a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Šovasar Latvijas interjera salons KRASSKY atvēra savu veikalu Maskavā, nozīmīgajā biznesa kvartālā Krasnaya roza, kas izveidots transformējot kādreizējo 19. gadsimta zīda fabrikas kompleksu. Jaunais konceptsalons ir izvietots bijušās fabrikas krāsu ceha telpās, prasmīgi izmantojot rūpnieciskās arhitektūras priekšrocības.


Šodien, atzīmējot valsts svētkus, svinīgi tiek atklāts atjaunotais Nacionālais Mākslas muzejs. Līdz šim medijos nav bijis publicēts plašāks atjaunotās ēkas arhitektūras fotogrāfiju apkopojums, tāpēc šis ir piemērots brīdis. Tomēr arī te trūkst nozīmīgu skatu, tā kā fotogrāfijas tapušas pirms visa ēka tika pabeigta.

2 komentāri


Viens no pretendentiem uz Latvijas arhitektūras gada balvu ir skolas komplekss Maltā, kura galvenais jaunpienesums ir sporta zāle — apjomā vienkārša, monumentāla būve, kam izteiksmību piešķir asprātīgais fasādes koka apšuvums.  

31 komentārs


Prātojot par to, ko Igaunijas valsts svētkos parādīt no kaimiņvalsts arhitektūras, izvēle apstājās pie Nacionālā muzeja — projekta, kas bija publicēts pirmajā A4D Igaunijai veltītajā tematiskajā izlaidumā pirms desmit gadiem, un nu tuvojas savam nobeigumam. Reizē sasaucoties ar aktuālo muzeju arhitektūras tēmu Latvijā.

4 komentāri


Pēdējos gados tieši valsts svētkos arvien izdevies publicēt svaigi celtas valstiski nozīmīgas būves. Ārī šogad neapšaubāmi tāda ir — pirms dažām nedēļām svinīgi atklātā Liepājas koncertzāle Lielais dzintars, par kuru vērtējumi tomēr ir gana pretrunīgi.  

33 komentāri


7. jūnijā Dikļos tika atzīmēti 150 gadi, kopš pirmajiem dziedāšanas svētkiem, kas aizsāka Dziesmu svētku tradīciju. Šim notikuma pēc Uģa Šēnberga biroja projekta tika veidota jauna estrāde – amfiteātris.

13 komentāri


Talsu estrāde
14/03/2014

Talsu estrāde

Izmantojot Eiropas Savienības fondu finansējumu, pēdējos gados ievērojamas pārmaiņas piedzīvojusi Talsi — atjaunotas vairākas ielas, padarot pilsētas centru par gājējiem draudzīgu un patiesām patīkamu vidi. Savukārt kultūras infrastruktūras atjaunošanas projekta ietvaros pārbūvēts kultūras centrs, izveidojot  Radošu sētu, un jaunu veidolu ieguvusi estrāde Sauleskalnā.

22 komentāri


Valsts svētkos — viena no nozīmīgākajām un ievērojamākajām pēdējā laika Latvijas ēkām ­— koncertzāle Rēzeknē jeb Latgales vēstniecība GORS. Būdama pirmā no jauna uzbūvētā koncertzāle valstī, tā ir nevien nozīmīga kultūras iestāde, bet arī ievērojama pilsētas un visas Latgales vietzīme.

7 komentāri


17. oktobrī plkst. 11.00
MADE arhitekti vada ekskursiju
Saldus Mūzikas un mākslas skolā
Avotu ielā 12a

41 komentārs


Pirms nedēļas svinīgi tika atklāts atjaunotais Spīķeru kvartāls un Daugavas krasta promenāde posmā no Dzelzceļa līdz Salu tiltam, — īstenots ievērojamākais pēdējo gadu publiskās ārtelpas projekts Rīgā.

2 komentāri


Pagājušajā piektdienā ar svinīgo Gada balvas ceremoniju Mākslas akadēmijā kulminēja Latvijas arhitektūras gada skate, rādot vēl nebijušu vērienu un arhitektūras svētku sajūtu.

4 komentāri


Igaunijas arhitektūras ainā ievērības cienīga ir arī cita biroja KAVAKAVA projektēta augstskolas ēka  —  Tartu Veselības aprūpes koledža, kas veidota kā asprātīga un izsmalcināta piebūve 80. gados celtai desmitstāvu kopmītņu ēkai, pārsteidzot nevien ar smalko konteksta izjūtu, bet vēl vairāk — ar komplekso iekšējo struktūru. Papildināta galerija

10 komentāri


Iespējams, visinteresantākā un īpašākā ēka pēdējo gadu Igaunijas arhitektūrā varētu būt Tartu universitātes koledža Narvā. Konsekventi īstenojot savulaik konkursā uzvarējušo ideju, augstskolas fasāde ir veidota kā kara laikā sagrautā biržas nama nospiedums, konceptuāli iemiesojot atmiņas par zudušo Narvas vecpilsētu.

