a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Local Shift vasaras skolas noslēgums Cēsīs

<< Notikumi

Local Shift vasaras skolas noslēgums Cēsīs

Rīgas Tehniskās universitātes starptautiskā vasaras skola Local Shift Cēsīs noslēgsies ar vairāku pasākumu virkni piektdien, 9. augustā — plānotas projektu prezentācijas, izstādes un pilsētvides instalāciju atklāšana, kā arī vakariņas visiem pilsētniekiem.

Starptautiskā vasaras skola jau otro gadu pēc kārtas norisinājās Cēsīs, jo tai izveidojusies veiksmīga sadarbība ar pilsētas pašvaldību un iedzīvotājiem. Šoreiz vasaras skolas dalībnieki strādāja trīs darbnīcās, kas katra citā veidā pētīja vietējo kontekstu un problemātiku, konstruējot objektus un notikumus pilsētvidē. Local Shift jeb vietējo pārmaiņu tēma skaidrojama kā mēģinājums apvienot vietējās kultūras dziļumu ar globālām tendencēm, lai izceltu jaunas dzīves kvalitātes, ko tās spēj atnest pilsētai.

Stāstu tornis ir telpiska instalācija Cēsu Stacijas laukumā, kas kalpo kā neliela brīvdabas lasītava un grāmatu apmaiņas vieta. Jaunā vietzīme sveicina atbraucējus un pievērš uzmanību pārmaiņām, kas drīzumā skars Cēsu Centrālo bibliotēku — tai gaidāma rekonstrukcija. Darbnīcas vadītāji ir Vīnē strādājošais latviešu arhitekts Niklāvs Paegle un viņa kolēģi no Londonas Thomas Randall–Page un Theodore Molloy.

Darbnīcā Oāze studenti pētīja publisko ārtelpu Cēsīs, meklējot vēl neizmantotus potenciālus urbānās ainavās un tukšās ēkās. Īpaša uzmanība pievērsta divām jutīgām sabiedrības grupām — bērniem un vietām, kur tie spēlējas, kā arī vecumdienu kvalitātei Cēsīs. Studentus vadīja pilsētplānotājs no Meksikas David Ortega un latviešu arhitekti, kas ikdienā strādā Cīrihē un Vīnē, — Dagnija Smilga un Kārlis Bērziņš.

 Trešā grupa divu nedēļu garumā plānoja kopīgas vakariņas visiem cēsniekiem  —pasākumu Sālsmaize, par norises vietu izvēloties nesen atvērtās mākslas telpas Mala pagalmu. Holandiešu dizaineru kolektīva La Bolleur vadībā grupas dalībnieki izveidoja visaptverošu notikuma projektu: ēdienkarti, vakara programmu, grafiku un komunikāciju, kā arī vides iekārtojumu. Sālsmaize ir sveiciens jaunām iniciatīvām pilsētā, un ar to iecerēts iekustināt biežāku cēsnieku kopā sanākšanu, izveidojot tai ērtu telpisku formātu.

Piektdiena, 9. augusts

15.00 - 17.00 darbnīcu gala prezentācijas un publiska diskusija Cēsu profesionālajā vidusskolā. Lielā Skolas iela 6 (ieeja no Torņa ielas).

18.00 Instalācijas Stāstu tornis atklāšana Stacijas laukumā.

19.00 Pasākums Sālsmaize mākslas telpas Mala pagalmā — kopīga zupas vārīšana, grupas Oāze izstādes atklāšana, mūzika un dejas. Lielā Skolas iela 4.

Vasaras skolas izstāde mākslas telpā Mala būs atvērta līdz pat 7. septembrim katru dienu, izņemot svētdienu un pirmdienu, no 12-20.

Raksts publicēts: 08/08/2013

Organizē: Rīgas Tehniskā universitāte un Laikmetīgās arhitektūras informācijas centrs

Atbalsta: Cēsu novada pašvaldība, Valsts izglītības attīstības aģentūra, Valsts kultūrkapitāla fonds, Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienests, Nīderlandes Karalistes vēstniecība Latvijā, programma «Brigāde», «Rasmanis & Dankers», Latvijas valsts meži, Papīrfabrika «Līgatne», «Staļi», «Nodus», «Kafeja Alīda», «Laima», «Cēsu Alus», «Red Bull», «Fazer», «Nordplay», «Skrīveru Mājas Saldējums»

Informāciju sagatavoja:
Evelīna OzolaPievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.