a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Local Shift vasaras skolas pasākumi Cēsīs

<< Notikumi

Local Shift vasaras skolas pasākumi Cēsīs

Nākošajā un aiznākošajā nedēļā Cēsīs noritēs RTU starptautiskā vasaras skola Local Shift.  Līdzīgi kā iepriekš, rīkotāji aicina ikvienu piedalīties publiskās lekcijās, kā arī skolas noslēgumā 9. augustā, kad tiks prezentāti projekti, atklātas izstādes un pilsētvides instalācijas.

Rīgas Tehniskās universitātes starptautiskā vasaras skola jau otro gadu pēc kārtas par norises vietu izvēlējusies Cēsis, lai turpinātu studēt pilsētas problemātiku, šoreiz pievēršoties vietējām pārmaiņām. «Vietējās tradīcijas, vietējie resursi, vietējā ražošana ir tie, kas iezīmē vietu uz globālās kartes un kas padara to tuvu un saprotamu vietējā mērogā. Taču jēdziens «vietējais» laika gaitā mainās, un tam vajadzīga jauna definīcija,» skaidro vasaras skolas programmas veidotāji Toms Kokins un Evelīna Ozola.

Vasaras skolas dalībnieki trīs dažādās darbnīcās pētīs veidus, kā veicināt saliedētas kopienas veidošanos, kā stiprināt vietējo identitāti un kā senas prasmes un zināšanas var likt lietā mūsdienās. Izpētes rezultāti un radītās idejas materializēsies izstādē un vairākās telpiskās instalācijās Cēsu vecpilsētā, kuras tiks atklātas 9. augustā.

Arī šogad vasaras skola piedāvā publisku lekciju programmu. Cēsīs viesosies Konstantinos Pantazis, pārstāvot Point Supreme — vienu no šobrīd spēcīgākajām grieķu arhitektūras studijām, kuras veidotie astoņi pašiniciatīvas projekti Atēnām veidoja daļu Grieķijas ekspozīcijas 2012. gada Venēcijas biennālē. Nīderlandes dizaineru kolektīvs La Bolleur palīdzēs studentiem būvēt vienu no plānotajām instalācijām un lekcijā stāstīs par projektiem Nīderlandē — izbijuša bordeļa telpu pārņemšanu, minigolfu vecā maiznīcā un pašiem savas alus šķirnes radīšanu. Čīles arhitekts Horhe Loboss (Jorge Lobos) pievērsīsies koka būvniecības kultūrai Čiloe (Chiloè) salā pie Dienvidamerikas krastiem, dizaina zīmola Mammu līdzdibinātājs Fions Dobins (Fionn Dobbin) stāstīs par sociālā biznesa principiem, bet sociālantropologs Viesturs Celmiņš iepazīstinās ar savu pētījumu par Kazaņas vietas naratīvu un sabiedrības atmiņu.

Publiskas lekcijas

Cēsu profesionālajā vidusskolā Lielajā Skolas ielā 6, angļu valodā, ieeja brīva

30. jūlijs
16.15 Fionn Dobbin
17.30 La Bolleur

31. jūlijs
16.15 Viesturs Celmiņš
17.30 Konstantinos Pantazis

5. augusts
17.30 Jorge Lobos

Projektu prezentācijas, izstādes un pilsētvides instalāciju atklāšana

9. augustā 15.00 Cēsu profesionālajā vidusskolā Lielajā Skolas ielā 6

Organizē: Rīgas Tehniskā universitāte un Laikmetīgās arhitektūras informācijas centrs.

Atbalsta: Valsts izglītības attīstības aģentūra, Cēsu novada pašvaldība, Valsts kultūrkapitāla fonds, Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienests, programma Brigāde, Rasmanis & Dankers, Papīrfabrika Līgatne, Latvijas valsts meži, Fazer

Raksts publicēts: 23/07/2013

Informāciju sagatavoja: Evelīna Ozola


Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.