projektēt,

g) nu neiešu jau kādiem lauceniekiem ko zīmēt, banksteri tomēr patīkami, inteliģenti ļaudis, smalki ļaudis ar smalkiem auto, patīkami sarunu biedri.

utt.

8. Kāpēc banksteri nerosās Grobiņā, Aucē, Valkā vai vēl kur citur un nedod naudu dzīvokļiem? Tāpēc, ka viņus neinteresē tautsaimniecība, ekonomika, iedzīvotāju labklājība un 2% peļņa gadā. Tāpēc, ka viņi ir banksteri.

P.S. Banksteri-gangsteri.

P.S.P.S. Tikai pēc nākamā burbuļa nevaidam, ka apgrozījums krities līdz O. Jo paši vien visu to putru vāram...


saņemti 2 komentāri

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.