6 komentāri


Viena no iepriekšējā gada nozīmīgākajām Tallinas būvēm ir Jūras muzejs kādreizējās Hidroplānu ostas angāros. Interesanta ir ne vien KOKO radītā iekštelpas koncepcija, bet apbrīnas vērta liekas arī rūpīga rekonstrukcija, kas jaunai, publiskais dzīvei atdevusi unikālu būvi, sava laika inženierzinātņu sasniegumu.

4 komentāri


Noslēdzot Lietuvas arhitektūras nedēļu — neprasta būve, kas atrodas tikai četrus kilometrus no Latvijas robežas un mazliet vairāk kā 20 kilometru no Daugavpils, — skatu platforma-celiņš ezera ainavas baudīšanai Zarasos.   

8 komentāri


Jaunā ugunsdzēsēju depo un katastrofu reaģēšanas centra ēka Viļņā, kuras autori ir birojs Laimos ir Ginto Projektai, apliecina, ka mūsdienu arhitektūra var risināt ne tikai šādas būves funkcionālās, tehniskās un efektivitātes prasības, bet var dot būtisku pienesumu pilsētainavai, mainīt dienestu tēlu sabiedrības acīs, kā arī nodrošināt darbinieku labsajūtu.


Lietuvā pirmā krematorija, kuru projektējis viens no Kauņas ievērojamākajiem arhitektiem — Gintautas Natkevičius ir neliela ēka, kas atrodas industriālā pilsētas nomales teritorijā, sakrālo noskaņu panākot ar meistarīgu telpisko «scenāriju» un atturīgu interjeru.

14 komentāri


Noteikti viena no ievērojamākajām pēdējo gadu Lietuvas būvēm ir Viļņas Universitātes bibliotēka un zinātnes komunikācijas un informācijas centrs, kura autori ir R.Paleko ARCH Studija. Jaunā ēka aizsāk iecerēto tehnopoli — zinātnes un tehnoloģiju parku Viļņas ziemeļaustrumos.


Viens no smalkākajiem pagājušā gada arhitektūras darbiem Latvijā ir būvniecības uzņēmuma Samrode ēka Ventspilī, kura tapusi kā arhitektu un būvnieku-pasūtītāju veiksmīgas sadarbības rezultāts. Būve, kuras dizains lielā mērā radīts, atsperoties no pilsētas noteiktajiem ierobežojumiem, šobrīd sacenšas par gada ēkas titulu vienā no kategorijām portāla ArchDaily konkursa finālā. Ikviens aicināts atbalstīt, balsojot līdz 13. februārim.  

11 komentāri


Lietuvas Arhitektu savienība reizi divos gados rīko savas arhitektūras izvērtēšanu Žvilgsnis į save (Skats sevī jeb Introspekcija), kurā gala spriedums tradicionāli tiek uzticēts trim ārvalstu arhitektiem. Skatē, kas noslēdzās ar svinīgo pasākumu 7. novembrī Lietuvas Nacionālajā mākslas galerijā, Latviju šogad pārstāvēja Ingurds Lazdiņš.

2 komentāri


Valsts svētku nedēļai pienāktos kas īpašs un latvisks. Pirms pāris mēnešiem atklātais Rēzeknes radošo pakalpojumu centrs, kas nu pazīstams ar vārdu Zeimuļs, noteikti ir viena no savdabīgākajām būvēm Latvijā. Tā kā ikdienā ēkā dažādās nodarbībās ir iesaistīti simtiem bērnu, tās sociālo nozīmi nevar pārvērtēt.

22 komentāri


Viens no nesenā laika Rīgas arhitektūras meistardarbiem ir muzejs, kas prasmīgi ierakstīts un paslēpts vecās Ķīpsalas vidū, — memoriāls, kas ar arhitektūras, scenogrāfijas un kinematogrāfijas līdzekļiem rosina pietuvoties, sajust un domāt par to, ko kara laikā paveicis Žanis Lipke. Cieši saistīta ar autentisko vietu, jaunā institūcija piešķir Ķīpsalas ainavai veselu jaunu kultūrvides slāni.

6 komentāri


Ceturtdien, 6. septembrī plkst. 18.00 ar diplomdarbu izstādi tiek atklāts Latvijas Mākslas akadēmijas ēkas paplašinājums — par izstāžu, mācību un pasākumu telpām ir pārbūvēta kādreizējā saimniecības ēka akadēmijas pagalmā.   

76 komentāri


Arhitektūras vasaras skola nav tikai vingrinājums studentiem brīvlaikā, tā ir iespēja radīt taustāmas pārmaiņas pilsētvidē. RTU starptautiskā vasaras skola Event City šogad Cēsīs rīkoja plašu publisku lekciju ciklu, pievienoja arhitektūras šķautni Cēsu mākslas festivālam un būvēja telpiskas instalācijas vecpilsētā.

1 komentārs


Kompaktās brīvdienu mājas vērtību ievērojami paaugstina ne vien jūras tuvums, bet arī prasmīgais terases — lieveņa risinājums. Starptelpa starp iekšu un āru pāreju no vienas vides otrā padara plūstošāku un ļauj baudīt apkārtni un skatus uz ūdeni, atrodoties zem jumta.

16 komentāri


Inspira

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.